Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot ajánlotok egy...

Milyen tápot ajánlotok egy kölyök 2 hónapos kutyának?

Figyelt kérdés
Keverék, kb. akkorára nő mint egy golden retriever, csak vékonyabb, kecsesebb csontozattal. Most még nagyon pici és nem eszik valami sokat,mert az előző gazdájánál valószínű folyamatosan elé volt rakva a kaja, és elég fura kajákat adtak neki, pl. csontot.Mi 3 óránként adunk neki, de van, hogy belenyal és otthagyja, mert épp játszani akar, aztán 3 óra múlva megint épphogy belenyal. De nem látszik rajta, hogy keveset eszik, úgy értem nem sovány, de egyáltalán nem duci, oltásokat még nem adtak neki, ezért volt egy csúnya fertőzése, de egy kis antibiotikum segítségével 1 nap alatt minden megjavult, de az étvágya nem nőtt. Féreghajtót is kapott, állítólag ő volt az alom leghabzsolósabb tagja.Én gondoltam az eukanubára, mit szóltok hozzá?Vagy esetleg a happy dog?
2010. aug. 18. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
Vannak Pedigree junior tápok és egy 2 hónapos kutyának 3-4-szer kell egy nap adni.;)
2010. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vannak, azzal etetem most, csak szerintem nem valami jó minőségű :/ azért kérdeztem, hogy milyen táp lenne jó neki. :)
2010. aug. 18. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én majdnem fél éves koráig anyatejalapú Royal Canin-t adtam neki.

Tegyél egy mikrózható edénybe egy maroknyit, öntsd fel vízzel, de ne legyen totyakos. Majd a mikróba forrald fel a vízzel együtt a tápot és nyomkodd össze. Hagyd h kihűljön és add oda neki.

Ebben minden tápanyag megvan amire szüksége van egy ilyen pici kutyusnak.

Majd fokozatosan áttérhetsz a szilárd tápra, de 2 hónaposan még erre van szüksége.

2010. aug. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így van,a Pedigree nem ér semmit,főleg kölyköknek nem.

Arra jó,hogy Manci néni megvegye a sarki boltban a zsírdisznóvá hízott Bodrikának,mert olcsó és a gazdi igénytelen,a kutyáját ezzel a színezékkel/ízesítővel tömött gabonaszármazékkal tömi.

2010. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy nem ér semmit, de légy szíves azt is mondjátok már meg, ha válaszoltok, hogy mi ér valamit? :)
2010. aug. 18. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Dog Chow-t ajánlom, a bárányos rizses Puppy változatot. 550Ft/kg, kb ilyen áron van és jó minőségű táp. Picik a szemei, így nagyon könnyen etethető. Bármelyik állatfelszerelés boltba kapható akár kimérve is. Vagy esetleg Susa vagy Arion táp, de ezek már kicsit drágábbak. Az Eukanuba se rossz, de ha már ilyen drága tápot választasz érdemes a Pro Plan-t kipróbálni.

Amiket itt felsoroltam mind jók lennének neked, saját tapasztalat, kutyákkal foglalkozom és szépen fejlődnek ezektől a tápoktól.

Két hónapos, az azt jelenti hogy 8 hetes, akkor nem kell neki 3 óránként enni adni, ezért nem eszik rendesen. 4 hetesen én napi 3szor adok nekik enni, és ha van nagyobb kölyök kutyám, annak is reggel-délbe-este. Nem kell többször. Áztasd be a tápot sima vízbe, ha megpuhult rakj elé egy keveset. Ha nem eszik, vedd el tőle, majd megkapja délbe, ha akkor se eszik rendesen, megkapja vacsorára és akkor már tutti megeszi mert éhes lesz. Ha 3 óránként eszik egy-egy falatot soha nem lesz igazán éhes, és nem fog rendesen enni.

2010. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom, mondta az orvos. :) De hiába adjuk neki 3-szor, akkor sem eszik, újra hasmenése lett, kapott féregtelenítőt, és azt mondta a doki, hogy valószínű azért nem eszik, elég finnyás, és már jól le is soványodott, ma is alig evett, de a doki azt mondta, hogy majd éhes lesz, és akkor eszik, de csont és bőr, naná, hogy éhes, de akkor sem eszik, pedig naponta 3-szor adjuk neki már a kaját. Nagyon jó a kedve, csak rengeteget alszik, tudom, hogy egy kölyöknek sokat kell aludnia,de ez azért már tényleg sok. Ha felébred, akkor olyan mint egy hulla, de ha már igazán felébredt, akkor olyan kis játékos. :) ennivaló, de nagyon hisztis, erről már próbáljuk lenevelni, ha fésültem(mert nagyon nagy bozontos bundája van és teli megy mindennel, amibe bele fekszik) akkor is odaharapott, és hangosan sírt. Ja és a kajánál már tényleg egész nap nem evett, ezért a kezemmel próbáltam neki adni, és úgy jóízűen megette, valamiért, és amikor odatoltam neki a tálját, hogy abból egyen, rögtön elhúzódott, hogy nem kér. Ja és eléggé férges volt kb. 5 cm-eres gilisztákat kakilt ki, de a kedve jó, szoval szerintem nem lehet nagy baja.
2010. aug. 20. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!