Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szabad szőrnövéssel...

Miért nem szabad szőrnövéssel ellentétes irányban nyírni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 13. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek a nyíráshoz, de borotválkozásnál a szőrnövekedéssel ellentétes vágást kiborotválásnak nevezik. A szőrszál megemelkedik és a bőrhöz sokkal közelebb tudja elvágni a penge a szőrszálat. Gondolom nyírásnál is ugyanez a történet játszódik le.
2021. márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor a kutya tar kopasz lesz.
2021. márc. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De azért van a nyírófej, én 6mm-est használok, annál kisebbre nem tudja lenyírni, ha akkorára van állítva.

Vagy de? De akkor meg mi értelme a különböző méretű fejecseknek?

2021. márc. 13. 16:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Most utánaolvastam és azt írják, hogy a nyírófej rövidebbre fogja vágni úgy, mint ami rá van írva, mert kiemeli a szőrszálakat. Ha állítható a pengék távolsága a nyírógépen, akkor elvileg kompenzálni kell/lehet, de ez mindenképpen technikásabb így. Talán ezért nem ajánlják laikusoknak.
2021. márc. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oh, értem.

De megegyező irányban meg nem csak lesimítja?

Mármint én azt hittem, azért kell visszafelé, mert ugye a nyírófej felfésüli. Ha lefelé csinálom, akkor meg lesimítja.

2021. márc. 13. 16:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

6mm-hez képest asszem -1 mm amit ellentétesen vág.

Az első amúgy, dacára hogy nem ért hozzá, tök jól mondta, szal pacsi!

2021. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én is mindenkinek adtam zöld pacsit.

Köszönöm mindenkinek.

De akkor nem lesz kopasz.

Csak 1-2 mm-rel kisebb, mint ahány mm-es a nyirófej.

Akkor végülis nem baj, ha visszafelé van nyírva?

2021. márc. 13. 16:58
 8/9 anonim ***** válasza:

#5 Erre egy fodrász tudna pontos választ adni, de az tuti, hogy ellentétes irányú vágással teljesen más fazonú lesz a lenyírt szőrzet.


Mert ha átgondoljuk a dolgot, akkor ellentétesen vágva a szőrszálak "kényszerítve vannak", hogy szintbe emelkedjenek, így várhatóan ugyanolyan hosszúságú lesz az összes szál, ami kontúrosabb összképet fog eredményezni.


Megegyező irányban viszont nem emelkednek ki a szőrszálak, így várhatóan lesznek kisebb-nagyobb eltérések a hosszúságokban, ami várhatóan természetesebbnek fog hatni.


Egyébként én nem találtam olyan írást, hogy tilos lenne ellentétesen vágni, sőt ebben a fórumban is azt írják, hogy ez csak preferencia és technika kérdése:


[link]


A második kommentelő például azt írja, hogy ellentétes vágást nehezebb kijavítani, tehát ott kevesebb hiba fér bele a vágásba.

2021. márc. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon biztos kéz kell hozzá ,ha ott elbacol valamit, akkor az már úgy marad. De igen, fej méret -1 mm.
2021. márc. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!