Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg problémás két nöstény...

Tényleg problémás két nöstény kutya, és csak az ellentétes neműek élnek békésen együtt?

Figyelt kérdés
Egy labradort, és egy huskyt szeretnénk, a labit most, a huskyt pár év múlva. Alapjáraton nöstényt szeretnénk mindkettőből, de ha ennyire problémás két nöstény, akkor most veszünk kan labit, hogy majd lehessen nöstény husky, mert én kan huskyt be nem vállalok, nagyon problémás fajta.
2021. jan. 5. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Miért épp ez a két fajta? Teljesen más vérmérsékletű kutyákról van szó.

Nekem egy kicsit az jön át ebből, hogy se a fajtákhoz nem értesz, se egyáltalán a kutyákhoz.

Miért volna problémásabb egy kan husky? Ekkora hülyeséget... Ivartalanítás után az összes jelentős különbség megszűnik köztük, ami a ivarzásból ered.

Ne azért válassz kutyát, mert divatos és szép, különben az utcán fogják végezni vagy egy menhelyen!

2021. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért ez a két fajta, mert ezek a kedvenc fajtáink. A vérmérsékletkülönbségről tudok. Értek a fajtákhoz nagyon is, elmélyedtem a témában. Azért problémásabb egy kan husky, mert lassabban érik, emiatt nehezebben is tanítható, és kevésbé van el jól egyedül. A mi kutyáink nem fogják se utcán, se menhelyen végezni, nyugodt lehetsz.
2021. jan. 5. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Semmire se garancia az eltérő nem, ahogy az azonos sem feltétlen probléma.


Ismerek 2 szuka kutyás gazdikat akik teljesen problémamentesek együtt (az egyik 2 keverék szuka, a másik családnál 2 husky szuka). És olyat is ahol kan-szuka páros van és megy a rivalizálás. Másik családnál 4 kutya van (6-tól 40 kg-ig), 2 szuka 2 kan, ott pl a 2 szuka a problémás (csak egymással), a kanok nem. Minden kutya ivartalan, szóval ez sem garancia semmire.


A kulcs az adott kutyák vérmérsékletéban, agresszió szintjében és a gazda rátermettségében keresendő.

2021. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem. Válaszod alapján bevállalok szuka labradort, és később szuka huskyt.


Amúgy most olvastam egy loving your lab nevű oldalon, egy egész cikket arról, hogy labrador mellé huskyt lehet-e. És jó párosításnak nevezték, persze felhívták a figyelmet, mire kell figyelni, és hogyan. De összességében azt mondták, jó párosítás. Ők pont a hasonlóságra hívták fel a figyelmet, nem annyira különbözik a két fajta.

2021. jan. 5. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
3 szukám, 1 kanom van. Ha normálisan neveltek a kutyák nem lesz probléma.
2021. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Alacsony dominanciajubkegyen mindketto. Ezt a tenyeszto latja az alomban mar kiskorban. Akik alacsony energiaszinttel szuletnek,nem kotnek bele masba.


Meg azert a szabalyzatot tarsd be,ami alapjan rajon a ket eb,h te vagy a fonok.......


A huskynak kell am a futas. Napi 6 ora.Kulonben kicsinalja a labit.

2021. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nemtől és fajtától függetlenül lehetnek jobban és kevésbé dominánsak a kutyák. A lényeg az egyed.
2021. jan. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!