Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy bírtok két ellentétes...

Ti hogy bírtok két ellentétes nemű kutyával?

Figyelt kérdés
Szuka kutyám egy békés jószág, behódoló, egyszer sem próbálkozott be, őt talán annyira nem is kell fegyelmezni. A kan viszont, állandóan próbálkozik, feszegeti a határokat és játék közben állandóan lemorogja a szukát, nagyon domináns, mondjuk ilyenkor mindig odamegyek és a hátára fordítom, vagy rászólok. Nagyon szeretem a kant is, mert hozzám nőtt, viszont sajnos néha elgondolkozom azon, hogy lehet rossz választás volt 2 ellentétes nemű kutyát választani. Talán a szuka-szuka jobb lett volna, de mindegy ez a múlt.. Mit tegyek, hogy ne legyen ennyire domináns? Tényleg próbálkoztam mindennel, kutyaoviba, suliba is járunk/jártunk, de semmi.. és összvissz egy 9 kilós kutyáról beszélünk, ja és 1 éves mindkettő.
2014. jún. 16. 14:10
 1/8 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Csak nevelni kellene. Ha nem megy egyedöl, akkor kérj segítséget szakembertől. Normális esetben az ellentétes nemű kutyák tökéletesen kijönnek egymással. Szuka-szuka vagy kan-kan kombináció sokkal rizikósabb.
2014. jún. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első jól írta. Ha nem megy egyedül, nyugodtan kérj segítséget. Azt nem írtad, hogy ivartalanítva vannak-e, mert az is számít.
2014. jún. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ivaros kutyákról van szó. Sajnos azért húztam idáig a kan ivartalanítását, mert 4 műtéten már túlesett, keverék és sajnos nagyon sok nyavaját megörökölt. De még a nyáron ivartalanítva lesz. Köszönöm a választ.
2014. jún. 16. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen a kan domináns jellem a szuka meg nem. Ez bármilyen más kombinációban is így alakulna. Kérj tanácsot szakembertől, hogy tudod a dominanciát kicsit visszaszorítani, vagy legalábbis kordába tartani. A dominancia kezelése nagyon sok elemből áll, ezért is érdemes szakember tanácsát és folyamatos konzultációját kérni. Egyébként egy amúgy nem túl domináns kutya is produkál dolgokat 1 évesen. Szóval ne keseredj el, csak keményebben a kannal. A kutyasuliba nem tudnak tanácsot adni?
2014. jún. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy olyan nagyon domináns? Nekem 3 szuka kutyám van, és játék közben folyton morognak egymásra, ezt még nem kell azonnal véresen komolyan venni.
2014. jún. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Drasztikusan azért nem, viszont ahogy alkalom adódik, mindig bepróbálkozik. Normális 45 perces sétánk, el szokott húzódni, mert még mindig nem tanulta meg, hogy ő van pl elől és mindig vissza kell fordulnunk. Megvannak tiltva dolgok, pl hálószoba, gardrób, fürdőszoba. Mikor itthon vagyok, akkor nem merészkedik be, viszont ha nem látom, akkor egyből bemegy és szétrág mindent. Jelölget a lakásban a mai napig, pedig elég sűrűn járunk sétálni. És köszönöm nektek a válaszokat. :)
2014. jún. 16. 23:54
 7/8 A kérdező kommentje:
mármint, hogy nem ő van elől :)
2014. jún. 16. 23:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 13 éve elől megy a kutyám és mégsincs vele baj. El van túlozva ez a falkavezérség. Nem ettől leszel az. Az már nagyobb gond ha jelölget vagy ha szétrág dolgokat, de ez... Azon aggódj inkább ami fontos.
2014. jún. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!