Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol laksz? Milyen ott a...

Hol laksz? Milyen ott a kutyatartás?

Figyelt kérdés

Bővebben:

milyen kutyasétáltatási lehetőségek vannak? (kutyafuttató, erdős területek)

hogyan viszonyulnak a kutyákhoz a városlakók?

összeszoktatok járni más kutyásokkal?


stb.


2010. aug. 18. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sz*r.. Debrecenben lakom, az egész városban nincs elkerített kutyafuttató, a környékünkön még olyan zöld rész se ahol nyugodtan el tudom engedni a kutyát, mert vagy túl pici a hely vagy mellette van egy játszótér ahol az anyukák sipákolnak. A lakók vegyesek, vagy szereti, vagy nem, vagy nem foglalkozik vele. Régebben összejártunk más kutyásokkal de hely híján nem nagyon szoktunk mostanában, csak max együtt sétálunk. Itt a kutyás kultúra teljesen elmaradott..
2010. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Érden lakom, és kb a béka fenek alatt van a kutyatartás. Nagy város és egy darab kutyafuttató van. Igaz a város maga kertes és zöld, sok szabad hely van de mindenki utálja a kutyákat, beszólgotatnak, rándengedik a fenevadjaikat, hergelik a kutyákat, kikötik, elletik...
2010. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Kazincbarcikán lakom. Nem azt mondom, hogy hú de fejlett a kutyatartás, de van ahol rosszabb. Nálunk van kijelölt kutyafuttató. Elég nagy terület és van egy kiserdő rész (ami tudtommal) szintén kijelölt területnek számít, de ott nincs tábla. A kutyafuttatón mindig van egy megszokott társaság (igaz a tavalyihoz képest eléggé felcserélődött). Van, hogy sétálni is szoktunk együtt úgy a városban, de inkább a futtatón találkozunk. Mindig vannak új emberek persze. De ahoz képest amennyi kutyát látok így a városba a töredéke viszi ki csak a futtatóra a kutyát. Vagy pórázon hozzák ki vagy akkor ha nincs senki. (Mások meg pont emiatt "sírnak", hogy nem tudják elengedni a kutyájukat sehol itt meg volna lehetőség még se teszi annyi ember). A város lakók meg változatosan viszonyulnak a kutyához. Van aki nem foglalkozik vele, van aki sikítozik vigyem el a kutyámat a térről meg ne ide szarassam (pincsi és amúgy szedem a kakiját). Vannak olyanok is akik meg szeretik. A téren már minden kisgyerek ismeri és simogatják szóval nincs úgy baj többnyire. Meg mostanában ráálltak nagyon a közterületesek a kutyákra. Nézik ha póráz nélkül van vagy nincs rajta szájkosár vagy ha nem szedik a kakit. Ami azért helyes persze, de van, hogy a normális kutyásokat b*sztatják... Szóval azért nem olyan lemaradott kutyázás téren mint egyes városok. Voltunk rokonoknál Békésen meg Szarvason hát ott katasztrófa komolyan mondom. Nem elég, hogy kijelölt hely sincs, de még kutyát se nagyon láttam. Amit láttam azt is pórázon rángatták el előlem... Szegény kutyám meg volt már "hülyülve", hogy senkivel nem játszhatott mert mindenkit rángattak el előle...
2010. aug. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja az lemaradt, hogy van még egy kijelölt hely (de ott sincs igazából tábla de kérdezdtük a közterületeseket), ami nem olyan nagy ahol tábla is van (az a fő futtató az már több mint 10 éve az a többi csak most lett az) az is ilyen erdős résznél van a csónakázó tónál. Igaz ott a tónál van park rész körbe meg járnak horgászni. De az út másik végén egy viszonylag nagy terület van. Ott szokták rendezni a búcsút is. Ott nincs semmi.

Szóval fejlődünk azért :) Pedig nem is olyan nagy város.

2010. aug. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azért írtam ki a kérdést, mert nagyon sok válaszban olvastam már, hogy náluk milyen rossz/viszonylag jó a helyzet kutyatartást illetően, de várost nem igen írt oda senki. Ezért is voltam kíváncsi, vajon melyik városban mi a helyzet.
2010. aug. 18. 22:51
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
És kérdező, Te melyik városban laksz?:) Nálatok mi a helyzet?
2010. aug. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Én Móron lakom,szeretek itt élni,eddig még semmi problémám nem volt(semmilyen szempontból).Én a város szélén lakom,a hegy aljánál,tehát ha nem az udvaron vagyunk,egy köpés tőlünk az erdő és a rét,ot lehet futtatni télen nyáron,senkit nem zavarunk.A városban van egy futópálya,oda is szoktam menni futni,ott se szólt még senki.Külön kutyasétáltatásra,futtatásra kijelölt hely nincs mivel az egész város egy zöld területen fekszik,két hegy között,tehát a városból sem egy nagy út,ha valaki rétre vágyik.A városban általában mindenki szereti a kutyákat,habár én szájkosárral sétáltatok ott,mert elég kiszámíthatatlan a kutyám,de mondjuk ez kötelező is lenne.Itt is sok a felelőtlen kutyatartó,de nagyon vészes estet azért szerencsére nem láttam.

Az unokatesómmal és a kutyájával járok össze rendszeresebben,de ez is azért márt más kutyák nem érdeklik a kutyusomat=)

2010. aug. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én Szombathelyen lakom. Viszonylag jó itt a helyzet. :)

Van egy-két kutyafuttató a környékünkön, az egyiket rendszeresen látogatjuk is, jó kis társaság van ott, bár néha behoznak agresszív verekedős kutyákat is, akik a gazdájukra egyáltalán nem is hallgatnak.

Van egy patak, ami mellet van egy erdős rész, ahova szintén (legálisan) lehet menni kutyázni. Sőt, a patakba is beszokták engedni a kutyákat, bár gondolom ezt nem lenne szabad, de szerencsére senki sem figyeli, a kutyák meg imádják. Van még tőlünk kicsit messzebre is egy szintén kutyafuttatásra alkalmas, szintén legális kis zöld terület, oda is néha ellátogatunk. A kutyaiskola közelében is van egy nagy füves terület (pontosabban egy emlékműnél), de ha jól tudom, ott nem szabad elengedni a kutyákat. Egy tó is van, ami körül lehet sétálni, de természetesen csak pórázzal, mert az közterület!

Azért néha a lakótelepeken megkapja a magáét az ember, beszólnak idősek, hogy ne ide szarassam a kutyámat az ablaka alá. (Persze én hiába mondhatom, hogy felszedem, és mutatom a zacskót.)

Városban(Fő téren) nem nézik nagyon rossz szemmel, ha valaki kutyát sétáltat. (Persze csak akkor, ha helyesen, pórázon van a gazdája lába mellet.) Bár, néha a gyerekes anyukák kifejezik nem tetszésüket.

Szerintem viszonylag jó a helyzet, az első két válaszoló lakhelyénél meg lényegesebben, úgyhogy nem panaszkodhatom.

De, például nem sok kilóméterrel arrébb Ausztriában nem volt kérdés, hogy a cipőboltba bevihetem-e a kutyámat.. (Persze, nem azt mondom, hogy normális, ha valaki mindig viszi magával a kutyát vásárolgatni, de ha éppen útba esik egy üzlet..) Igaz a nap nagyrészét az udvaron tölti, de azért arra mindig figyelek, hogy ne talpig sárosan menjek vele ilyen helyekre.



23:22, köszönöm a válaszodat! Hegy, friss levegő, nagy füves puszták, most aztán igazán megjött a kedvem a kiránduláshoz! :)

2010. aug. 18. 23:27
 9/13 anonim ***** válasza:

én pesten lakok a 16 kerbe, mivel le van betonozva a legtöbb utca én görkorizni szoktam elmenni a kutyával, szereti (pórázon, mert kül lemarad).

de ha csak simán megyek vele sétálni akkor elengedem, szófogadó kutya mindíg visszajön (tányérlátása van és egy kukát is megugat, úgyhogy muszály volt nagyon megtanítanom neki, hogy egy szóra visszajöjjön, nehogy megijedjenek az emberek). nem szokott támadni, semmi, elmegy az emberek mellett, nem is szaglászik utánuk, megy a saját dolgára. le szoktam vinni a naplás tóhoz, ott fürdik ha van kedve. nem szoktam nagyon kutyafuttatóba vinni, mert nincs a közelükben, azthiszem az árkádnál láttam a legközelebbi kutyafuttatót.

minden héten megyek vele kirándulni erre-arra, nagyon szereti a 4-5-6 órás túrákat.

2010. aug. 19. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én Dabason lakom viszoylag jó helyzet mert ott vannak melletünk mezők meg erdők ott szoktam a négy kutyámmal futni !


Nem szoktam kutyásokkal találkozni mert van 2 barátnőm aki a közelben lakik az egyik barátnőmnek nincs kutyája másik barátnőm meg nem igazán szereti sétáltatni a kutyáját .A többi barátnőm meg messze lakik !!

2010. aug. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!