Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vehetek kölyök kutyát szaporít...

Vehetek kölyök kutyát szaporítótól (olcsón), vagy inkább drágábban a törzskönyveset a tenyésztőktől? Megbízhatok az online kutyás apróhirdetésekben?

Figyelt kérdés

Mielőtt tanácsot adsz, leírom ma mi történt velem: pontosan 15 napja vettünk egy közép uszkár kölyköt Kecsemét mellett Nyárlőricről. A jo fogáson találtuk a hirdetést 35.000.- Ft. volt. haza hoztuk, nagyon megszerettük. Oltása, könyve nem volt. Elvittük oltatni most pénteken. Szombaton a kuytusnak hasmenése lett, vasárnap hajnalban 3-kor már a körházban voltam vele. Hétfői reggelig négyszer voltam bent, elköltöttem kb. 100.000 Ft.-ot, hogy megmentsék. A kezemben halt meg ma délután (hétfőn). A lányom zokog és persze én is.

A kutya így kb 150.000 Ft. összesen és el sem lehet mondani, milyen fájdalmas ez a történet nekünk.



2020. márc. 23. 16:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
mi a kérdés?
2020. márc. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
93%
jezusom... ne vegyel szaporitotol! ezt mondani kell?!
2020. márc. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Saját bőrödön tapasztaltad a dolgot. És komolyan az a kérdés, hogy vegyél-e még egy szaporítós kutyát?


NE, NE VEGYÉL!

2020. márc. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
84%
kutyusok ezrei várják, hogy örökbefogadják őket
2020. márc. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos tipikus szapis sztori:( - nagyon sajnálom.

Ugyanakkor a tk sem biztosíték semmire. Az én egykori tk-s kutyám 1 éves korára teljesen megvakult, de ezért persze eszünk ágában sem lett volna visszavinni.

Most örökbe fogadott keverék kutyánk van. A 8 hetes tartási költség fejében hoztuk el. Teljesen egészséges. Én a jövőre nézve ezt ajánlom.

2020. márc. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
3 kutyánk volt. 1 tenyesztőtől vett,drága,papíros kutya. A masik 2 közül az egyik a szomszéd kutyájanak egyik szaporulatából volt,a másik pedig szintén egy jófogásos hirdetés.. a tenyesztőtőt vett makk egészséges,jó idegrendszerű kutya volt. A másik 2 epilepsziás. Mindkettő! Persze kezelhető,de a kutyának nem jó, meg nekünk sem kellemes..
2020. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Egy jól választott menhelyes kutyus is lehet a legjobb választás.
2020. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerencsétlen kutya. Tényleg ez kellett hogy elhidd, NEM VESZÜNK SZAPORÍTÓTÓL állatot?

Tényleg szenvednie kellett azért, mert "minekatörzskönyv" "minekazoltás" jóazúgy?!

Hát gratulálok. Remélem még jó sokáig megmarad a lelkiismeret furdalásod. Mert van miért, mikor lassan a csapból is ez folyik.

2020. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

"Szerencsétlen kutya. Tényleg ez kellett hogy elhidd, NEM VESZÜNK SZAPORÍTÓTÓL állatot?


Tényleg szenvednie kellett azért, mert "minekatörzskönyv" "minekazoltás" jóazúgy?!


Hát gratulálok. Remélem még jó sokáig megmarad a lelkiismeret furdalásod. Mert van miért, mikor lassan a csapból is ez folyik."


Az a szerencsétlen kutya ugyanígy járt volna, maximum másnál, maximum a saját szaporítójánál. A kutya szenvedésein ez nem változtat, s a gazda sem tehet róla, hogy ez történt szegénnyel.


Arról tehet, hogy nem jó helyről vásárolt és szaporítót támogatott. Emiatt legyen lelkiismeret furdalása, ne a kicsi miatt, mert ő érte mindent megtett.

2020. márc. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Ez egy tanmese...
2020. márc. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!