Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes kutyások miért gondolják...

Egyes kutyások miért gondolják úgy, hogy a többi kutya az ő kutyájuk szórakoztatására sétál?

Figyelt kérdés

Odaengedik mindenkihez, megzavarják a tanuló kutyákat, nem hívják vissza akkor sem, ha a másik kutya morog, nem szólnak rá a sajátjukra, ha az megugat egy másik kutyát, nincsenek tekintettel a végtagsérült kutyákra... stb.

Ha szólunk nekik, akkor meg ők vannak megsértődve és mi vagyunk a bunkók.


2021. márc. 18. 08:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Mert a való életben, a kutyázáson túl is ilyen nemtörődöm emberek. Az a típus, aki elkezd mondjuk hangoskodni, miközben te telefonálsz.
2021. márc. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek az elet minden teren ilyenek lehetnek, nem gondolkodnak, nem elozekenyek, csak sajat szemszögből kepesek nezni a dolgokat, nem kepesek elfogadni a kritikat. Aztan majd ha a nagykutya ráfog a kutyajukra, lehet atertekelik a dolgokat.
2021. márc. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
96%
Ez számomra is probléma. Sőt nekünk a kerítéshet hozzák ide a kutyát és ugattják. Ilyenkor szerintem az a legjobb megoldás ha esetleg a kapura teszel egy kis táblát vagy sétáltatás közben kedvesen felszólítod az embert, hogy a te kutyád nem igazán szereti az idegeneket.
2021. márc. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Van a környékünkön egy csendes, lassú járású, idős, nyugdíjas nő egy golden retrieverrel, póráz nélkül sétáltatja mindig. Én nem akarok egy nagyanyám korú emberrel bunkó lenni, de borzasztóan zavar, hogy egyáltalán nem kontrollálja a kutyáját.
2021. márc. 18. 09:01
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

Átérzem kérdező. 3 kutyával sétálok.

Az egyik egy 14 éves keverék, aki süket és egyre inkább vakul szürkehályog miatt, a másik egy amúgy normális, de mentett és elég gyenge idegrendszerű, ex-félelemagresszív kutya, a harmadik meg egy domináns kan, aki nem fog jópofizni mindenkivel, főleg, ha hasonló habitusú kutyával találkozunk. Mondjuk mióta a kan megvan (ő kicsit ijesztőbb kinézetű lehet laikusoknak) azóta egy fokkal jobb a helyzet, de így is vannak necces szituációk.

2021. márc. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%
Szintén 3 kutyával sétálok, 2 kisebbel meg egy naggyal. És annyi nemtörődöm, bunkó emberrel találkozunk közben, hogy nem igaz. Kutyával vannak, meglátnak minket és direkt arra jönnek. Flexi pórázzal. Én meg nem győzöm a 3 kutyát rövidre fogni és magam mögé terelni. Vagy ha tudunk, akkor nekünk kell átmenni a másik oldalra, 3 kutyával azért kicsit macerás, ha közben mennének oda a másikhoz. Háromból ketten még tanulják ezt a séta, viselkedés dolgot, utálom, ha ebbe beletrollkodnak.
2021. márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
27%

Az én kutyámnál 2 opció van: vagy közömbös a másik kutya iránt vagy nagyon szeretne játszani. (Egy kutya van csak, akivel kölcsönösen utálják egymást, a gazdija szimpatikus lenne, de így persze messziről kerüljük egymást.) Azt persze, megértem, ha a másik kutyának eü problémái vannak vagy idős, vagy félénk vagy egyszerűen nem akar játszani.

De egy csomó olyan gazdi is van, aki egyszerűen nem hajlandó megállni 5-10 percre, hogy a 2 kutya bandázhasson egy kicsit, pedig nálunk nincs futtató a városban, szóval a kutyáknak kb. ennyi "jut". Azért persze van pár jófej gazdi, akikre lehet számítani, a többivel meg csak elmegyünk egymás mellett, csak a kutyákat sajnálom:(

2021. márc. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
65%
7-es vagyok: mármint úgy nem hagyják játszani a kutyát, hogy látszik, hogy mindkét kutya szeretné.
2021. márc. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
94%

Ez is egy embertípus. Ugyanolyan, mint aki az utcán kihangosítva beszél telefonon, aki kis hangfallal bömbölteti a zenét séta közben stb.

Azt hiszi övé a világ és magasról szarik mindenkire.

2021. márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

"De egy csomó olyan gazdi is van, aki egyszerűen nem hajlandó megállni 5-10 percre, hogy a 2 kutya bandázhasson egy kicsit"


Ennek nyilván oka van. Én például tanítom a kutyámat közömbösíteni, hogy el tudjon sétálni más kutyák mellett nyugodtan minden szituációban. Ez például arra jó, hogy ha éppen futok vele, akkor tudjunk folyamatosan menni, és ne essek hasra kétpercenként a kutyában, mert pont jön szembe egy másik, akivel összeszaglászhatnak. Illetve szerintem azért illik előbb kérdezni, hogy oda lehet-e menni éppen a másik kutyához.

De én például már jártam úgy, hogy mindkét kutya részéről ment a nagy farokcsóválás, köszöntünk egymásnak a másik gazdival, nem kérdés nélkül közelítettünk egymáshoz, barátságosnak tűnő szaglászás megvolt, aztán a másik egyszer csak beleharapott az enyém fülébe.

Én használok sárga szalagot szükség esetén, sokan nem ismerik. Az elmúlt fél évben két csúnya karomsérülése is volt a kutyámnak pár hónappal egymás után. A másodiknál akkora kötés volt a lábán emiatt, hogy lehetetlen volt nem észrevenni, de volt, aki még ezt sem figyelte, és csak engedte a flexin a kutyáját.

Volt olyan is, hogy húzott felénk egy másik kutya flexin, morogva, én hátat fordítottam, a kutyámat rövid pórázra vettem, elkezdtünk távolodni, a másik gazdi meg ennek ellenére még közelebb jött, csak akkor kezdtek távolodni, amikor a kutyája elkezdett hangosan acsarogni, amire persze az enyém is reagált, de nem voltunk olyan közel, hogy összeverekedjenek.

A goldis nénit csak azért emeltem ki az elején, mert vele viszonylag gyakran összefutunk, és nála ez rendszeres probléma.

2021. márc. 18. 10:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!