Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz-mudi vagy komondor-puli...

Kuvasz-mudi vagy komondor-puli párost választanátok inkább? Miért?

Figyelt kérdés

Mennyire térnek el jellemben? Tapasztalat?


Én a kuvasz és mudi párost preferálom, mert könnyebb a szőrüket gondozni.



2021. márc. 19. 09:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Mudi-Kuvasz, mert azoknak nincs rasztás szőrük.
2021. márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Te vagy a border collie - boxer és a border collie - Svájci fehérjuhászos? Ha igen...ennyire unatkozol?
2021. márc. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
És a pumi? Nekem 3 pumim van egy kuvasz és egy komondor mellett.
2021. márc. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2es. Látom, hogy alattam lévő kérdés, de nincs közöm hozzá. Kertes házba költözünk nem sokára és szeretnénk 2 kutyát.


Pumiról azt írják terrieres jellem, temperamentumosabb, mint a puli vagy mudi, ezért kizártuk. Biztosan aranyosak, de a terrierek nem illenek hozzánk.


Erősen a kuvasz-mudi felé húzunk, de szívesen olvasok véleményt, tapasztalatot, hogy miben különböznek. Úgy olvastam a komondor inkább többemberes, a kuvasz pedig egy embert fogad el igazán gazdájának. Ez igaz?

2021. márc. 19. 10:37
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

A komondor kemény jellem, erőskezű gazdi kell hozzá, akit tisztelhet:

őt semmiképpen ne válaszd, ha első kutyás vagy, illetve ha nem tudsz kellő körülményeket biztosítani, a lelkét megnyomorítani. Szóval az utóbbi páros csak akkor, ha pásztorkodsz, ha munkakutyaként élhetnek, ha érvényesülhetnek

a jellemző tulajdonságaik.

Házikedvencnek, pamlagra, udvaron láncra lakásriasztó helyett semmiképpen.

Vannak azok az istenbarma állat ebtartók, akik arra szánnak komondort, hogy

az majd láncon vigyáz a házra, na azokat néhány hónapra kikötném!


Ebből a két párosból csak az elsőt, de a mudit csak úgy, ha naponta le tudod fárasztani, mentálisan is. Mindkettő első rangú gyermekfelügyelő, az apróságokra jobban vigyáznak, mint némely édesanya. ( < lehet morogni: tény! )

Mudinak semmi el nem kerüli a figyelmét, 0-24-ben éber, hiperintelligens,

csaholásról le lehet állítani. Egyéb állatokkal maximálisan jól kijön, egészséges

fajta, tisztán tartani nagyon könnyű. A gazdi az istene, idegenekkel eleinte távolságtartó, bizalmatlan.

Szobakutyák lesznek, vagy mi a szándékod velük?

Attól függ, hova teszed őket, mire szánod őket, mit akarsz a kutyákkal.

Jómagam (nem csupán az elfogultság okán! ) 2 mudit választanék, vagy

ha még aktívabb-pörgősebb párost szeretnék, akkor mudi-pumi párost.

2021. márc. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
A kuvasz szerintem nagyon tapasztalt gazdát igényel.
2021. márc. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

2es vagyok. Igen, igaz a kuvasz tényleg egy emberes. De a szőrét könnyebb gondozni.

Itt össze van hasonlítva a kuvasz és a mudi, illetve megbirod nézni a komondort is.

[link]

2021. márc. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

Komondor-mudi!

Vagy kuvasz-puli!

2021. márc. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kinti-benti kutyák lennének, napi 1x sétával. Elkezdtünk futni járni, felnőve jöhetnek velünk, ha igénylik. Addigra mi is belejövünk. Volt már kutya a családban, bár nem nevezném sajátomnak. Közepes testű keverék. Igazából olyan kutyákat szeretnénk, akik jó házőrzők és hűséges társak, nem fogadják örömmel a betörőt. Gyerek nincs, tehát nem kimondottan családi kutyát keresünk, elég ha kettőnket elfogadnak.
2021. márc. 19. 10:52
 10/12 anonim ***** válasza:
13%
Nekem a sibtértelepes keverékek, utcakutyák váltak be, tökéletes őrző védők és egyben társak, mindvégig.
2021. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!