Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan működik a felestartás...

Hogyan működik a felestartás egy kutyánál?

Figyelt kérdés

Adott egy kutya, akit a tenyésztője tovább akar tenyészteni/kiállításra vinni, de nem tudja megtartani, így felestartásban adja oda.

Általában mit kötnek ki szerződésben? Hogyan oszlanak el az anyagiak? Milyen feltételeket szabnak ki?

Előre is köszi



2021. márc. 19. 11:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%

Tényleg van olyan barom, aki belemegy ebbe?


Ha igen, van egy Ford Mustangom, ha valaki akarja, beszállhat felesbe!

Én tárolnám, én járnék vele, neked erre nem lenne gond, csak a benzint, és a parkolást kell fizetned. Írj privit, ha érdekel!

2021. márc. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem a létjogosulságát kérdeztem ;) Hanem a feltételeket, tapasztalatokat. Ha nem tudsz segíteni, akkor ülj vissza a Mustangodba
2021. márc. 19. 11:34
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Nem velem, deengy régebbi ismerősömmel volt így a német juhászával.

Ha jól emlékszem úgy volt, hogy a tenyésztője akkor "kérte kölcsön", amikor kiállításra vitte meg a tenyésztést intézte és minden ezzel kapcsolatos dolgot fizetett is(pl szűrési, orvosi vizsgálatok, kozmetika, arra az időre a kaja stb), de mást nem.

2021. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Szomszédomnak egy kutyát úgy adtak oda lényegesen olcsóbban, hogy a tenyésztő egy almot lehozott tőle. Ez valójában nem felestartás volt, övé volt a kutya, a tenyésztő nem látogatta meg ilyenek, és ennek a kutyának a költségeibe sem szállt be, de a tulajdonjogot csak az alom után írták át. A kölyköket a tenyésztő 10 hetes korukban elvitte, de addig az etetésükről, oltásukról ő gondoskodott.

A tenyésztőnek volt már több kutyája, nem tudta még ezt a kis szukát bevállalni, de nagyon ígéretesnek látta, ezért választották ezt a megoldást. Hogy utána a tulaj tenyészthetett-e még vele, azt nem tudom, nem kérdeztem, és pár hónap múlva mi elköltöztünk.

2021. márc. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Aha...és ha leellik, akkor kinél lesz? Ide-oda viszed a kölykökkel, vagy te xopsz velük, ő meg csak bezsebeli a lóvét?
2021. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
A karogoknak mondom, hogy bizony letezik ilyen, es semmi baj nincs is vele szerintem addig, amig valoban tenyesztesrol van szo, hivatalos tenyesztovel. Sok esetben ha gondolod, akkor egy kolykot is megtarthatsz az alombol, de egyebkent minden ezzel kapcsolatos dolgot termeszetesen a tenyeszto fizet, nem te.
2021. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Én sem értem, mi ezzel a gond. Az én szomszédomról írtam, hogy ezt csinálta. Azt mondta, szívesen kipróbálta volna a kiállítást, esetleg később a tenyésztést is, és így a tapasztalt tenyésztő segített neki a kutya felkészítésében, elment vele, megtanulta kicsit a kiállításra felkészítést, sokat tanult tőle. Nem kellett egy csomó pénzt beletennie, hogy eldöntse, valóban tetszik-e neki, vagy csak kívülről tűnik vonzónak. Így voltaképpen "nem élesben" próbálhatta ki, vagyis ő is nyert a dologgal. Kicsit sajnálom is, hogy nem tudom, hogy végül úgy döntött-e, hogy ő is tenyésztő akar lenni.
2021. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

És ha a kutya belerokkan az ellésbe?

És ha én azt mondom, hogy bocsi, de kell az összes kölyök?

És ha a másik bekamuzza, hogy bocsi, de mind a 4 kölyök megdöglött, így nem kapol pénzt?


Meg...eddig nem azt sipítozta itt mindenki, hogy sok szap...izé...tenyésztő nem ad ivaros állatot? Ő honnan tudja, hogy nem fedeztetek a kanjával, ha az nálam van? >:)

2021. márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Ugy, hogy nyilvanvaloan irtok egy szerzodest, nem csak szoban egyeztek meg.

Ha nem tenyesztesre szant a kolyok, akkor ivartalanitasi kotelezettseged van.

Ha ugy egyeztek meg, hogy lesz tole egy alom (altalaban egyet szoktak), akkor az lesz benne a szerzodesben, illetve utana meg az ivartalanitas. Ez nem azt jelenti, mivel tenyesztorol van szo, hogy a kutya fel eves koratol 12 eves koraig folyamatosan ellik...🤦‍♀️

Ha nem teszel eleget a szerzodesnek, amit alairtal es elfogadtal, akkor kovetkeznek a jogi lepesek.

Nincs olyan, hogy te csak ugy azt mondod, kell az osszes kolyok, vagy hogy mind megdoglott. Az utobbinal nyilvanvaloan bizonyitanod is kell, hogy valoban igy volt.

Ja es tenyeszto ad ivaros allatot, ezt nem tudom hol olvastad 8-as, hogy nem, ha kolyokkent veszed meg, mivel nalunk meg nagyjabol olyan 6 honapos kortol ivartalanitanak. Kulfoldon meg akar mar 8-10 hetes kortol is egyebkent, bar ez azert nem tudom, mennyire jo.

2021. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

Feles tartásba általában ismert, vagy ajánlott gazdáknak adnak.

Miért rokkanna bele a kutya az ellésbe? Mert a gyk-n azt írják?

Az is gyk-s szöveg, hogy tenyésztő csak ivartalanított kutyát ad el.

A legtöbb kutyás témában írogatók tini korúak és azt szajkózzák, amit sokszor látnak leírva .

2021. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!