Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan működik a felestartás...

Hogyan működik a felestartás egy kutyánál?

Figyelt kérdés

Adott egy kutya, akit a tenyésztője tovább akar tenyészteni/kiállításra vinni, de nem tudja megtartani, így felestartásban adja oda.

Általában mit kötnek ki szerződésben? Hogyan oszlanak el az anyagiak? Milyen feltételeket szabnak ki?

Előre is köszi



2021. márc. 19. 11:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

En gyakorin meg soha nem lattam olyat, hogy a tenyeszto alapbol ivartalanul adna az osszes kutyajat.

Maximum akkor, ha tenyesztesbol kivont idosebb, vagy valami szuletesi rendellenessege van, amiert muszaj volt, hogy ivartalanitsak minel hamarabb.

Az ivartalanitasi kotelezettseg azt jelenti, hogy te vallalod, hogy elviszed ivartalanitani a kutyat. Ne keverjuk ossze a kettot.

2021. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
23%

10.-re.


"Az is gyk-s szöveg, hogy tenyésztő csak ivartalanított kutyát ad el."

Ja, meg az is, hogy kikötheti szerződésben, hogy X időn belül ivartalaníttatnod kell.


Én erre egyszer leírtam, hogy baromság, és jogilag sem áll meg a bíróság előtt, erre töröltették a válaszomat.

Kíváncsi vagyok, hogy a tiédet törlik e a moderátorok, vagy csak 1-1 emberrel getzik.

2021. márc. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

11.-nek.


Jogilag, bíróság előtt, nem áll meg az "ivartalanítási kötelezettség"!

Ez egy KAMU BULLSHIT, amivel bepróbálkoznak az eladók.

Annyira jog és életszerű, mintha azt mondanám, hogy megvetted a kocsim, de én beírnám a szerződésbe, hogy nem mehetsz vele soha autópályára. Majd miután megtudom, hogy te mégis felmentél, én vissza akarnám perelni a járművet.

2021. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%

ma 14:26

Az ivartalanítást beleírhatja a szerződésbe a tenyésztő. Ha elfogadtad, megvetted így is a kölyköt, követelheti a tenyésztő a betartását.

Persze, a perelés utána macerás,pénzbe kerül, nagyon sokáig tartó procedúra és max a vége az, hogy visszakapja az akár évekkel ezelőtt eladott kutyát.


"Kíváncsi vagyok, hogy a tiédet törlik e a moderátorok, vagy csak 1-1 emberrel getzik."


Majd kiderül :)

2021. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk ez úgy működött, hogy vettünk egy színhibás kölyköt (sokkal olcsóbban), kaptunk egy fénymásolatot a származási lapról, az eredetit pedig akkor kaptuk meg, amikor megvolt az ivartalanítás.

Nekem nem volt ezzel gondom, amúgy sem akartam tenyészteni, úgyis ivartalanítva lett volna, a színhiba meg nekem nem volt zavaró.

2021. márc. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

15.-re.


ÉN, erre fénymásolt pénzzel fizettem volna nekik. >:)


Nem is értem, hogy minek hagyjátok ilyen senkiknek zsarolni magatokat?

2021. márc. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon változó, minden megbeszélés kérdése.


Általában olcsóbban kapsz, egy valóban szép kutyát, a tenyésztő pedig 2-3 éves koráig párszor elviszi kiállításra+tréningekre, amit ő áll. Szukáknál egy-két almot lehoznak tőle, ez időre a tenyésztőhöz költözik a kutya, kanoknál pedig párszor elviszi néhány napra fedezni. Pénzt ezért a gazda nem nagyon szokott kapni, csak az elején, az olcsóbb kölyköt.

2021. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!