Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Cane Corso-val kapcsolatban...

A Cane Corso-val kapcsolatban lenne pár kérdésem .?

Figyelt kérdés

Tehát mostanában fogunk venni egy Cane Corso kölyköt és kene pár információ róla.1.Hanyadik hetében kezdhetnek vele sétálni ?2.Mikor vegyek neki nyakorvet illetve hámot és milyen meretűt? 3.Kb. Mennyit eszik egy 9hetes kölyök?4.Mikor vigyem orvoshoz chipeltetni illetve betegség szűrésre ?5.Mikortól futhatok vele?

Amit tudni kell a kutyusrol: kan,9 hetes



#futás #chip #kan #kölyök #Cane corso #Betegség szűrés
2021. márc. 20. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A tenyésztő már chippeltetve adja ki a kutyát. Ha nem tenyésztő, akkor meg ne vedd meg, mert azzal csak szaporítót támogatsz, ráadásul ki tudja, milyen genetikai hibás kutya lesz.
2021. márc. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

1. Nem kortól függ a séta, hanem oltottsàgtól.

2. Ha kicsi korától akarsz sétálni, akkor elég ha már az utolsó oltast kapja. Természetesen ez a nyakörv/hám nem lesz jó neki felnőtt korban.

3. A tápokon rajta van az adagolás. Függ a felnőtt mérettől és a kölyök koràtól.

4. Nekünk az utolsó kölyökkori oltassal kapta a chipet. Vizsgálat passz.

5. Kb. 1,5 éves kor körül

2021. márc. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

A tenyeszto csippel oltasi konyvvel torzskovvel es szerzodessel adja a kutyat. 350 000 huf az ara kb a cane corsoknak. 3 eve kerdeztem es ezt az arat mondtak!!



A seta a kotelezo orvosi oltasok utan mehet. Ah megvetted ,vidd el dokihoz aznap vagy masnap. O megmondja,h mennyi oltas hianyzik meg a setahoz es mas kutyakkal jatszashoz!! Fontos,h azonnal vigyed kutyak koze jatszani ismerkedni ,miutan megkata az oltasokat!!!! Erre nagyon figyelj!! Rendszeresen hordd kutyak koze,belvarosba,tomegbe jarmuvekre es megszokja hamar es kesobb se lesz gond! Este a fenyekbe is setaljon forgalmas ut melleti jardan is!!

Kicsikent engedd ossze rendszeresen macskaval,csirkevel stb allataiddal,h kesobb se bantsa oket!!!! Ezt szoktak a westi stb kutyaknal elrontani,h ndm engedik oda nagyobb meretu kutyakhoz es utana meg felni fog toluk!!!

2021. márc. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Az en tdnyeszto nyakorvvel porazzal adta,mert nem jot vittem neki. Lenyeg,h 9 hetesen tedd ra minden nap a nyakorvet es porazt es elso nap is mar a lakasban,igy bizos ,h megszokja es setalgassatok otthon igy!! Aztam,amikor mar kimehettek kutyak koze,akkor menni fog a seta.


Surgosen kezdj el gyurni,mert elkepesztoen eros lesz felnottnek.


Etetes napi 3x eszik . Nagyon centizd ki az adagot,el ne hizzon. Az a legartalmasabb az izuleteknek!!!

2021. márc. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Séta az oltásoktól függ, ezt írták előttem is. Mi kivártuk a veszettség ismétlőjét de beadásnál mondta a doki hogy előtte már lehetett volna vinni, mert a veszettséget csak úgy tudja elkapni ha testnedvet cserél veszett állattal, amire ugye nincs lehetőség ha vigyázol rá, tehát csak a kombit "kötelező" kivárni.

Hámot nem ajánlok nagytestű kutyának, igazából semmi értelme nincs. Egy nyakörvvel sokkal irányíthatóbb a kutya, sokkal jobban tudsz vele kommunikálni. Illetve a hám hátrahúzza a vállízületet ami kölyköknél gondot okozhat, és húzásra készteti a kutyát, nem egy praktikus dolog. Nyakörvből szinte bármilyet vehetsz, ilyen befelé szögecses fojtót nyilván ne, illetve szerintem a stop nélküli fojtó se valami etikus, kölyöknek tilos.

A napi adagja rajta van a táp csomagolásán, kis korban ezt az adagot 3-4 felé osztjuk. Én úgy csináltam hogy 6 hós koráig 3-szor evett, azóta kétszer kap, de ez rajtad múlik. Nagytestű kutyának az egyszer etetés nem ajánlott, mert nagyon leterheli a gyomrot és fennáll a gyomorcsavarodás veszélye.

Oltva, szűrve lesz mikor megveszed, már ha tenyésztőtől veszed, mert ugye szaporítót nem támogatunk. Ha nem ad törzskönyvet, akkor szapi.

Futni szerintem kifejlett kortól kéne, valahol 1 és 2 év között. 1 éves kor után szerintem semmi baja nem lesz attól, hogy futsz vele.

2021. márc. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Ezek nem kifejezetten Cane Corso kérdések voltak, mert ezek az alapszabályok minden kölyökre érvényesek. A kérdésből azt gondoltam speciális kérdésed van a fajtával kapcsolatban. Szóval mindent jól összefoglaltak már, de ilyenekről illik utána olvasni rendesen mielőtt gazdi leszel és kifejezetten Cane Corso olvasmányokat is ajánlok, hogy felkészült legyél kutya témában és a választott fajtád témájában is. A táplálkozással kapcsolatban is van több lehetőséged ezeknek is mind alaposan utána kéne nézni, nem csak a mennyiség kérdés.
2021. márc. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!