Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megengednék?

Szerintetek megengednék?

Figyelt kérdés

Szóval. Van egy 5 és fél hónapos kiskutyám, és sajnos kennelben van, mivel óriási kertünk van és nincs elkerítve , szóval az egész egyben van, és ha kiengedjük össze-vissza megy, nem lehet vele bírni (persze tudom picike, játékos, és örül h szabadon van), de más kutyák akik kintiek és kicsik, ők sokkal nyugodtabbak, az enyémet meg alig lehet lenyugtatni. Arra gondoltam, hogy ha kutyasuliba vinném, és okosabb nevelhetőbb lenne "értene a szóból" akkor anyáék megengednék h. többször kint legyen a kutyus, és vinném sétálni és akkor még nyugodtabb lenne (már 1 hónapja tanítgatom a pórázon sétálást, de mindig húz, hiába rántom vissza óvatosan)

Szóval, szerintetek ha a kutyasuliban "megnevelnék" akkor sztetek megengednék anyáék h. többször kint legyen, vagy akár mindig?? (tudom h ezt ti nem tudhatjátok, de a véleményetekre azért kíváncsi lennék):)


2010. aug. 19. 13:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok: Én szintén Miskolc környékén lakom igaz én városban. Ha gondolod segíthetek neked tanácsokkal. Írj privátot és beszélhetünk.
2010. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 riita. ***** válasza:

Elnézést,de a kutya attól nem lesz nevelt meg nemis megoldás ha valamit nem tudok neki egyről-a kettőre megtanítani neki,hogy becsukjátok egész nap!Mert addig amíg nem vagytok otthon,persze zárjátok be,de mikor otthon vagytok,miért ne lehetne szabadon?

Nem csodálom,hogy nem nyugodt..igaz nem tudom mekkora lehet a kennele,de gondolom nem szokott benne szaladgálni föl-alá-ide-oda.


És a kutyaiskolában nem megnevelni fogják hanem inkább téged tanítank,hogy.hogy neveld meg!

Minden képpen érdemes elvinni kutyaiskolában,mert sok mindent megfogtok tanulni és hosszabb idő elteltével láthatóan nagy fejlődésen mentek majd át.Így gondolom szüleid is szívesebben engedik ki a kutyát.


A láb melett követésnél pedig ne gyendéged húzzd vissza,hanem megrántod a pórázt aztán mondod,hogy lábhoz és j.falat vagy dicséret.

Nem kellemesérzés neki,de nem is fáj,de éreztetni kell vele ,hogy nem szép dolgot csinál és tanulja meg picinek,mert nagynak még inkább szenvedhetsz majd vele.


Az,hogy mindent megrád,azon nem is csodálkozom,mivel unatkozik és nem utolsó sorban még kölyök.

Játszani kell vele és fizikailag is kifárasztani (agyilag)


Tudni illik egy kutyának napi 4 órát kell 'dolgoznia' bár manapság ez inkább csak a munkakutyákat illeti,de már az is jó ha csak napi fél-egy órát fárasztod agyilag és labdázol szaladgálsz vele.

Később (kb) 2 éves korára kezd majd nyugodtabb lenni,de még játékos.

4 éves kora tájt,pedig nyugottá válik.Bár ez inkább átlagot mutatt,szóval ez nem szent írás.


Szóval a kutyaiskolával veszíteni nem fogsz,sőt csak javulni,és a szüleid is nyugodtabban fogják majd kiengedni.


Sok sikert.

2010. aug. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!