Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2.éves nőstény kutyámat...

2.éves nőstény kutyámat tavaly februárban ivartalanitottam. Nem sikerült a mütét?

Figyelt kérdés
Tavaly ivartalanitott nőstény kutyámhoz, ma reggel jöttek a kapu elé fiú kutyák. Nem is egy! Mi a baj? Nem sikerült a mütét? Létezik ilyen?

2021. márc. 21. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Kivettét a petefészkeket vagy csak elkötötték?

Tüzel/vérzik is vagy csak a kan kutyák jöttek reggel, ami magában még semmit sem jelent?

Ha nem pakolták ki teljesen, akkor könnyen megeshet, hogy rosszul kötötték el vagy regenerálódott a petevezeték, vagy a petefészek egy része bent maradt, ilyenkor simán tüzelhet.

Ha tényleg tüzel vidd el az orvoshoz, aki műtötte és kérdezd meg mi van.

2021. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Macskámmal történt ugyanez, itt vernyogott a környék összes kandúrja.
2021. márc. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most ez komoly? Hát én mindjárt megőrülök! Át ugrotta a kaput egy idegen kan kutya, neki támadt a szuka kutyámnak éjjel, nagyon sírt, de csak kergette! A kutyám nem engedte magát...nem vérzik amúgy. Köszönöm a válaszokat.
2021. márc. 21. 11:27
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekem azt mondták - a fenti macskás vagyok -, hogy újra kellene operálni.

Aztán pont itt a gyakori összefutottam egy másik macskással, ő írta, hogy nekik/náluk a második műtét sem sikerült, harmadjára már nem vitte vissza.

Beszélj a dokival. Vagy keress egy másik orvost.

2021. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Holnap reggel már hívom is! Itt lebzsel a kapu előtt egy kan kuty most is. De az én kutyám most nyugisan alszik. Kinti benti kutyus, falun lakom.
2021. márc. 21. 12:52
 6/8 anonim válasza:

4-es amit leírt velünk is ez történt, azzal a különbséggel, hogy 3-jára is megműtötték, kiszedték a méhét, mert elvileg be volt gyulladva, utána összenöttek a szervei, befelé pisilt, majd mondták, hogy újabb műtét, ahol megnézik mi lehet a baj, és vagy túléli vagy nem, vagy pedig altassam el. Esélyt akartam adni a cicámnak, ezért a műtétet választottam, előtte felhívtak, hogy már elég erős az infúziótól és a vitaminoktol, antibiotikumoktól a cicám, így elkezdik műteni, valószínűleg minden rendben lesz. Utána felhívtak, hogy nem élte túl a műtétet. Ez tegnap történt. Azóta csak sírok és azon gondolkodom, mi lett volna, ha nem viszem vissza a 3."ivartalanításra". De úgy sem hagyhattam, mert előtte már 2 hónapig egyfolytában nyávogott, pisilt összevissza, tette a kis valagát. 2 éves csupa szív cica volt és annyira sajnálom őt, hogy műtét-ivarzás tünetek között kellett szenvednie állandóan.

Jól gondoljátok meg a műtéteket, mert lehetnek ilyen következményei is. Ahogy az orvos mondta, idézem "a többszöri műtét után előfordulhat ilyen, hogy összetapadnak a szervei, ennek nem örülünk, de lehet ezzel élni"... Hát mégsem..

2023. márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os válszoló:Jajj, ez borzalmas! Átérzem, szívből kívánok neked megnyugvást. Tudom, borzalmasan nehéz, és nagyon tudnak hiányozni 😑Nekem is halt már meg cicám sajnos. Vannak ilyen sarlatán orvosok. Amúgy az én kutyám rendben van, nem kellett újra műteni, a kan kutyák sem jönnek. Lehet, hogy a cicádnál műtét közben komplikációk akadtak.. Te csak jót akartál nem tehetsz róla, ne gyötrődj. ❤️
2023. márc. 6. 18:10
 8/8 anonim válasza:

Köszönöm szépen!😢

Örülök, hogy rendbe jött a kutyád! ❤️

2023. márc. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!