Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tud lábra állni a kutyám,...

Nem tud lábra állni a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A 1,5 éves labradorom tegnap este picit nehezen kelt fel és a szokásosnál lassabban sétált. Reggel már nem tudott a hátsó lábaira felállni. Próbál folyton felállni, felül, felhúzza magát, de összecsuklik a lába. Nem sír, nem nyuszit, ha végig tapogatom, nem "fájlalja".

Órák múlva nyitnak az állatorvosok, de nem tudom elvinni, nincs autónk, és kb 30 kiló, és az 5.en lakunk.

Mit kell tenni ilyenkor?

Legyszi segítsetek..


2021. márc. 22. 06:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Nincs valami ismerősöd aki elvinne kocsival?

Van olyan is, hogy az állatorvos megy ki házhoz.

Én is tanyán lakok és van egy kutya doki akit felhívok és kijön. Ezeket próbáld meg.

2021. márc. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
El mehet az orvos is, de szerintem röntgen fog kelleni. Keress valakit aki elvisz, hívj taxit. Minden megoldható
2021. márc. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Persze jo a hazhoz meno orvos, de komolyabb vizsgalathoz es normalis ellatashoz jobb ha ott a rendelo.


Nincs egy autos baratod/kollegad/szomszedod akinek a segitseget tudnad kerni?


Egy nagyobb torolkozot at tudsz huzni a kutya hasa alatt es ennek a segitsegevel tudsz neki segiteni labra allni.


Ha nem marad talpon, akkor csak egy pokrocra tudod rafektetni ... de akkor is csak segitseggel tudod dokihoz vinni.


Esetleg taxi? Ha elmondod a diszpecsernek, hogy kutyas autot kersz es olyan kollegat kuldjenek aki szivesen segit, akkor olyan taxis fog erkezni.

2021. márc. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%
Az 5. Emeletet azért írtad mert nincs lift? A kutya napi többször lépcsőzött 5 emeletet?? Nem csoda hogy lebénult. Mint írták, ismerős aki segít, taxi. És legközelebb ne ilyen lakásba vegyél nagytestű kutyát. Még megérteném, hogy nincs mindenkinek autója, de hogy B terved sincs ilyen esetre és idegeneket kell kérdezned az nettó felelőtlenség. Jobbulást a kutyának, de ha gerincprobléma miatt bénult le, akkor a későbbiekben felejtős a lépcsőzés mert nem lesz hosszű életű szerencsétlen.
2021. márc. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%

Ez lehet csípődiszplázia(lehet)

Az én kutyám is így csinált.

Nem vagyok biztos benne, de meglehet

2021. márc. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%
Szomszéd, ismerős nem tud elvinni kocsival?
2021. márc. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Dokihoz kell vinni, akinek van felszerelt rendelője, hogy normálisan meg tudja vizsgálni. Vidd el taxival, vagy szólj ismerősnek, szomszédnak, hogy segítsen esetleg helyi állatvédők is tudnak segíteni a szállításban. Persze ezért tuti fizetnék, de szerintem ez alap. Ha nem is nyüszít lehet fájdalma, vagy rosszabb bénulás és akkor nem csak a dokihoz menetel lesz a legnagyobb problémád.
2021. márc. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%
Hívjál hozzá dokit.
2021. márc. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
71%
Muszáj a doki! Egyre több a babéziás kutya is...
2021. márc. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%

Kérd meg a lakótársadat, anyudat, apudat, tedódat hogy segítsen levinni a ház elé.


Hívsz taxit, ő elvisz az állatorvoshoz.


Sok sikert :)

2021. márc. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!