Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tud lábra állni a kutyám,...

Nem tud lábra állni a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A 1,5 éves labradorom tegnap este picit nehezen kelt fel és a szokásosnál lassabban sétált. Reggel már nem tudott a hátsó lábaira felállni. Próbál folyton felállni, felül, felhúzza magát, de összecsuklik a lába. Nem sír, nem nyuszit, ha végig tapogatom, nem "fájlalja".

Órák múlva nyitnak az állatorvosok, de nem tudom elvinni, nincs autónk, és kb 30 kiló, és az 5.en lakunk.

Mit kell tenni ilyenkor?

Legyszi segítsetek..


2021. márc. 22. 06:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%
Taxi, vagy spéci állatszállító taxi. Van cég aki erre szakosodott. Sürgősen doki, ugyanis még van esélye a kutyádnak hogy újra járhasson.
2021. márc. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
84%
[link] Az első nyolc óra elvileg amíg jó eséllyel segíteni tudnak hogy felépüljön.
2021. márc. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
61%

Akkor mi az istennek neked kutya, ha orvoshoz sem vagy képes elvinni??? Oldd meg, bárhogyan is, ne a kifogásokat keresd.


Egyébként nem egészséges neki, hogy napi x alkalommal az ötödikre kell felmásznia meg le :(

2021. márc. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

7 helyet hívtam, nem fogadnak sehol dél előtt az ütemezett műtétek miatt, vagy mert nincs kellő felszerelésük. Azt mondták, hogy nem jönnek ki, mert nem tudják helyszínen ellátni. Délre megyünk állat taxival. Segítenek levinni pokróccal a kutyát. Van lift, de akkor sem lehet ölben vinni egyedül.


Nem kifogást kerestem, hanem tanácsot kértem, mert bepánikoltam. Ő az első kutyám, és sosem volt még beteg. Valóban nem volt eddig b tervem, mert nem tudtam, hogy ilyen létezik.


Köszi a segítő válaszokat, hasznos volt.

A többiek meg.. Megértem, mert én is dühös vagyok magamra, csak ezzel nem segítettetek.

2021. márc. 22. 10:31
 15/24 anonim ***** válasza:
80%

Sok szerencsét!


Reméljük nincs nagy baj, várjuk estére a fejleményeket! :)

2021. márc. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%
Szurkolunk, hogy minden rendben legyen!!
2021. márc. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%

Írod, hogy első kutyád, így nyilván most tanulsz mindent.

Normál esetben 1 éves kor körül kellett volna egy röntgen gerincről, könyökről, csípőről, vállról, hogy a dp-t kizárják vagy felderítsék. Labradorok sajnos nagyon hajlamosak dp-re és gerinc gondokra. Főleg, ha szaporítótól van és nem jó a genetikája a kutyának.

Mindig kell olyan állatorvos, akiben megbízol, és akit tudsz keresni ilyennel.

És mindig meg kell, hogy legyen megoldókulcsod akkor, ha a kutya annyira beteg, hogy nem tudod busszal vagy gyalog elvinni az orvoshoz.

2021. márc. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
51%
A diszplázia előjöhet ennyire durván egyik napról a másikra?
2021. márc. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%
Gerinc sajnos előjöhet így. Dp nem annyira, bár ha súlyos dp miatt történik egy csúnya gyulladás csípőnél, akkor igen, előfordul, hogy nem tud lábra állni a kutya reggel. Viszont akkor nagyon fájlalná.
2021. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
76%
Majd írd meg mi volt. Szorítok
2021. márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!