Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak többgazdás fajták?

Vannak többgazdás fajták?

Figyelt kérdés
Mert sok fajtáról írják, hogy nagyon egygazdás, de van olyan aki kifejezetten szeret több gazdás lenni, mindenkinek engedelmeskedni? Egyedeket én is ismerek, de melyik fajtákra jellemző, hogy több gazdásak? A társasági kutyák?
2010. aug. 19. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy vannak! Vadászkutyák, társasági kutyák, pl a népszerű golden, vizsla, beagle... Leginkább a pásztorkutyák és az őrző-védők egygazdásak, a többi inkább a másik oldalra hajlik. A keverékek többsége is..
2010. aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nagyon kis hányada a fajtáknak egy gazdás, tehát kifejezetten egy embernek hajlandó engedelmeskedni.

Én nem örülnék neki, ha egy vad idegen embernek is szót fogadna a kutyám.

Gondolj bele ... Milyen érzés lenne, ha minden jött-ment ember azt mondaná "pitizz" vagy "támadj", és a kutya megcsinálná.

2010. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem magyar vizslám van és csak nekem teljesíti a parancsszavakat. Persze, ha valaki ismerős mondja a nevét, arra odanéz. :)
2010. aug. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A társasági kutyákra és a vadászkutyákra. Bár ezek között is van jó pár olyan egyed, akik csak egy embernek engedelmeskednek.
2010. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az enyém több gazdás, és én ezt szeretem abszolút. Mókás dolog, hogy pacsizik a gyerekkel a parkban, vagy hogy oda tudom adni a barátaimnak, ha mondjuk ők természetjárós napot tartanak, én meg irodában rohadok egész nap. Neki is jobb, mintha otthon kéne ülnie. a 3 éves unokaöcsém is tudja már ültetni, meg tiltani is, bár ebbe azért be kellett segítenem, mert ő még nem mondja olyan egyértelműen a parancsokat.
2010. aug. 19. 17:10
 6/7 Akiteki ***** válasza:

A huskyk abszolut többgazdásak. Itthon mindenkire hallgatnak, de kiállításon is bárkinek oda tudom adni, működik. Ezért szeretik őket a gyerekek felvezetni.

Ha elviszem valahová, másnapra már teljesen otthon vannak és az ideiglenes gazdinak is engedelmeskednek.

A társasági kutyák szerintem nagyon gazdifüggők. Hiszen erre vannak kitalálva.

2010. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk angol cocker spáni van. A családban (anya, apa, én) mindenkire hallgat, de az idegenekkel közömbös, de semmiképp sem agresszív.
2010. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!