Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell majd vissza vinni?...

Kálvin Tamás kérdése:

Mikor kell majd vissza vinni? (Ivartalanítás)

Figyelt kérdés
Igazából a kérdésem lényege az lenne,hogy miként zajlik a szuka kutya ivartalanítása? Időpont foglalás aztán gondolom műtét na és utána? Mit fogok csinálni ha haza értem vele? Vissza kell kötelezően vinni a kutyát majd?

2021. márc. 22. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos elfogja mondani!

Visszavinni akkor kell ha nem felszívódó varrattal varja össze (varratszedésre) illetve ha nem gyógyul rendesen vagy begyullad a seb.

2021. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Műtét után figyelsz rá. Ne ugráljon, nem-e vérzik, eszik-iszik rendesen, nem-e lázas. Gyógyszerét adod naponta/napi 2x, épp ahogy adagolni kell. Figyeled, hogy ne piszkálja a sebet.

Ha varrnak 10 nap után varratszedés.

Az én kutyusom 11-én műtötték, tapacsot kapott, nem varrtàk.

2021. márc. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazaérsz vele, elhelyezed egy biztonságos meleg helyre (lakásban a helyére, ha nem tudsz a közelében lenni, akkor pl. szobakennelbe), míg magához nem tér teljesen az altatásból.

Utána arra kell figyelni, hogy ne nyalogassa, ne piszkálja a sebet. Ha kell, ruhát és/vagy gallért kell ráadni, hogy ne férjen hozzá a sebhez. Kb. 10 nap múlva varratszedésre kell visszavinni, bár ha szépen gyógyul a seb, és semmi gond, akár otthon is ki lehet szedni.

2021. márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tehát először is a második kommentelőt nem egészen értem.. Mit jelent az hogy nem varratott kapott? Utolsótol kérdezem kötelező a varrat/varrat szedés:(? Csak azért mert nem tudom hogy fogom vissza vinni a kutyát ha nem lesz autó, mert nem lesz szerintem nagyon senki aki rá fog érni... Mi az hogy én szedjem ki a varratott? Hozzá se mernek Nyúlni ne hogy valamit elcseszek
2021. márc. 22. 12:54
 5/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, vannak un. felszívódó varratok, azt nem kell kiszedni. Fekszívódik. De te is ki tudod szedni 10 nap múlva, mondjuk egy steril kisollóval, nem leszel túl népszerű a kutyádnál, de megoldható
2021. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De ezt külön kell kérni hogy felszívódó varratott használjanak? És nem értem hogy ha felszívódó miért kellene akkor 10 nap után kiszedjem:)?
2021. márc. 22. 13:08
 7/17 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.


Tehát először is a második kommentelőt nem egészen értem.. Mit jelent az hogy nem varratott kapott?


Azt, hogy belül kapott felszívódó varratot, kívül pedig egy sebet összehúzó tapacsot, amit nem kell leszedni nekünk/orvosnak. Kb. mint a sebtapasz :)

2021. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

VAGY felszívódót kap, és semmi dolgod, VAGY nem felszívódót, és kiszeded.

Az orvos azzal varr, ami van neki. Nem hinném, hogy kívánságműsor lenne.

2021. márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem akkor igazából majd el mondja hogy mikor kell vissza vinni és ennyi értem.. Milyen árak vannak 2022 Ben kb 30-40 kg kutyára nézve? Miskolci ár kellene esetleg nem tudtok? Sehol nem találok árakat mert az nekik túl nehéz lenne,hogy feltüntesék sajnos.. Máskor én is eladom az autóm ár nélkül értitek.. Ezért szeretném tudni.
2021. márc. 22. 13:20
 10/17 A kérdező kommentje:
2021##
2021. márc. 22. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!