Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idővel az ivartalanítás...

Mennyi idővel az ivartalanítás után lehet vinni sétáltatni a kutyát?

Figyelt kérdés
Ma voltunk ivartalanítani a kutyust, és elfelejtettem megkérdezni az állatorvostól, annyira figyeltem rá, hogy jól érezze magát, stb. (Nem azért kérdezem, mert zavarna, hogy bepisil-kakil, hanem neki mikor van rá igénye/szüksége, mikor lehet vinni?)

2014. febr. 6. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
aznap még kómás, hányós, remegős, nem evős stb. Vigyázz ne ugráljon fel, ne lépcsőzzön friss vágással...én nem vinném még ma, de holnap már simán:)
2014. febr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Akiteki ***** válasza:
Amikor teljesen felébredt és nem imbolyogva jár. Ha délután műtik, akkor másnap reggel. Ha délelőtt műtik, akkor aznap este. Ha gázzal altatják és nem injekcióval, akkor már néhány óra múlva.
2014. febr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, injekciózva volt, még elég kómás, kora délután műtötték, ma még ki van zárva. Egyelőre étvágya sincs.
2014. febr. 6. 19:22
 4/14 anonim ***** válasza:

Ne is próbálkozzatok kajával, míg nincs teljesen magánál, nehogy félrenyeljen. A vízre is igaz ez.

Holnap már rendben lesz ;-)

2014. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Akiteki ***** válasza:
Nem mondta az orvos, hogy még ne egyen? Vizet is csak akkor, ha már fel tud kelni.
2014. febr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az orvos azt mondta, hogy (du. 2-kor volt a műtét) este 7-kor próbálhatunk neki adni inni vizet egy keveset. Ha megissza, várjunk picit, és ha nem hányja ki, akkor falatonként tenyérből etessük, ha kéri. Este 9 körül ivott először egy keveset, negyed tízkor adtunk egy keveset enni. De mondta, hogy ha holnapig nem eszik-iszik, az sem baj, mert kapott infúziót, nem fog kiszáradni. :)

Egyébként jól van, csak szegénykém össze van zavarodva a gallértól, de emlékszem, a cicánkkal is ez volt, aztán megszokta, csak olyan kis esetlennek tűnik. :)


Rendes sétára mikortól mehet?

2014. febr. 6. 22:09
 7/14 Akiteki ***** válasza:
Holnap reggel már teljesen jól lesz, kialussza az altatót és mehettek sétálni.
2014. febr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

hát azért rendes, fél órás, órás sétára még nem vinném.

Pár napot várj vele,Eü sétákra menjetek le,és ennyi.

Amíg friss a seb és sár van szerintem nem épp egy nyerő ötlet a séta.

Inkább foglalkozz vele a lakásban, kérjél tőle olyan trükköket (már, ha tud ilyeneket) ahol nem terheli meg magát (pacsi, integetés, lábkeresztezés, ugattatás ami jól esik, és tudja) hogy ne unatkozzon egész nap.

Vagy adj neki valamit, amit rágcsálhat, ha majd megszokja a gallért.

Pár napot igazán ki ehet bírni, a kutya se hal bele, meg te se.


De, részemről, ha engem kipakolnának, rohadtul nem lenne kedvem már másnap tenni-venni. Ilyenkor a legtöbb élőlénynek pihenésre van szüksége, még akkor is, ha a lábad rágja már, hogy menjetek.

2014. febr. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Firestorm ***** válasza:

Nekem a kutyust 1 körül műtötték és fél3kor mehettem érte és 5kor már sétáltunk.Igaz tompa volt még akkor.Egyből elvégezte a dolgát aztán leült,úgyhogy jobbnak láttam felhozni.

Aztán este 10kor már rendesen járt és a sétánál is a megszokottan viselkedett majdnem.

2014. febr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekünk 1 kor volt a műtét, és kifejezetten mondta a doki, hogy lehetőség szerint aznap már ne etessük/itassuk, kapott infúziót, nem lesz semmi baja. Én varratszedésig nem vittem rendes sétára, csak eü-re, inkább otthon játszottam vele, de azt is csak óvatosan. Úgy voltam vele, hogy inkább egy hétig ágynyugalom, minthogy valami gond legyen és hetekig szenvedjünk a sebbel. Én kutyusom is nagyon elesett volt, pláne gallérban kb mint egy nagyon szomorú lámpa, és még véletlenül sem nézett volna ránk, direkt befordult a sarokba :D
2014. febr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!