Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított kutyát lehet...

Ivartalanított kutyát lehet kiállításra vinni?

Figyelt kérdés

Az egyik gond hogy ivartalanításkor (nőstény) lenyírják a szőrét ezzel tönkre vágva azt. Másik hogy kiállítási kutyák ivartalaníva vannak?


Csak hozzáértőktől kérek válaszokat (a kutya még nincs ivartalanítva) Előre is köszi. (Ha az ivartalanított kutyák nem vehetnek részt kiállításon akkor nem lesz ivartalanítva mondhattok bármit, ezért mondom hogy hozzá értők írjonak)



2016. jún. 4. 08:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, csak hobbi kiállításra. Fajtatiszta kutyáknak rendezett kiállításra nem lehet nevezni.
2016. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet.

Az MKSZ (Magyar Kutyások Szövetsége) kiállításaira lehet csak nevezni hobbi osztályba.

2016. jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Hát nem szeretnék nagy versenyre menni a hobby is megfelel és akkor ivartalanítva is lesz még egyszer köszi.
2016. jún. 4. 09:55
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy erre tudtok válaszolni de megkérdezem. Adott hogy én németben lakok itt kötelező a szukákat ivartalanítani amennyiben nem tenyészállat. Ha elvégeztetem a szűréseket és kellő dolgokat akkor is ivartalanítanom kell? Se tenyészteni se szaporítani nem akarok csak kiállításra vinni a kutyát. Ha tudtok válaszolni előre is nagyon köszi. :)
2016. jún. 4. 10:06
 5/15 anonim ***** válasza:

Kennelnév is kell ha jól tudom :/

Az MKSZ-en van hobbi osztaly ^^

2016. jún. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Már most bocs de mit kezdjek egy magyar országi szövetséggel ha németben lakok? Vagy ez kiterjed német országra is?
2016. jún. 4. 10:25
 7/15 anonim ***** válasza:
Kérdezz német fórumon, ott tudják mik az ottani elvárások.
2016. jún. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi
2016. jún. 4. 10:38
 9/15 anonim ***** válasza:

Csak kiváncsiságból kérdezem, hogy a bírók a szukáknál mégis hogyan állapítják meg, hogy ivartalanítva van?

Én még sosem láttam olyat, hogy kifejezetten megnézték volna, hogy van-e vágásnyom.

Az már persze egy másik kérdés, hogy ivartalanított szukát minek állítanak ki.

2016. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Na igen ezen gondolkodtunk mi is de nem tudom hogy mi kell ahhoz hogy kiállításra mehessen. Ha nem akarok tenyészteni akkor is muszáj kennel nevet kiváltani? És ha megvannak a szűrések akkor mehet versenyre? Vagy hogyan működik ez?
2016. jún. 4. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!