Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megállás nélkül ugat a kutya,...

Megállás nélkül ugat a kutya, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

5 éves kutyáról van szó, mindig is ilyen hangos volt. Az egész napot és estét képes végig ordítani. Nem csak ugat, hanem vonyít is.

Van neki nagy hátsó udvara, de a kapu előtt ült és vonyítot. Utána befogadtunk egy másik kutyát és kb. Két hétig hallgatott, azóta megint műsorozik. Kap enni, inni, napközben ahogy az időm engedi, foglalkozok vele. Mostanában minden este sétálunk 6-7 kmt, ami egy ideig hatásos volt, de mostmár az sem teljesen használ.

Rengeteg játékot vettem neki, egyikkel sem volt soha hajlandó játszani, akárhogy is erőlködtem. Egyedül akkor hallgat, ha eszik, alszik vagy ha esik. De nem etethetem egész nap. :/


2021. márc. 22. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem jót tenne neki, ha ameddig nem vagytok otthon elzárnátok valahová. Nem bezárni kell, csak hogy kisebb legyen a mozgástere, így kevesebb inger érné, ami ugatást váltana ki.
2021. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Én, ha kutya lennék, és bezárnának, csak még jobban ugatnék. (próbálok kutyalogikával gondolkodni, álmomban is gyakran vagyok kutya...)
2021. márc. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Külön kihangsúlyoztam, hogy nem bezárni kell...
2021. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Agyi fársztással mennyit foglalkoztok? A játékaival elvárjátok, hogy magától játsszon, vagy közösen próbáltok vele játszani és úgy sem érdekli.
2021. márc. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Meg mi az, hogy mostanaban setaltok csak? Eddig ki se vitted soha? Es igy hoztatok meg egy kutyat? Atgondolt dontes volt.

Tehat akkor: a kutyat farasztani kell, agyilag is, testileg is. Napi seta, tanitas es jatek legyen meg, mindket kutyanal. Nem akkor, amikor eszedbe jut, nem 3 percig, hanem minden egyes nap, minimum 1 orat, de ha nagy az energiaszintje, akkor tobbet, kutyatol fugg.

Kutyaiskola se artana majd, gondolom annyira nem lehettek a toppon a nevelesben sem, illetve ha meg ivaros, akkor ivartalanitas is.

Ez mar csak egyeni velemeny, de jo hogy, nem vagyok a szomszedotok, 5 evet hallgatni ezt...hat maga a pokol lehet.

Tessek elkezdeni foglalkozni vele, eddig erre nem gondoltatok?

2021. márc. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De a nyakamnak ugrott valaki. :D

Ahogy írtam a kérdésben is, próbáltam játszani a kutyával, de sosem ment. A fiatalabbal lehet, ő más kutyákkal is játszik, de ez nem. Nem is akar és nem is tud. Minden nap legalább 2 órát kint vagyok velük és több trükköt is tudnak.

Idáig is sétáltunk, de mivel kollégista vagyok, csak hétvégén.

És azon kívül hogy ugat, jól nevelt kutya. Nem íratjuk kutyaiskolába.

2021. márc. 22. 18:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya?
2021. márc. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nagy mozgásigényű kutya akkor kevés neki a fárasztás, azért ugat?

Milyen fajta? Vagy keverék?

Esetleg kép?

2021. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon szomorú, hogy egy gazdás kutya nem tud játszani. Sokat elárul.
2021. márc. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Vannak olyan fajták, akik szeretnek minden kis apró-cseprő dolgot hosszú ugatásokkal jelezni. Nekem is egy ilyen keverékem van, ezért van leginkább velem a házban(amit ő amúgy kifejezetten élvez). Régen még bent is próbálkozott az ugatással, de mivel kb mellettem volt, így hatásosan tudtam tiltani.


Ha valóban foglalkozol vele aktívan napi 1-2 órát és még utánna sem hagyja abba, rakj rá egy ugatságátló nyakörvet. Kifárasztásra pedig a legjobb módszer szerintem egy kevésbé frekventált földúton a biciklizés.

2021. márc. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!