Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet elhízást megállap...

Hogyan lehet elhízást megállapítani egy kutyánál?

Figyelt kérdés
Van rá valami módszer? Nyilván ha ránéz az ember, láthatja, de az enyém extra nagy bundájú. Mérésnél elég soknak tűnik. Olvastam olyat, hogy ha kitapintható még a borda, akkor nincs túlsúly. Ez igaz?

2018. febr. 20. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagy bundánál elég nehéz a bordát kitapintani.Leginkább akkor lehet érezni , ha liheg a kutya és a kezedet rajta tartod a bordáin. Legtutibb a totál vizes kutya formája.
2018. febr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha megsimogatod az oldalát és minden nyomkodás nélkül érzed a bordáit, tehát nincs rajta zsírréteg, akkor rendben van.
2018. febr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha kitapintható az okés. Nemtudom milyen nahy bundájú a kutyád, de próbáld meg a derekát nézni. Ha szépen kirajzolódik, akkor jó. Ha inkább emlékeztet egy görögdinnyére a kutya, akkor bizony esélyes hogy túlsúlyos.
2018. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szépen kirajzolódik a dereka. Huskyról van szó. Most 22,2 kg, 5 és fél hónapos. Kislány. Standard szerint a szuka Husky felnőtt kori súlya max. 22,7 kg. Ezért "aggódom". Nem etetem túl. Tenyésztő által ajánlott tápot kap, vacsorára főtt húst májjal-szívvel, rizzsel, zöldségekkel.
2018. febr. 20. 14:15
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként kinti-benti, de inkább kint szeret lenni. Sokat mozog, futunk, aktív, egészséges (pont tegnap voltunk állatorvosnál mert ugrabugrálás közben megsértette magát picit a kertben).
2018. febr. 20. 14:17
 6/10 anonim ***** válasza:

jól tapintható bordáknak kell lennie,szinte olyannak,hogy megtudd számolni egyesével.


Illetve a ha áttapogatott érzed,hogy ki áll a csipőcsontja avagy sem. Ha alig érezhető akkor van rajta plusz.


Illetve a horpaszát érzed akkor jó,ha nem akkor van rajta plusz.

2018. febr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a rizst vedd el tőle, akár elhízott, akár nem, mert nem igazán van rá szüksége...
2018. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
És a táp-főtt hús kombó sem a legjobb. Olvass utána a barf etetésnek és ha tetszik, próbáljátok ki.
2018. febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyi mindennel etetned. Vagy barfozz vele, vagy táp, de ne keverd a kettőt.A kutyák gyomra ezt nem bírja. A rizsre egyáltalán nincs szüksége. Amit meg a tenyésztő ajánlott, gondolom nem gagyi, hulladék, hanem olyan amiben minden ásványi anyag, vitamin és nyomelem megtalálható, 8gy zöldséget sem kell.

Ettől hízhat,hogy így adsz neki mindent.

2018. febr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, elég jó minőségű táp.

Én eredetileg csak táppal szerettem volna etetni, de van egy másik kutya, aki minden vacsorára kap húst (nem az én kutyám), és neki is adtak gyakran (annak ellenére, hogy kértem, ne tegyék). Így a tápot szinte már nem is eszi...ezért én is elkezdtem neki húst adni. Ennek a BARF-nak jobban utána fogok nézni! Lehet ez lesz a megoldás.

2018. febr. 21. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!