Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy idegbeteg...

Mit lehet tenni egy idegbeteg kutyával?

Figyelt kérdés
Bocsanat, de már a sírógörcs kerülget, hogy mit rontottam el ennyire, én ilyen nevelhetetlen, idegbeteg kutyát még nem láttam mint az enyém. 1 éves múlt egy hónapja, biztos sok mindent elrontottam vele, de már kutyatrénert is fogadtunk, pár hét után elköszönt hogy meg lett nevelve a kutya, közben semmi nem változott. Most a karantén miatt minden leállt, nem tudom kutyaiskolába se vinni. A fő problémák: ugat, morog, mostmár embereknek is neki akar rontani, a kutyákat messziről ugatja, megőrül, nekik rontana, sétáltatni alig tudom, a kezem után kapkod ha valami nem tetszik neki, meg akar harapni ha épp valami nem tetszik neki (kistestű, nem tud nagy bajt okozni, de akkor sem csinalhatja ezt), húz a pórázon mint az őrült, majd megfullad, de nem érdekli, komolyan ezerféle technikát próbáltam, de semmi nem használ, nem hagy dolgozni (home office) es hetek óta nem alszom egy jót miatta (amint leülök dolgozni vagy lefekszem pihenni jön a játékával és ugat, morog, felugrál mint egy mérgezett egér), kora hajnalban kelt, éjjel legalább alszik. Bepisil, általában ha felpörög, szőnyegre, ágyra, kanapéra, padlóra, ahol éppen éri. Ha bezárom a fürdőbe mert már muszáj dolgoznom, kaparja az ajtót mint az őrült. Ahogy telt az idő egyre rosszabb lett, az ivartalanítás (kan) után konkrétan rengeteget romlott a személyisége, nagyjából azóta akar nekirontani a többi kutyának. Nyáron még jól elvoltunk a futiban, aztán megtépte egy nagykutya, az ivartalanításig nem mertem többet vinni aztán megőrült... Bármilyen tanácsot elfogadok, ha bármelyik problémára tudtok valami megoldást!
2021. márc. 22. 19:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
20%

szerintem ezzel a kutyával te nem bírsz


pokollá teszi az életed, az állatnak sem jó


keress neki egy másik gazdát

2021. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a kutyád kamasz, és úgy viselkedik, ahogy a kamaszok szoktak. Most nagyon következetesnek és kitartónak kell lenned, ha ezen az időszakon sikerrel továbbjuttok, lesz egy remek kutyád, mire lenyugszik. Most lázad, ne hagyd magad. Nem vált be egy módszer? Próbálj mást. Valami működni fog. Tereld magadra a figyelmét minden helyzetben, ez legyen a legfontosabb. Ha húz, állj meg, addig ne induljatok tovább, amíg le nem áll. Ha megint húz, megint állj meg. Meg fogja unni, hogy nem haladtok.
2021. márc. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
93%

#10:

Szerinted ki fogja elolvasni ezt, amit ide kopipészteltél valami mihaszna, olcsó könyvből?

2021. márc. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
96%

A kutyad leiras alapjan felelemagressziv (kutyatamadas lehet a kivalto ok), szeparacios szorongasa van, mert sokat vagy vele es mindig az van amit o akar, ebbol kifolyolag a falkasorrend sincs meg, o magat kepzeli falkaverenek es probal iranyitani, ami stresszeli a kutyat, ja es meg kamaszkorban is van. Rendes trener, vagy kutyaiskola javasolt. Merre laksz?

Szigorunak kell lenned, de emelllett meg fontosabb a bizalmi kapcsolat kutya es gazda kozt. Ha bizik benned, nem fog kapkodni es elfogadja az akaratodat, volt felelemagressziv bull tipusum, na az nem játék.

Mikor es hogyan eteted? Turelmet kell tanulnia, leteszed a talat es varnia kell, csak parancsszora (pl. tied) ehet.

Hanyszor setal? Nem tudjuk mekkora mozgasigenye van, de ha ennyire feszult mindig, valoszinuleg tobbet kellene setalni, futni, jatszani, agyilag lefarasztani feladatokkal, pl. kajakereses a lakasban, uj trukkok tanulasa.

Agressziora agresszivan reagalni felejtos, csak rosszabb lehet. Inkabb pozitiv megerosites jutifalattal, ha valamit jol csinal. Tiltani csak szóban, es fokozatosan el fogja hagyni ezt a viselkedest. Eloszor magadban keresd az okokat, nem vagy eleg kiegyensulyozott, magabiztos, kovetkezetes falkavezer, ezen valtoztass.

2021. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a hasznos hozzászólásokat, igyekszem minden kérdésre reagálni ! :)


Először is, eszemben sincs megválni a kutyámtól, az elkeseredett hangvétel inkabb a hetek óta nem alvásból, kimerültségből fakad (nappal nem hagy dolgozni, így éjszaka dolgozom, amikor alszik, hetek óta nem aludtam egy normálisat, + személyesen is be kell par naponta mennem pár órára dolgozni. Gondolom a rendszertelenség neki sem jó). De nem azt jelenti hogy bárkinek is odaadnám, pláne nem menhelyre. Ha kiderülne, hogy vele van a gond, nem velem (én is azt gondolom, én csinálom rosszul! De ha mondjuk fejben van valami egészségügyi problémája) akkor sem adnám oda senkinek, akkor csak tudnám, hogy van egy határ a képességeiben, de nem gondolom, hogy erről lenne szó. azért is tettem fel a kérdést, mert egyértelmű,hogy a kutyának sem jó ez így, és nem akarom,hogy rossz legyen neki. Én csak kimerült vagyok, ő viszont nagyon ideges folyton, ami nagyobb baj. :(

Szoval köszönöm a hasznos tanácsokat!

2021. márc. 23. 18:55
 16/31 A kérdező kommentje:
A kutyám keverék, shi-tzu biztos van benne, talán valami pincsiféle is, és mivel erősen működik benne a vadászösztön, valami még van benne :D
2021. márc. 23. 18:57
 17/31 A kérdező kommentje:
Én végigolvastam a hosszú copypaste-os részt is :D köszi, van benne, amit alkalmazok most is, és nem igazán használ, azt hiszem az is gond lehet, hogy amikor elkezdtem rendbe tenni a falkasorrendet, nem voltam elég türelmes, és nem tudtam elnézni a válaszreakcióit (akkor kezdődött pl az ágyra, kanapéra pisilés). Minden szegmensére nem válaszolok most, mert hosszú lenne, de megpróbálkozom ezekkel újra, és volt közte teljesen új dolog is, szóval köszönöm! :) határozottabb és kitartóan kell legyek, az biztos.
2021. márc. 23. 19:00
 18/31 A kérdező kommentje:

10es, példákat írok:

Sétáltatáskor húzás: összevissza megyek már a kutyával, meg leginkább nem megyek sehova, mert mindig megállok. Amint engednék q pórázon, rohan mint az őrült, előbb utóbb elérünk egy zebrához, ahol haladni kell, máris húzhat ahogy jól esik neki (nyilván nem fogok a zebra közepén megallni ) , de ezzel még próbálkozok, csak nem igazan sétálunk és így le se fárad, ha arra várok hogy ne húzzon. Ilyen még nem volt, pedig volt hogy 35+ percig araszoltam a kutyával kb egy helyben, vártam,mikor fogja fel,hogy akkor mozdulunk előre, ha nem húz.

Irányt is változtatok, ez viszonylag új technika nálunk, az lett eddig a hatása, hogy magától is osszevissza kezdett haladni sokszor, vagyis nem egyfele húz, mint eddig, hanem jobbra balra, körbe, minden irányba elkezd rohangálni körülöttem (persze amíg adok neki teret, meg ha épp nem egyféle húz mint az őrült.)

Egy másik módszer: a pórázt alul a lábai között (hasa alatt) alul elvezetve lazán tartva sétáltatni. Kényelmetlen a kutyának ha megfeszül, de azon kívül hogy csak kevésbé erősen húz ugyanúgy nem használt a technika, csak ha jött egy kutya akitől megorult akkor begabalyodott a pórázba. Ezt már alig alkalmazom, nem igazán segített, és nem akarom fizikailag bántani (a póráz érzékeny teruleten sérti a bőrét ha nagyon húz, márpedig ő eléggé húz.)

Ez csak egy szegmens, de minden más problémára hasonloképp több módszert próbáltam. :(

2021. márc. 23. 19:07
 19/31 A kérdező kommentje:

Ja ,és persze a szorosan láb mellett tartást és q hosszabb pórázon engedést is próbáltam, mindkettőnél hörgésig, kohogésig, fulladásig húz. És nem áll le, hamarabb kezd rendesen fulldokolni, aztán ha kiköhögte magát, megy tovább.

Próbáltam folyamatosan húzni is és szakaszosan , semmi változás.

2021. márc. 23. 19:11
 20/31 anonim ***** válasza:

Hámmal milyen a seta?

Ritka, de van akinel ez oldja meg a problemat, legalabbis a dulladast es kohogest mindenkeppen.

2021. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!