Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy idegbeteg...

Mit lehet tenni egy idegbeteg kutyával?

Figyelt kérdés
Bocsanat, de már a sírógörcs kerülget, hogy mit rontottam el ennyire, én ilyen nevelhetetlen, idegbeteg kutyát még nem láttam mint az enyém. 1 éves múlt egy hónapja, biztos sok mindent elrontottam vele, de már kutyatrénert is fogadtunk, pár hét után elköszönt hogy meg lett nevelve a kutya, közben semmi nem változott. Most a karantén miatt minden leállt, nem tudom kutyaiskolába se vinni. A fő problémák: ugat, morog, mostmár embereknek is neki akar rontani, a kutyákat messziről ugatja, megőrül, nekik rontana, sétáltatni alig tudom, a kezem után kapkod ha valami nem tetszik neki, meg akar harapni ha épp valami nem tetszik neki (kistestű, nem tud nagy bajt okozni, de akkor sem csinalhatja ezt), húz a pórázon mint az őrült, majd megfullad, de nem érdekli, komolyan ezerféle technikát próbáltam, de semmi nem használ, nem hagy dolgozni (home office) es hetek óta nem alszom egy jót miatta (amint leülök dolgozni vagy lefekszem pihenni jön a játékával és ugat, morog, felugrál mint egy mérgezett egér), kora hajnalban kelt, éjjel legalább alszik. Bepisil, általában ha felpörög, szőnyegre, ágyra, kanapéra, padlóra, ahol éppen éri. Ha bezárom a fürdőbe mert már muszáj dolgoznom, kaparja az ajtót mint az őrült. Ahogy telt az idő egyre rosszabb lett, az ivartalanítás (kan) után konkrétan rengeteget romlott a személyisége, nagyjából azóta akar nekirontani a többi kutyának. Nyáron még jól elvoltunk a futiban, aztán megtépte egy nagykutya, az ivartalanításig nem mertem többet vinni aztán megőrült... Bármilyen tanácsot elfogadok, ha bármelyik problémára tudtok valami megoldást!
2021. márc. 22. 19:48
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:

Nyilvánvaló hogy a környezettel szemben az én felelősségem a kutya, a viselkedése és a tettei, és nyilvánvaló hogy nem engedem idegen gyerekek közelébe , meg amíg gondok vannak vele, senki közelébe, nem is értem ez hogy jött fel..... engem hiába próbál megharapni nem okoz nagy bajt, NEKEM, (nem is próbál teljes erővel, inkább odakapdos) nyomott az orra és nagyon aprók az első fogai, és méretéből adódóan könnyű ilyenkor védekezni, nem egy nagytestű kutya, akit a saját gazdája is nehezen fogna meg, ha hasonló idegállapotba kerülne mint az enyém jelenleg. Plusz azt is írtam hogy ettől függetlenül nem viselkedhet így. Vagyis egyáltalán nem értem a kötekedést.

Egyébként köszönöm mindenkinek a tanácsokat, valamicskét mérséklődött a helyzet, javulgatunk, de még messze a cél, a kutyák közelébe sem tudom engedni jelenleg, és a városi séták alkalmával is van baj, de itthon, játék közben, idegen környezetben látványosan fejlődik és egyre kevésbé stresszel be :) ❤ vannak séták amikor egész sokáig jön láb mellett, és kezd lenyugodni, de sokszor ez nem működik sajnos. Most hogy végre nyitnak a kutyasulik mehetünk végre szakemberhez 🙏

2021. ápr. 9. 20:23
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!