Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy idegbeteg...

Mit lehet tenni egy idegbeteg kutyával?

Figyelt kérdés
Bocsanat, de már a sírógörcs kerülget, hogy mit rontottam el ennyire, én ilyen nevelhetetlen, idegbeteg kutyát még nem láttam mint az enyém. 1 éves múlt egy hónapja, biztos sok mindent elrontottam vele, de már kutyatrénert is fogadtunk, pár hét után elköszönt hogy meg lett nevelve a kutya, közben semmi nem változott. Most a karantén miatt minden leállt, nem tudom kutyaiskolába se vinni. A fő problémák: ugat, morog, mostmár embereknek is neki akar rontani, a kutyákat messziről ugatja, megőrül, nekik rontana, sétáltatni alig tudom, a kezem után kapkod ha valami nem tetszik neki, meg akar harapni ha épp valami nem tetszik neki (kistestű, nem tud nagy bajt okozni, de akkor sem csinalhatja ezt), húz a pórázon mint az őrült, majd megfullad, de nem érdekli, komolyan ezerféle technikát próbáltam, de semmi nem használ, nem hagy dolgozni (home office) es hetek óta nem alszom egy jót miatta (amint leülök dolgozni vagy lefekszem pihenni jön a játékával és ugat, morog, felugrál mint egy mérgezett egér), kora hajnalban kelt, éjjel legalább alszik. Bepisil, általában ha felpörög, szőnyegre, ágyra, kanapéra, padlóra, ahol éppen éri. Ha bezárom a fürdőbe mert már muszáj dolgoznom, kaparja az ajtót mint az őrült. Ahogy telt az idő egyre rosszabb lett, az ivartalanítás (kan) után konkrétan rengeteget romlott a személyisége, nagyjából azóta akar nekirontani a többi kutyának. Nyáron még jól elvoltunk a futiban, aztán megtépte egy nagykutya, az ivartalanításig nem mertem többet vinni aztán megőrült... Bármilyen tanácsot elfogadok, ha bármelyik problémára tudtok valami megoldást!
2021. márc. 22. 19:48
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

12es,

Köszönöm, nagyon hasznos, amiket írtál, az egyik fő problémám épp a figyelemmel van, hogy egyszerűen sehogy nem tudom magamra vonni a figyelmét, vagy 2 mp után visszatér q figyelme amire eddig. Éles, magas hang, szóltál, csettintés, köhögés, kiáltás, különböző hangok kiadása, szóval a kutya le se sz@r :D erre van valami jó megoldás, vagy próbálkozzak még mindenféle kiadható és nem létező hangok alkalmazásával? Az egyetlen, ami valami 'eredményünk ' hogyha megfogom a nyakörvénél (nem fojtom, semmi, csak megfogom) egeszen leáll , bár van hogy elkezd sírni, mintha bántanám, ez elég ciki, de én tudom,hogy nem bántom, csak hisztizik (pl másik kutyára tamadaskor) de legalább nem őrjöngő tovább annyira,inkább hisztit csap. Nekem már ez is egyfajta haladás. :D

2021. márc. 23. 19:17
 22/31 anonim ***** válasza:
Mennyire bír sokat menni? Nálunk az egyik fárasztás a teljesítménytúra, és elég sokféle táv létezik. Mivel a te kutyád már elmúlt 1 éves, nyugodtan el lehet kezdeni jobban terhelni fizikailag, például ilyenekkel. Én nagyon szeretem, a kutyám is élvezi, jól el is fárad.
2021. márc. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
14es: kutyaiskolát találtam, messzebb, és nincs autóm, de két helyre is tervezem vinni, amint nyitás lesz. Az egyiket nagyon sokan ajánlják, drága, de van videlkedésterapeuta és terápiás kutyákat is bevonnak az oktatásba hogy a megfelelő kommunikáció kialakításában segítsenek. A másik hely is másfél órára van, de ők egy specializálódott csapat adomány alapon, heti 1x pár óra közös futi, olyan trénerekkel akik nem a rehabilitáció q területük, beszéltem is velük, tudnak majd segíteni. :)
2021. márc. 23. 19:21
 24/31 A kérdező kommentje:
Az etetési már megy a tied parancsoló megvárása, azzal nincs gond, viszont eddig habzsolt, most hirtelen komotosan eszik aminek örülök, de sokszor reggelente ott is hagyja és séta után eszi meg a maradékot. Legalább azóta nincs hányás problémánk: )
2021. márc. 23. 19:22
 25/31 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nincs rendesen lefárasztva, mert bármennyit tudna futkosni, de egyelőre csak ritkán tudunk futiba menni mert ha vannak benn nem próbálkozom egyelőre nagyon agresszív más kutyákkal de ha szabad valamelyik futi benn vagyunk amíg nem jön más kutyás. Napi 3szornlegalabb sétálunk, néha 4szer is. Van hogy rövidebb, ha sok például a szabadon lévő kutya mint mist az esti sétával, alig voltam lenn vele, mindenhol szabadon sétáló kutya volt :D de azért ez ritka, általában 20-40 perces egy séta.
2021. márc. 23. 19:44
 26/31 A kérdező kommentje:
Háznál kezdtük, még az első allatorvos (azóta valtottunk) mondta hogy váltsunk pórázra mert a hám miatt húz, és ahova jártunk anno kutyaiskolaba is tiltották q hámot. Most épp kiprobalni se tudnám megint, mert egy alkalommal megtalalta amikor egyedül volt es szetragta a kapcsolojat szóval be se tudnám rajta kapcsolni :D
2021. márc. 23. 19:46
 27/31 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltam ilyen teljesítménytúrát, de nyáron voltunk rövidebb túrán, azonkívül hogy jót aludt utána, és szobakutya-méretéhez képest végig max energiaszinttel bírta. Ki fogom próbálni , keresek valami túrahelyet a hétvégén! :) bár bevallom, félek, mit csináljak, ha szembe jön egy szabadon lévő kutya és esetleg elkezd felé szaladni. Párom ilyenkor azonnal felkapja, mindig mondom neki hogy nem szabad, de ő még azt mondja, inkább,minthogy a mi kutyánk neki ugorjon a másiknak és eldurvuljon a dolog ha nem stabil kutya jön szembe. Én eddig azonnal megfordultam és a másik irányba kezdtem menni tempósan amíg ki nem tudjuk kerülni valahogy, vagy lefogtam a kutyát , de ha nekünk rontana egy, valószínű én is felkapnám utolsó lehetőségként.
2021. márc. 23. 19:49
 28/31 anonim ***** válasza:

Felkapni nem kell, csak tudjátok megkülönböztetni, hogy a másik kutya csak dilis, neveletlen, vagy támad. Egyébként célszerű a kutyádat a közömbösítésre is nevelni, mi most ezt tanuljuk. Kemény dió, mert mentett kutyám van, és az előélete azért tartogat meglepiket, de azért haladunk.

Érdemes célzottan teljesítménytúrákat is keresni a neten, ez nektek is plusz motiváció. Sok új helyet is fel lehet fedezni, jó útvonalakat, vagy akár az is izgalmas, hogy ti terveztek magatoknak útvonalat.

[link]

[link]

[link]

Jók az instant körök:

[link]

[link]

Könnyű ráfüggni. :-)

2021. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon,nagyon nagyon köszönöm az összes hasznos tanácsot és a linkeket is! Utána nézek mindennek! És ezer hála!! :)
2021. márc. 23. 21:05
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
kistestű, nem tud nagy bajt okozni - rúgtam már fel kistestűt, mikor a homokozóban játszó egyéves unokahúgomnak rontott, szóval ne hidd, hogy nem tud bajt okozni...
2021. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!