Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korig "érdemes"...

Mennyi idős korig "érdemes" kutyát kutyasuliba vinni?

Figyelt kérdés
Érdekelne,hogy egy 10 éves tacskót még meg lehetne tanítani "viselkedni"?Nincs vele igazából sok probléma...sétál a pórázon szépen,oda jön hozzám ha hívom,DE! ha nyílik a kapu szeret kimenni és akkor lehet neki beszélni nem hallgat senkire.Amúgy meg tényleg szinte semmi gond vele...Meg még annyi,h hogyan taníthatnám meg,h egy helyre végezze a dolgát??(Van mellette egy puli is)köszi a tanácsokat előre is
2010. aug. 19. 15:56
 1/4 anonim válasza:
0%
eLVILEG 2 ÉVES KORIG LEHET,DE SZTEM IDŐSEBB KUTYUSKAT IS MEG LEHET TANÍTANI!! ÉN UGYAN ÍGY VAGYOK A 4 ÉVES BEAGLE-MMEL!!!! SOK SIKERT !!!!!
2010. aug. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dehogyis, nincs ilyen szabály, ebben biztos vagyok, mi 2,5 évese kezdtük a sulit. A 10 évessel az a baj, hogy nagyon mélyen rögzültek már a rossz szokások, és hát lehet, hogy egy év is lesz megszüntetni őket. Meg ez mindkettő olyan probléma, amit a suli nem fog megoldani, maximum tanácsot tudnak adni. Lehet, hogy jobb lenne házhoz hívni egy kiképzőt.


A kapu ügy amúgy nem olyan nehéz. Két ember kell hozzá, az egyik nyitja a kaput, a másik pedig kiadja a maradj parancsot, és elkezdi etetni a kutyát jutalomfalattal. Ha mozdul a kapura, akkor aki ott áll a kapuban, visszazavarja ahhoz, aki jutalmazza. Fokozatosan kell egyre közelebb menni a kutyával a nyitott kapuhoz, és amíg nem megy ki, jutalmazni, ha kimenne, elzavarni. Lehet, hogy egy ilyen idős kutyánál hónapokig is kell gyakorolni, mire magabiztosan bent marad nyitott kapunál is, de me lehet oldani.


A másikra ilyen idősen nem nagyon látok lehetőséget, maximum, ha csak kint végezheti a dolgát a területén kívül. De 10 év alatt megszokta, hogy bárhova szabad, ezt nagyon nehéz lesz felülírni, ráadásul mindenhol ott a szaga, ami ingerli.

2010. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm...de attól még imádom :)

Majd próbálkozunk akkor többet! ^^

2010. aug. 19. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég egy ember is a kapu nyitásnál,mert valahova kapunyutás előtt be kell zárni,és kutyaiskolába bármikor lehet vinni az ebet =D
2010. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!