Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezért érdemes kutyasuliba...

Ezért érdemes kutyasuliba járatni?

Figyelt kérdés
Van egy nagyobb testű kutyánk aki folyton ugrál ránk és séta közben még a folytónyakörv se használ: Pedig a helyük nagy kb. 2 kertnyi nagyságú úgyhogy kimozoghatná magát. Előre is köszi a válaszokat. :)
2011. okt. 21. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Pont az ilyen problémákra megoldás a kutyaiskola.
2011. okt. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kert, és a séta 2 külön dolog.

A kutya azért húz, mert nincs megnevelve, és mert vágyik a sétára, a séta általi mozgásra, új szagokra, más kutyákra. Ha minden nap rendszeresen kivinnéd, akkor sokat változna pozitív irányba.


Ha úgy alakulna az életed, hogy nem kéne járnod suliba/dolgozni, akkor Te is otthon ülnél és soha nem mennél ki a lakásból? Elvégre tudsz mozogni, van kaja, el lehet éldegélni. Neked ez elég lenne?

Na ugye hogy nem ;)

2011. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Egyet értek az előttem kommentelővel. :) Amúgy nem muszáj ezért kutyasuliba járatnod, maximum ha semmi módszer nem használ. Én kutyatrénernek készülök, szóval tudok adni 1-2 tippet arra, hogy ne ugráljon fel. :)

A legnépszerűbb módszer az az, hogy amikor látod, hogy készül felugrani a kutya, az egyik térded hajlítsd be, így amikor ugrik, a mellkasa beleütközik a térdedbe, ami neki kellemetlen.

Illetve még azt is láttam pár helyen, hogy ha látod szintén, hogy ugrana fel rád, vagy már meg is kezdte ezt, fordulj el, nézz át rajta, és ez a kis lelkének megint rossz lesz. Mivel a kutya azért ugrál fel a gazdira, hogy figyelmet kapjon, és ha ezt nem kapja meg egy idő után leszokik róla.

Vaaagy nem rég olvastam ezt a tippet, hogy amikor a kutya felugrott már, fogd meg a mancsait addig amíg kényelmetlen nem lesz neki, de még ekkor sem engedd el, ha szenvedjen egy picit. A leszoktatás lényege mindig az (bármiről is legyen szó) hogy kényelmetlen legyen a kutyának, az agya kerülni fogja ezeket a szituációkat egy idő után, és végül abbahagyja a rossz dolgait. :) Bármelyik módszert is választod, fontos, mindig ezt tedd ha le szeretnéd beszélni őt a viselkedésről, ha mindig mást alkalmaznál, csak összezavarnád őt. Remélem tudtam segíteni, és ne haragudj a hosszú monológért. :$

2011. okt. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A nagy kert teljesen lényegtelen. Miért mozogna, ha nincs rá oka? Gondolom, ha magatoktól meg tudnátok nevelni, akkor már megtettétek volna, de mivel nem sikerült, ezért én is azt javasolnám, hogy menjetek el kutyaiskolába, ahol megtanulhatjátok a kutya nevelés fortélyait!
2011. okt. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. utolsó előtti : nem baj h. hosszút írtál könnyebb volt elolvasni mint leírni szerintem. majd próbálkozokn az egyik módszerrel:):)
2011. okt. 21. 18:20
 6/10 anonim ***** válasza:
2-3 órát kéne mozgatni intenzíven naponta legalább.
2011. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amíg nem látod be, nem ismered fel, hogy melyek a kutya természetes igényei addig senki sem segíthet...

WWW.kutyasuttogo.com

Itt található pár alapvető infó...

2011. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Dog Whisperer kisfilmeket ajánlóm.Barátom ezt a módszert használja és nagyon okos kutyusa van,séta közbe semmire nem figyel,akkor áll meg mikor megengeded neki,nem húz stb.

Ha értesz angolul nézd meg,ha nem akk keresd meg magyarul,talán megkapod.Cesar Millan a vezető:)

2011. okt. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs nevelve a kutya! A sajátom nevelva van, rámugorhat, de csak akkor ha jelzek. Pl. ha városi ruhába vagyok, tudja nem szabad. Ha otthoniba-kintibe akkor rámszabad, de akkor se mindig. Ha mutatom neki, ugorj rám ugrik :) Utána leengedem. És őjból szeretne akkor a kezemet magam elő teszem és mondom, most nem. És úgy neveltem, meg hogy rámúgrott nagyon sokszor, már tiszta kosz voltam tőle, rámugrot-egy kis ütés a szzájára. Újból akkor megint. Végül nem ugrott fel, utána megtaníottam mikor szabad csak.. :)) Ezért nem kell beíratni ilyenbe, neveld meg!
2012. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát az kutyaiskolától függ, van amelyik segíthet a kutya problémáin azzal, hogy megnevel titeket :)) De a legtöbb helyen nem foglalkoznak eleget ezekkel a dolgokkal, vagy elavult módszerekkel. Én inkább azt javasolnám, hogy ne nézzétek hülyének a kutyátokat, nem fog egyedül sportolni a kertben, nem fog megelégedni minden nap ugyanazzal a látvánnyal, ugyanazzal a környezettel. Vigyétek el minden nap sétálni, tanítsátok, labdázzatok vele, fárasszátok le. Amíg tele van energiával, szöges nyakörvvel sem fog szépen sétálni, ezt garantálhatom. Az ugrálásról is ti otthon tudjátok csak leszoktatni, nem a kutyakiképző az iskolában. Viszont kihívhattok szakembert, aki segít nektek megérteni, hogy miért viselkedik így a kutya és mit tudtok tenni ellene.
2012. jan. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!