Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak 1 hete nagyon...

A kutyámnak 1 hete nagyon hullik a szőre. Vajon normális ez ilyen időjárásban?

Figyelt kérdés

Benti,rövidszőrű,8 hónapos kan foxi. Rajta is kezdem észrevenni,hogy ritkul a szőre,de főleg a lépcsőn látom. Napi 2x fel kell törölnöm/porszívóznom,mert tele van pici szőrökkel. Nem a rendes nagy méretű,hanem picike,mintha el lenne törve(??). Tapasztalatokra lennék kiváncsi.


8 nap múlva viszem oltásra,akkor megkérdezem a dokit,de addig érdekelne a véleményetek.


Tápot eszik mióta hozzánk került (12 hetes kora óta),Brit premium lambot és 3 hónapja lazacolajat is kap. Esetleg nem lehet,hogy már az olaj túl sok neki?


Eddig is hullott a szőre,de sztem természetes módon,mert semmi sem látszott rajta(de mostmár igen) és a lépcsőn sem vettem észre csak kb 10 szál szőrt pár naponta. Most kb 100/nap.


Foresto nyakörve van 4 hónapja. Mióta itt van,2x volt fürdetve,akkor is dermilennel. Kb ennyi.


2021. márc. 23. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen március végén vedlenek.
2021. márc. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Simán csak vedlik, jön a jóidő, nem szükséges a vastag bunda. Azért persze nézesd meg a dokival, de szerintem nincs itt nagy baj.
2021. márc. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ilyenkor vedlési szezon van, meg kb most kezdődött el nála a rendes szőrhullatás, ugyanis a kölyköknek egy ideig nem hullik egyáltalán.

Viszont lazacolajat max két hónapig szabad egyhuzamban adni, aztán két hónap pihi. Az olaj miatt nem tud felszívódni a szervezetében az E-vitamin.

Az is fura nekem hogy Foresto nyakörve van, nekem anno azt mondta az orvos hogy azt majd 10-12 hónapos kortól használjak ha akarok, addig valami más megoldás kell az élősködők ellen.

2021. márc. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak, nalunk is ugyanez a helyzet kb egy hete, keszulnek a jo időre, normalis vedlesi idoszak. Es ilyenkor nem a hosszu szorok hullanak, hanem a fele, vagy harmadakkora aljszorzet.

Egyebkent ugy tudom lacazolajat kuraszeruen erdemes adni, 2 honapig, mert gatolja az E vitamin felszivodasat, utana szuneteltetni vagy valtani kell pl. Kendermagolajra.

2021. márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor a lazacolaj kilőve. A nyakörvre azt mondta a doki,hogy 8 hetes kora után mehet. :/
2021. márc. 23. 08:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen lesz egész életében, nekem jack russellem van, szintén sima szőrű, egy éves koruk előtt leváltják a kölyökszőrt és onnantól egész évben ontják magukból, 10-15 éven keresztül :) A kezdő gazdik mindig meglepődnek, de ez ilyen fajta.


pár naponta furminátoros átfésülés és lazacolaj kúrák segíthetnek(amit látom, hogy csinálsz is)

2021. márc. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem is van egy Jack Russelem is:) 7 éves. De nem emlékeztem,hogy ő ennyire ritkásra dobta volna a szőrét.
2021. márc. 23. 10:08
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy evben ketszer van szorvaltas ... osszel lecsereli a strand rucit a teli szerkora ... tavasszal viszont a pufajkatol szabadul meg es felveszi a bermudat-poloval :)
2021. márc. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!