Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óvodás kislánynak milyen...

Óvodás kislánynak milyen kutyát javasolnátok?

Figyelt kérdés

Plüssön kívül. :)


Imádja a kutyusokat pici korától fogva.

Törzskönyveset szeretnénk és kölyköt.


2021. márc. 23. 17:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
36%

#6


A dobermann nem nagyon jó forgalmas utcába...

Eléggé ugatós típus, és 20-25 km-t eléggé jó tempóban megterhelés nélkül lefut, nem egyszerű lefárasztani....


Ezenfelül ha 1 napot nem viszed ki, bent a házban fog szaladni és rombolni fog.


Tudom miről beszélek, 12 évig tenyésztette a faterom... Az udvart úgy felásták, akkora gödör volt 1 nap alatt, hogy a kutya ki sem látszott belőle.


Soha többet dobermann.



Most rottweilerek vannak. Nyugodtabb az élet. Nincs az a gyakori bosszantó kutyaugatás, ennek is van rendes hangja, de nem ugat minden neszre, tényleg akkor csak, ha kell...

Ezek is rombolnak, ásnak, de ennyi belefér, mert amúgy naphosszat szunyókálnak és horkolnak, mint öregapám :D

Napi 3x2 órát aktívak, vagy játszok velük, vagy kint az udvaron játszanak, egyébként alszanak.


Amúgy kisgyerek mellé nem javaslom egyáltalán. Nem jó mellé, nem tiszteli a kutya a gyereket,

Dobermannt meg még úgy se... Az nagyon bepörög a lakásban és fellöki a gyereket akaratlanul is.


Valami 5-10 kg körüli, közötti nem nagyon törékeny, de kis testű kutyát keress, akár menhelyen is.

2021. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
85%
Én is a nagyobb kutyára szavazok. Nekünk gyerekként rotink volt. Imádtam. Nővéreméknek kistestű kutyájuk volt a gyerek mellett, na én azokat pont, hogy nem mondanám. A gyerek nem tud még egy bizonyos korig óvatosan játszani, ha be van pörögve már pedig még a legbékésebb kiskutya is kifordulhat magából mikor ráugranak, ülnek, emelik agyon szeretik..stb. A nagyobb kutyát azért nehezen kapja úgy el, hogy annak rosszul essen.
2021. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Félek, hogyha egy akkora kutyát sétáltatna a lányunk később, simán elrántja és húzza magával árkon-bokron. Vagy játék közben megharapja, vagy bármi.
2021. márc. 23. 18:38
 14/34 Metionin ***** válasza:
95%
13. Ha a kutya rendesen meg van tanítva sétálni, akkor nem ránt el senkit, a gyereket sem. Én 3-4 évesen bernáthegyit meg rotit "sétáltattam" :D Harapás pedig nem megengedett semmilyen helyzetben, semmilyen fajtánál. Ez nevelés. Ha ennyi a félelem, akkor nyugodtan gondolkodjatok nagyobb kutyában is. Igazából rengeteg fajta megfelelne nektek, rövid vagy közepes szőrű amiket lehet bent is tartani.
2021. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim válasza:
0%
Komondor/ pumi
2021. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
13%

#11 vagyok


Reális a félelmed. Roti csoportban minden hónapban van hír, hogy valakit megölt a kutyája, gyereket szétszedte.


Kistestűt vegyél, vagy valami iszonyat jámbor labradort, de még az is haraphat, ha rátapos a gyerek a farkára. A roti meg biztosan harapni is fog, ha rátapos a gyerek, és a kutya nem tiszteli, mert amúgy mért tisztelné... Séta közben is felszántaná vele az aszfaltot, sok gazdával is megtörténik, nem gyereknek való játékszerekről beszélünk, nézz valami nagyon nyugodt tacskó keveréket, azt javaslom.

2021. márc. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
88%
Én nagyobb testű kutyát javasolnék, mert azok sokkal nyugodtabbak és gyerekbarátabbak. A kistestűek túl izgágák, és nem igen viselik el, ha egy gyerek nyúzza őket. Márpedig egy óvodás gyerek szereti nyúzni a kutyát, akár akaratlanul is fájdalmat okozva neki.
2021. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
86%
Angol Bulldogunk van 2 kisgyerek mellett, szintén a lakásban. Én ezt a fajtát is nagyon tudom ajánlani :)
2021. márc. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
19%
tacskó a legjobb választás :D
2021. márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Nevelni kell a kutyat, es akkor nem fog huzni seta kozben, nem fog harapni, nem fog morogni csak ugy, stb.

Egyebkent mindenkeppen olyan kutyat valasszatok, amitol nem tartasz kerdezo, mert annak nincs ertelme, hogy hazaviszitek, es kesobb se tudsz majd megbaratkozni vele.

En vizslaval nottem fel, tokeletes kutya gyerek melle, de nagy a mozgasigenye, azonban nekunk napi 1,5 ora foglalkozassal ( seta, tanitas, jatek) elvolt bent a hazban, kb csak enni kelt fel. Hetvegen pedig vittuk mindig turazni, bar mi nagyon szerettunk is menni, szerintem a szuleim is ezert dontottek vizsla mellett anno.

O mindenkeppen kinti-benti fajta, mondjuk nalunk szinte csak benti volt, ha nem voltunk kint vele a kertben, ki se akart menni.

2021. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!