Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óvodás kislánynak milyen...

Óvodás kislánynak milyen kutyát javasolnátok?

Figyelt kérdés

Plüssön kívül. :)


Imádja a kutyusokat pici korától fogva.

Törzskönyveset szeretnénk és kölyköt.


2021. márc. 23. 17:59
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
95%

Ekkora baromságot, mint amit a 16os írt...barátnőm roti mellett nőtt fel, óvodás korában összebújva aludtak, meg mindent a kutyával csinált. A rotiban erős a területvédő ösztön, de ez nem a család tagjai ellen irányul. Ha megfelelően van nevelve, akkor egyik kutya sem támad senkire, és a roti se fog nagyobb eséllyel másnál.

De viszont gyereknek nem veszünk se kutyát se más élő állatot! Egy gyerek nem tud gondozni egy állatot, nem ő fogja állatorvoshoz vinni, és a felelősségérzete sincs még ott, hogy neki legyen valakije, akiről gondoskodjon! Ez a ti kutyátok lesz a gyerek mellett, és nem több.Egyébként én is a nagyobb testűekre szavazok, átlagban jobban bírják a nyúzást, nehezebben tud neki a gyerek véletlenül fájdalmat okozni (gondolom arról nem kell beszélni, hogy a gyereket legalább annyira meg kell tanítani az állattal való bánásra, mint a kutyát a gyerekkel való bánásra?...). Elrántani a gyereket meg akkor fogja sétálni bármelyik kutya, ha nincs megnevelve. Ha nem tudtok a kutyatartásról semmit (mert ez alapján eléggé úgy néz ki), akkor szerintem először olvasgassatok, keresgéljetek, aztán majd térjetek vissza rá, ha átgondoltátok. A kutya nem játékszer.

Dobermannal nincs semmi gond szerintem, de mindenképp az alapján ajánlanám a fajtaválasztást, hogy nektek mire van kapacitásotok.

2021. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
94%

A dobermann rendkívüli kutya:)

Viszont nagyon sok fizikai,és mentális fárasztást igényel

Ajánlanám a kutya iskolát, ha mellette döntötök:)

Imádja a gyerekeket és a családját az élete árán megvédi

Az AKC weboldalán lévő fajta kereső tesztet kitöltheted. Én anno ott találtam rá az aussiemra, aki jovő héten 3 éves:)

[link]

2021. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
84%
Én is rotival nőttem fel, még a szánkónkat is húzta meg a hátára ültünk.
2021. márc. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
91%

Nagyapámnak rengeteg német juhásza volt, gyakran egyszerre kettő. Nekem nagyon jó élmény maradt, ahogy összebújva feküdtünk a fűben, bújt hozzám a hasvakarásért, játszottunk a kertben. Ezek miatt kedvenc fajtám, nemrég lett meg az első sajátom, sok éves álom vált valóra :)

Még a labradort is tudom ajánlani, iszonyat barátságos kutyák megfelelő nevelés mellett (de ez igaz minden kutyára).

A ,,harci" kutyáktól se kell félni, mint a dobberman vagy rottweiler. Van egy roti keverékem is, igazi szeretetgombóc, 6 éves kisfiúval elválaszthatatlan barátok :D

Az anya volt a rottweiler, mikor elhoztam a kölyköt, hátsólábaira állt és utoljára még megnyalogatta a kicsinyét, elbúcsúztak. Sose fogom elfelejteni ezt a jelenetet.

2021. márc. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
37%
NEKI semmilyet. A családnak. A fajtát hadd döntse el a kislány. Nem a korán múlik, hanem rajta. Na meg azon, hogy mennyit, hogyan tudtok gondoskodni róla.
2021. márc. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
92%
Na,nekem meg pont egy németjuhász támadt meg,azóta is van egy heg a nellemem. Ráadásul a nagypapám kutyája volt. Lényeg,minden kutya megtámadhat bárkit,ha nincs jól nevelve. Teljesen mindegy,hogy milyen fajta. Viszont erős kezet igénylő kutyát nem vennék első kutyásként. 8 éves a gyerekem,de mikor kutyát választottunk,hiába lett az mondva,hogy az övé,egyértelmű volt,hogy majd én gondoskodom róla így élből nem kezdtem egy kifáraszthatatlan fajtával. Nekünk leonbergi van egyébként,vmi hihetetlen az a nyugalom,ahogy a gyerek "nyúzást" tűri. Tény,hogy hatalmas és ti bentinek akarjátok,de gondold végig a kinti benti lehetőséget is. A miénk kint van egész nap,de pontban este 6kor bekéri magát,8kor még kimegy,pisil és jön vissza. Ez így teljesen jól tud működni.
2021. márc. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Fsms ***** válasza:
70%
Gyerek mellé az egyik legideálisabb kutya a német boxer. Imádja a gyereket, játszik velük. Nekünk is ez a fajta van, csak jó tapasztalat van.
2021. márc. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
89%

Én is mindenképpen nagytestű kutyát javaslok, a dobermann például szerintem is jó választás! :)

Nevelni kell (de a kiskutyákat is!!) és akkor nem lesz semmi baj. A kiskutyák sokkal pörgősebbek, nehezebben bírják, ha a gyerekek gyomrozzák őket. A nagytestű kutyák jóval jámborabbak, jobban elviselik a gyerekek közelségét. De ehhez mégegyszer mondom, az kell, hogy nevelve legyen, és tényleg rendesen le legyen fárasztva!

2021. márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
91%

Hú, a 11 és 16-os eléggé el van tévedve. Döbbenet, hogy rotijaid vannak, és ilyen hülyeségeket állítasz. Nekünk is volt gyerekkorunkban, soha fel sem merült, hogy bántana, kb azt csináltunk vele, amit akartunk. A legjobb kutyánk volt,amúgy egy ivaros kan. Amiről te írsz, hogy nem tiszteli a gyereket és ezért veszélyes, az bármelyik fajtánál fennáll, és nevelési hiba, semmi más. A sorrendet ÉN határozom meg, mert én vagyok a főnök. Ha én azt mondom a kutyának, hogy a gyerek szent és sérthetetlen, akkor az, legyen akár rottweiler, akár labrador vagy pincsi. Ugyanez megy a bullokkal kapcsolatban, hogy veszélyes más állatra, gyerekekre stb. Nem, ha normálisan van nevelve, és tudja, hol a helye. Bullom van és gyerekeim, sőt, macskám is, tudom, miről beszélek. Nem, nem harapja meg akkor sem, ha rálép a farkára, beb@szna, ha így lenne. Ahogy a mi rotink se morgott vagy kapott oda soha, bármit is csináltunk, mert tudta, hogy nem szabad. A rottweiler egy nagyon jó családi kutya, DE nem való bárkinek, mert gyenge kezű gazda esetében valóban veszélyes lehet. A kérdezőnek pl. nem javasolnám, mert eleve félelemmel állna hozzá, úgy meg nem lehet. Amúgy pont ezért a dobermannt se.

Tényleg inkabb valami labi, golden retriever lenne jó nektek, azt nem olyan könnyű azért elrontani. Vagy valami kisebb, ha a nagyoktól félsz.

2021. márc. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
88%

Nagymamámnak dobermannjai voltak mikor kicsi voltam, tündéri aranyos, jó fej kutyák.


Viszont így, hogy nevelés nélkül vigye sétálni egyedül az ovis gyerek, így inkább semmilyen kutyát nem ajánlanék...

2021. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!