Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha csirke allergia miatt...

Ha csirke allergia miatt nyalogatja a lábát, akkor étrendváltás után mikorra kéne abbahagynia?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy hét alatt kiderül?

Én kétlem, hogy az miatt lenne, de állatorvos tanácsára megpróbálom elhagyni a csirkét és megnézni, hogy az okozhatja-e. De nem szeretnék ezzel sokáig "szórakozni", mert ha más gond van, akkor azt mielőbb kivizsgálni és kezeltetni kellene.

Különben leginkább a csuklópárna környékét nyalogatja a mellső lábain, néha az ötödik karma irányában (tehát alulról-oldalról nyalogatja a csuklóját) és néha mintha utána rágna is valamit finoman, pedig nincs élősködője.

Én OCD-re vagy valami ízületi problémára gondolok egyébként, illetve ettől tartok. Esetleg akinek van tippje mitől csinálja ezt, azt is meghallgatom.

De ha a csirke okozná, akkor ez hány nap alatt derülne ki? Köszi!


2021. márc. 24. 23:04
 1/7 Rodi91 ***** válasza:
Nálunk is így derült ki az allergia. Nálunk tenyleg az egyik leggyakrabban csirkeallergia volt, de ez nem a csirkeallergia tünete, csak az allergiáé. Lehet,hogy más ételre,pollenre,tisztítószerre,bármire allergiás. Ha tutira akarsz menni csináltass tesztet, csak az kB 40-50 Ft. Ha csirke, akkor kb. 6 hét, mire teljesen kiürül a szervezetéből.
2021. márc. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! De nem a talppárnák és lábfej, lábujjak nyalogatása az allergia jele? Nekem azért gyanús, mert a hajlatot nyalja. Bár lehet, hogy ez a rész is azt mutatja, csak ezt a cikkekben nem említik.

Hú ezt a 6 hetet sem gondoltam, tekintve, hogy másnap tuti kiürül a gyomrából az előző napi étel. Gondoltam még pár napot rászámolok ~ így max. egy hét alatt már csak kéne látnom valami pozitív változást, ha ez a gond.

2021. márc. 24. 23:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, állatorvos javasolta a csirke elhagyását. (yorki amúgy) de nem változott semmi. Elhagytuk ugyanakkor a tejterméket is, szintén semmi változás. Váltottunk minden mentes tápra (nevét nem tudom) azt meg alig hajlandó meglenni... Most itt tartunk.. A lábát ugyanúgy piszkálja.
2021. márc. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én állatorvosom is 4-6 hetet mondott. Nagyon oda kell figyelni hogy jutiból se kapjon csirkéset és semmi másból sem.
2021. márc. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Pár nap? Hogy ürülne ki pár nap alatt a szervezetése felszívódott allergén anyag? Komolyan furcsa néha, hogy egyesek egyszerűen nem jártak még általános iskolába sem?
2021. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-6 hét akkor, ha tényleg olyan tápot kap, ami még messziről sem látott soha csirkealkatrészt.


A dokik szeretik mindenre ráhúzni a csirkét, pedig a kutya kb kismillió dologra lehet allergiás.

2021. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Természetesen ez esetben megcsinálok egy 6 hetes "kúrát",de inkább 8, köszönöm a válaszokat. Én mondjuk továbbra is azt gondolom, hogy hamarabb látszani fog a pozitív hatás, ha elhagyjuk és ez az oka. Egyrészt nem régóta eszik csirkehúst, másrészt nyilván nem úgy van, hogy koppra pontosan 6 hét után ürül ki, hanem gondolom már az elején elkezdődik. Így értettem a kérdést. Mégegyszer köszi!
2021. márc. 26. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!