Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy póráz nélküli kutya...

Egy póráz nélküli kutya majdnem megsebesítette a barátnőmet, mire én a kutyát meg megszúrtam 1x a késemmel. Lehet ebből valami bajom, ha a gazda feljelent?

Figyelt kérdés

Morogva, vicsorítva jött felé, aztán rástartolt a lábára, majdnem elkapta, amikor megszúrtam. Erre visszahőkölt. A gazdika száz méterre traccsolt és megfenyegetett, hogy feljelent, ha nem fizetem ki az állatorvost. Mondtam nyugodtan, a kutyája támadott én meg megvédtem magunkat...

(Igen, van nálam kés, de legális méretű, ha valaki ebbe akarna belekötni.)



2021. márc. 25. 08:59
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Utolsó, azért a halálát nem kívánnám, de nagytestű volt, ezért gondoltam késsel többre megyek, mint rúgással. Nyugodtan jelentsen fel, csak egy fél utca látta és még az emberek szóltak neki, annyira bele volt mélyedve a dumába, mire odafáradt és elrángatta onnan a kutyát. A hátába kapta a szúrást, visszahátrált, utána már nem mert közelíteni, de vicc hogy még pár perc eltelt mire a gazda előkerült...
2021. márc. 25. 09:52
 12/28 A kérdező kommentje:
11-esnek írtam.
2021. márc. 25. 09:52
 13/28 anonim ***** válasza:
64%
te tényleg, normálisak vagytok? inkább néznétek, hogy egy kutya széttépi a csajotokat, mint hogy odaszúrjatok??
2021. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
38%

Szokásos uszító kamukérdés. És nem fogok neked igazat adni. Lerúghattad volna. Talán ha odajön hozzád egy ember az utcán, aki veszélyesnek néz ki, és belédköt, te meg erre leszúrod...na vajon kit fognak elítélni a bíróságon? Téged. :)

Őt max azért büntetik meg, hogy elengedte a kutyáját, téged meg károkozásért, és még a kutya orvoslását is fizetheted.

2021. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%
Én is kamuszagot érzek egy szokásos provokációval. Minden héten más sztori, de az alaptörténet ugyanaz, ugyanabban a stílusban: a póráz nélküli kutya rátámadt valakire. Gondolom legközelebb a kisgyerekes kártyát veszed elő.
2021. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Én nem fogok egy fillért se fizetni, ez önvédelem volt. Felőlem jelentsen fel, ha ennyi esze van, majd a veszélyes kutyája miatt ő fog ülni veszélyeztetést, mert nem volt pórázon, főleg ha tudta hogy ilyen.


UI:A kutya nem ember a törvény előtt. Amúgy ember még nem próbálta megharapni a barátnőmet, ha belénkköt szépen kikerüljük, aztán annyi. Ha viszont a barátnőmnek a haja szálát is meggörbíti, én se állok jót magamért. Ez mind önvédelem és nem vagyok agresszív, de ha valaki fizikálisan a szeretteimet bántja...

2021. márc. 25. 10:00
 17/28 anonim ***** válasza:
79%
a szokásos unatkozó gyakoris , aki kamut lát mindenben
2021. márc. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Nem kamu, de kösz a feltételezést. Én örülnék a legjobban, ha nem ilyenekbe kellene belefutni az utcán.
2021. márc. 25. 10:03
 19/28 anonim ***** válasza:
77%

és belédköt, te meg erre leszúrod - hmmm, ha az életemet veszélyezteti és megszúrom (nem leszúrom), NEM engem fognak elővenni, nyugi. ;)


Kérdező: kicsit erős megoldás, de nem látok benne kivetnivalót. A gazdája majd megtanulja, hogy

- szocializálja a dögöt

- ne engedje póráz nélkül


Te semmi nem fogsz kapni, nyugi, ellenben a gazdával.

2021. márc. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy kamu a kérdés vagy sem.

De nem is érdekel.


Pár évvel ezelőtt, egy nagyon vad kutya a városunk kisebb,eldugottabb részén a bokorból elénk startolt és megtámadott minket.

Én és a barátnőm két kicsi kutyával sétáltunk, a férjemmel együtt.

A kutyáinkat felvettünk és hátat fordítottunk neki.

A férjem állt a kutya és közénk.

Éreztem, ahogyan a kutya elkezd felém rohanni és ha a férjem nem áll közénk és nem ijeszti el, akkor lehet, hogy széttép engem és a kutyámat is.

A gazdi???

A gazdi sehol.

Kiderült, hogy ő leengedi a lakásból a kutyát estére, ha visszamegy,visszamegy ha nem, nem.


Én sem a póráz nélküli sétát nem díjjazom, ezt meg pláne nem.

Azóta két kutyám van. Eszembe se jut elengedni őket.

Maximum, ha olyan eldugott helyen vagyunk,ahol biztosan nincs senki és azt is csak 15 méteres kiképző pórázzal.


A férjem képes lett volna megölni a kutyát! Mert majdhogynem, 70 kg-os kutyáról beszélek.

Szerintetek, ha nincs ott a férjem, mi történt volna?

Én remegtem a félelemtől és a kutya érezte ezt..

Minden gazdi legyen felelősség teljes.

És ne engedje el a kutyáját, ha nem muszáj.

És ne csodálkozzon, ha a kutya rátámad valakire és az önvédelem miatt, kár éri a kutyáját.

Ha az enyémek ilyet csinálnának és bajuk esne sírnék mert nagyon fájna.

De ha tudom, hogy agresszív a kutyám és képes ilyet tenni a legkevesebb, hogy elnézést kérek.

2021. márc. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!