Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy póráz nélküli kutya...

Egy póráz nélküli kutya majdnem megsebesítette a barátnőmet, mire én a kutyát meg megszúrtam 1x a késemmel. Lehet ebből valami bajom, ha a gazda feljelent?

Figyelt kérdés

Morogva, vicsorítva jött felé, aztán rástartolt a lábára, majdnem elkapta, amikor megszúrtam. Erre visszahőkölt. A gazdika száz méterre traccsolt és megfenyegetett, hogy feljelent, ha nem fizetem ki az állatorvost. Mondtam nyugodtan, a kutyája támadott én meg megvédtem magunkat...

(Igen, van nálam kés, de legális méretű, ha valaki ebbe akarna belekötni.)



2021. márc. 25. 08:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
87%

Aki nem érti meg a kérdező oldalát, annak valószínűleg még nem volt része kutyatámadásban. Nekem a kutyámat támadta meg egy másik kutya, akit a párom sétáltatott, azóta én is önvédelmi eszközzel sétáltatom a kutyámat. Pont nem érdekel a rám támadó állat, ha egyszer az én vagy a szeretteim életét veszélyezteti.

Kérdező, te meg ki ne fizesd az állatorvost. Valószínűleg jogi úton is a te oldaladnak adnának igazat, hiszen a kutya gazdája több ponton is hibázott, a te reakciód meg beleférhet a jogos önvédelem kategóriába, de ha aggódsz emiatt, akkor kérdezz meg egy jogászt erről.

2021. márc. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
93%
A közelmúltban két olyan eset történt Budapesten, amiből hír is lett, hogy nagytestű kutya kistestű kutyát ölt meg. Én sem valószínű, hogy kíméletes lennék a támadó kutyával, ha én vagy a kutyám vagy egy szerettem veszélybe kerülne.
2021. márc. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
84%
A kutyát kilőni is szabad pl a rendőröknek, ha embert veszélyeztetnek, ahogy a vadász is kilőheti, ha vadat űz. A jelenlegi törvények szerint pedig a kutya gazdájának kötelessége pórázon tartani a kutyáját közterületen, ez nem teljesült, amit több tanú alá is tud támasztani, szóval ha jogi útra tereli az ügyet, őt fogják megbüntetni nem téged. Nem követelhet tőled semmit, sőt ha a barátnődnek nagyobb baja lett volna, ő kérhetne kártérítést a kutya gazdájától.
2021. márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
93%

,,fél utca látta és még az emberek szóltak neki, annyira bele volt mélyedve a dumába, mire odafáradt és elrángatta onnan a kutyát. A hátába kapta a szúrást, visszahátrált, utána már nem mert közelíteni, de vicc hogy még pár perc eltelt mire a gazda előkerült.."


Nos akkor szerencsére senkinek sem lett komolyabb sérülése, nektek sem, a kutyának sem.

Így szerintem az állatorvosi kezelése költsége sem olyan vészes, amit persze ne fizess ki, legjobb volna ha gazda kifizetné és tanulna az esetből, lehetett volna rosszabb is több szempontból is.


Ha feljelent saját magát is feljelenti, közterületen póráz nélkül volt a kutyája aki emberre támadt, jobb ha nem teszi. Azt hogy rád nézve mit jelentene egy feljelentés nem tudom pontosan, ahogy azt sem, hogy akik látták mennyire tanúskodnának is.


Ha van rá mód inkább nyugodt körülmények között beszéld át a kutya gazdájával, mindketten jobban jártok.

2021. márc. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
26%
Azért elég nehéz a helyzeted ekdves kérdező, mert bizonyítani elég nehéz amit mondasz. Én elhiszem, hogy "rástartolt" a kutya a lábadra, csak kérdés hogy ez mit jelent konkrétan. Ha ugatva, vicsorogva futott feléd az jogilag szerintem nem elég ok arra hogy megszúrd, elég nehéz bebizonyítani hogy valóban megtámadott (volna) titeket.
2021. ápr. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
25-ös, dehogynem, jogos önvédelem. A probléma eleve ott van, minek van egy kutya póráz nélkül, főleg, ha agresszív, itt a gazda hibázott nem is kicsit.
2021. ápr. 5. 09:32
 27/28 anonim ***** válasza:
16%
A 9es válaszoló szívből remélem, hogy nem komolyan írta az altatást. A kutya semmiről se tehet, max a gazdája. És szerintem itt mindketten hibásak vagytok, mind a gazda mind te. Tény, hogy kötelező a póráz, de azért leszúrni egy kutyát nagyon nem normális dolog. Meg mondjuk az se mindegy, hogy hol és mennyire. Én abszolút állat párti vagyok, ezért meg se fordulna a fejemben ily módon bántani. Támadt már rám is nagytestű kutya, és bőven elég volt felérúgni, már attól megijedt. Ezzel azt akarom mondani, hogy ne a lyukasztás legyen az első dolog, amit teszel vele, próbáld elijeszteni, megrúgni vagy ilyesmi. Mert NEM A KUTYA A HIBÁS, legfeljebb a gazdája.
2021. ápr. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
30%
Úgy értem, hogy nem a kutya a hibás, hogy őt így (nem) nevelték. Nem érdemel halált azért, mert nem tudja hogy ezt nem szabad. Pont ezért ha hátba szúrod és mondjuk lebénul, vagy megölöd, de minimum megnyomorítod a hátralevő életét, csak mert a gazdája hibázott és nem figyelt rá.
2021. ápr. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!