Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kuvasz + 2 mudi vagy 1...

2 kuvasz + 2 mudi vagy 1 rotti + 2 mali az erősebb együtt?

Figyelt kérdés

Nagyobb porta őrzésére melyik a jobb a 2 variáció közül?

Természetesen a fajtájára jellemző foglalkozást megkapnák, plusz éjjel bent lehetnek, ha akarnak és minőségi táplálékot kapnának stb.

Szóval az alapoktól eltekintve melyik a jobb csapat nagyobb terület őrzésére, esetleg azt is leírhatod, hogy miért:

1. 2 kuvasz + 2 mudi

2. 1 rottweiler + 2 malinois


Köszönöm!



2021. márc. 25. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha portát kell őrizni akkor kuvasz + mudi.

De őrkutyának roti + mali

2021. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy igazából nem tudom melyik lenne nekem alkalmasabb.

Mert egyrészről szeretem a kutyák közelségét, szeretek kutyázni, foglalkozni velük, sokat futni, túrázni, emiatt a rotti és főleg a mali jobb volna, mivel a kuvasz inkább önálló munkavégzésre való és nem igazán benti kutya meg nem nagyon szeret naponta kijárni a saját területéről, hogy a gazdi sétálgasson. Bár a mudi igen, meg ő jobban igényli, de ha mudi lenne, akkor a feladata az állatok vigyázása lenne.


Mivel másrészről állataim vannak, baromfiak és kecskék, birkák (meg cicák), nem sok, nem nagyüzem, de van néhány, amikhez meg a juhász és pásztorkutyák a jobbak őrzésre.

2021. márc. 25. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
A mudi és a mali nem alkalmasak terület őrzésre. A mudinak ez sosem volt feladata, a mali pedig egyáltalán nem ilyen őv munkára való. És ennyi kutya együtt tartása nem egyszerű és nem veszélytelen. Főleg, ha az ember nincs tisztában a fajták és a vonalak sajátosságaival. (Ami sajnos itt látszik, hogyha ezek a fajták merültek fel benned.)
2021. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Miert nem kuvasz roti vagy kuvasz mali párost alkotsz?
2021. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

3as! Ennek ellent mondanék! A postás kérésére lett arrébb szerelve a postaláda. Egy levelet nem tudott a mudimtól bedobni!

Ha valaki bejön a kertbe, lábra fog. Nem fél senkitől. Minden idegent jelez, be senkit nem enged!


Nagyobb termetű mudi kan.


Az udvart nyitott kapunál sem hagyja el, a határon áll.


(annak idején juhásztól vettem).

2021. márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó, attól, hogy van 1-2 ilyen mudi, nem ez a normális és általános, ahogy az elvárt sem a fajtától.

A mali meg végképp nem erre van.

2021. márc. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Vegyél 1-2 kuvaszt, és mellé azt a fajtát, ami tetszik roti/mali/mudi.


Egyébként, amit írtál a kuvaszról, nem teljesen igaz, velük is lehet túrázni, futni és szívesen vannak a házban is, a gazdival.


Bár alapvetően benti kutya párti vagyok, tyúkokat éjjel a rókától nem fogja egy, melletted szunyókáló kutya sem megvédeni.


Malit túrázni és futni nem vennék, kivéve, ha nagyon extrémen tolod, de egy malihoz akkor is egy kicsit a kutya köré épített életmód az ideális, ahol napi szinten tréningezel vele, a hétvégéidet meg suliban töltöd. A mudira is jellemző ez egy kb 70%-ban.


Egy vagy két kuvasz tökéletesen el tudná látni azt, amit szeretnél. (főleg, hogy ha jól értem, most nincs is kutya, de mégis megvannak az állatok)

2021. márc. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!