Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik erősebb a Rivotril...

Dreams and dreams kérdése:

Melyik erősebb a Rivotril vagy a Xanax? A napi 1 mg Rivotrilról hogy lehet lejönni? Másfél éve szedem a nyugtatót antidepivel együtt. Egy hete fellázadtak a tünetek. Szédülés, remegés, hányinger, szorongás, fejfájás. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 20. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Menj vissza orvoshoz, mond el neki a panaszokat és keres neked más gyógyszert. Természetesen le lehet tenni, az orvos előbb-utóbb amúgy is elkezdi majd csökkenteni az adagodat, tapasztalatból tudom.

Jobbulást!

2018. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
A rivotril egy kicsit erősebb, bár van aki a xanaxot érzi annak. Nehezen és lassan lehet lejönni a benzo nyugtatókról. A jelenlegi tüneteid a toleranciától vannak, azaz már hozzászokott a szervezeted az adaghoz, ami nem hat eléggé. 2-3 hetente kell csökkenteni a dózist 5-10%-al, így elviselhetőek maradnak az elvonási tünetek. Pár embernek sikerült hirtelen letéve elhagyni, de ez veszélyes és nagyon kemény módszer, bár kétségtelenül gyorsabb, mint vagdosni, vagy reszelgetni a tablettákat. Sok tájékoztató van az elvonásról a neten.
2018. máj. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
rivotril durvább, kórházban is azt szokták injekcióban adni amikor nagyon bekattan a beteg, vagy az ápoló már unja a munkáját és bead egyet (tapasztalat)
2018. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2-es jól leírta. és hozzátenném, még így se biztos h siekrül, ez nagyon egyedi kérdés.

a hirtelen megvonás viszont nagyon veszélyes dolog, simán durva görcsrohamokat is kiválthat ... szal kicsit se ajánlom.

2018. júl. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Xanax hirtelen megvonásról vannak tapasztalataim. Nekem 5mg volt a napi adag. Túl lehet élni, de készülj fel hogy legalább 3 napig képtelen leszel elhagyni nem csak a házat, hanem szinte az ágyadat is, teljesen el fogsz távolodni a valóságtól, minden inger hatalmasra nő és rohadtul zavaró, én kb. beszélni is alig tudtam. Több liter nyugtató teát megittam, legalább a placebo miatt hogy tudjam, hogy tettem valamit. Pánikromamom nem volt szerencsére, de volt olyan hallucinációm, mintha zuhannék.


A 2-3. napon már dolgoznom is kelett. Életem egyik legrosszabb napja volt a 2. nap, borzasztó...

De ajánlom a függőknek ezt az élményt. Tudatosít bennünket, hogy mit tettünk az agyunkkal. Mert a gyógyszerhatás mögött ez volt a valóság.

2018. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!