Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát mennyibe kerül havonta...

Kutyát mennyibe kerül havonta tartani?

Figyelt kérdés
2021. márc. 30. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
91%

Igen, eleg szomoru hogy barki tarthat kutyat, aztan annyi penze nincs hogy sajat magat ellassa. ☹️

Egyebkent lehet barfozni a kutyaval, ha olcson tudsz szerezni husokat, meg olcsobbra is kijohet, mint egy premium tappal, de ez sok odafigyelest, idot es tanulast, megfigyelest igenyel. Ki kell tapasztalni milyen aranyok valnak be a kutyanal.

2021. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
94%

Minek akarsz kutyát ha nem akarod normálisan tartani? A kutyatartás költséges. A kutya nem élhet csirkén és halon egész életében.

Nekünk 2 kutyánk van, egy mopsz és egy shar pei, ketten együtt 30ezer Ft-ot esznek meg (Platinum táp + néha nedves eledel) + ugye 2 havonta bolha elleni csepp: 5000 Ft.

Aztán éves oltások 20000 Ft.

Féreghajtó 1000 Ft/3hó.

Én személy szerint lazacolajat és egyéb kiegészítőt is adok, de nyilván ezt van aki feleslegesnek tartsa, ami nem baj.

Gondold meg, hogy ilyen mostoha körülmények közé akarsz-e kutyát.

A Brit Premium tápot ajánlom egyébként, az a legolcsóbb táp amivel érdemes etetni.

2021. márc. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
92%

Es talan nem erdemelne jobb eletet a kutya? Gyepin, menhelyen sokszor csak vegetalnak, tulelnek, de az nem azt jelenti, hogy boldogok is.

De mindegy kerdezo, te dolgod, en azt javaslom, hogy etesd csak magokkal es tojassal, az lesz a legjobb :D

Ja varj, a tojas is draga, akkor legyen csak szaraz kukorica, az valo neki.

2021. márc. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
11%
Rossz helyre tetted fel a kérdést,itt többségben eszméletlen paszzív agresszív kutyasznobok válaszolnak csak akik szerint milliókat kell a kutyára költeni havonta...
2021. márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
94%

Mi egy közepes minőségű táppal etetünk (Brit,1000 ft/kg) és egy 10 kilós zsák kitart 3 hónapig. (1 éves keverék, 15 kilós kutya)


Tehát 3 hónapra 10 ezer a táp+ havi szinten kb 2-3 ezret költök jutalomfalatra, rágcsára, kap többször nyers csirkelábat is. Van hogy konzerv kutyakajával keverem neki a tápot. Csepegtetős kullancs és bolha elleni készítmény 2000 ft 3 havonta.


Mindent összeadva kb. 10 ezernél többet nem költök rá havi szinten.


(Inkább elindítani drága egy kölyök kutyát, oltások, chip, póráz, nyakörv, ház, akár kennel)

2021. márc. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
93%

45 kilós kutya 30-40 ezer lesz havonta, de ez sok mindentől függ.


Nekem óriás schnauzerem van, rá így kb 40 ezer megy, de őt viszem kutyakozmetikushoz is.

Brit care táp - 14 700

Ízületvédő - 8 400

Éves oltások - 2 300

Milprazon féreghajtó - 1 200

Nexgard Spectra XL - 2 800

Kutyakozmatika - 10 000

2021. márc. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
98%
Hát ha valakinek az sznobság, hogy az gazdi a kutyáját nem csak életben tartani akarja egy ideig, hanem mindent megtesz azért, hogy boldog és egészséges legyen, akkor ott bajok vannak fejben.
2021. márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 A kérdező kommentje:

igazatok van


költse rá a 40 ezret a sintér

2021. márc. 30. 11:21
 29/75 A kérdező kommentje:

nem tartok kutyát


igaz

2021. márc. 30. 11:21
 30/75 anonim ***** válasza:
98%
Mit jelent az hogy vidéki életmód? Kibaszod a kertbe és moslékkal etetetted? Aztán ha fele időt él mint élhetne a szar kaja miatt jöhet másik? Én olcsón tetem a nem csirke allergiás kutyámat- úgy hogy valódi húst kap. Az meg mi már hogy tyúkokkal hasonlítgatod össze, meg az nézed mennyi hasznod lesz egy társ-állaton? Falusi vagyok, akiket általában lenéznek álltartás terén, de még én is azt mondom: ne legyen kutyád ha már etetni se akarod úgy ahogy szüksége lenne rá.
2021. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!