Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok akita inuval?

Tapasztalatok akita inuval?

Figyelt kérdés

Nehéz nevelni? Hogyan tanítjátok? Sokat szökik?

Azt olvastam egy gazdis kutya, hogyan értétek el nála, hogy rátok hallgasson a családból?


2021. márc. 30. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Nehéz nevelni. Jutalmazzuk ha jó, leszidjuk ha rossz. Soha nem próbált megszökni, bár lakáskutyáról beszélünk, de nyitott ajtón sem megy ki. A miénk bárkire hallgat akinek kaja van a kezében. Én szigorúbb és következetesebb vagyok, ritkán kell 2x kiadnom egy parancsot, másokkal szórakozik ha nincs kedve engedelmeskedni.
2021. márc. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

Akkor szöknek a kutyák, ha ki vannak csapva a kertbe. Nem csapjuk ki a kertbe a kutyát, ergo nem szökik.

Én az egygazdás dolgot sosem értettem, mert noha nálunk is inkább rám hallgat a kutya, azért látom, hogy ez annak köszönhető, hogy én tartok rendet, és elvárom a fegyelmet. A többieknek inkább akkor fogad szót, ha neki is úgy tartja a kedve, de látom, hogy mit csinálnak a többiek rosszul, szóval megértem a kutya álláspontját. :)

Ugyanúgy tudod elérni, hogy hallgasson rád, mint a többi kutyánál: neveld következetesen. Erős kéz kell az akitához, de szerintem nem rosszabb, mint a többi fajta. Viszont nehezebb rávenni, hogy a kedvedben járjon, mint mondjuk egy golden retrivert, ami él-hal azért, hogy feladatokat csináljon. Meg kell találni vele a közös hangot.

Első kutyának semmiképp nem ajánlom, mert nagyon könnyen el lehet cseszni, és a hibák helyrehozása mindenkinek fájdalmas lesz.

2021. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%
Hat barmely japan fajtarol azt tudom tapasztalatbol nyilatkozni, hogy egyaltalan nem olyan, mint mas fajtak, plane nem goldi es tarsai, azert ne irjunk mar hulyeseget. Az egygazdas dolog pedig igenis letezo jelenseg es ez is leginkabb az osi tipusu kutyakra jellemzo, a japanokra nagyon is. Itthon mindketten szigoruak vagyunk, hatarozottak es kovetkezetesek, 3 kutyaval. Megis van egy, aki mindkettonkoz ugyanannyira kotodik, az idosebb egyertelmuen hozzam, a legfiatalabb pedig a paromhoz, pedig az osszes ideiglenesen orokbefogadott kutyank inkabb engem kedvelt ezidaig, a paromhoz keves ragaszkodott, de a mostani legfiatalabb, aki amugyis a mienk, megis ot szereti jobban. "Fonokseget tekintve" viszont en vagyok a fonok, mivel ram hallgat mindegyik jobban, de az, hogy egy gazdaja van az idosnek es a fiatalnak, az tisztan latszik, a kozepso kutyank pedig mint emlitettem 50-50. Igenis fajtafuggo is lehet ez a dolog.
2021. márc. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!