Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen praktikák léteznek,...

Milyen praktikák léteznek, amiből pároztatásnál kislány kutyus születik?

Figyelt kérdés

Minden álmom egy kislány kutyus ezért be szeretném fedeztetni a kutyusomat, hogyha lány születik azt megtartsam, ha fiú azt eladjam. Yorkshire terrierem van, és tudjátok, hogy 1-2 kiskutya születik csak egy pároztatásból, ezért 50% esély van csak az ügyre. Arra lennék kiváncsi h ismertek-e ilyen praktikákat, mert hallottam már h a tüzelés végén kell befedeztetni akkor lesz, de nem vagyok benne biztos.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Mónika


2010. aug. 20. 08:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok semmilyen praktikáról. Ezt nem lehet befolyásolni, vagy szuka lesz, vagy kan. 50-50% rá az esély. Viszont én a helyedben nem pároztatnám a kutyám.

"csak" az Express.hu-n jelenleg 700 Yorki eladó, kb már egy hónapja. Azaz nincs most rá túl nagy kereslet. És ez "csak" az express.hu, más hirdetőoldalakról ne is beszéljünk. Még a törzskönyvves, chip-es, szerződéses, díjnyertes szülőktől származó Yorki kutyusokat sem veszik most az emberek. A nyakadon fog maradni az összes kiskutya. És mi van, ha 3 kan kutyusod születik? Ilyesmiben nem érdemes kockáztatni szerintem, mert most tényleg nem kell senkinek Yorki. Láttam már 10-15 ezer Ft-ért árult Yorkit is, azóta eltelt másfél hónap és még mindíg nem vette meg senki. Szóval akár ingyen is "tukmálhatnád" az emberekre, akkor sem kell senkinek. :S

2010. aug. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Amikor én akartam yorkit szó szerint minden kölyköset felhívtam a 15 ezrestől a 100 ezresig. És senki nem tudott nekem adni egy yorkit mert már elvitték. Szóval szerintem igen is van rá kereslet. (ez 1-2 héttel ezelőt volt)
2010. aug. 20. 08:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen praktika nincs. Ahogy az embereknél sem.

Egyébiránt miért nem veszel inkább egy kislány kutyust? Hiszen amennyiben nem vagy tapasztalt tenyésztő aki tudja h milyen fenotípusú, vézenű kutya illik az övéhez, a kiskutya ugyanannyira fog hasonlítani az anyjára, mint egy teljesen más alomból született kölyök. Ráadásul a kutyáknál a családi kötelék elég gyorsan megszűnik és fél éves korára már csak egy kölyök lesz és a szuka nem fogja tudni h ez az ő kölyke. Azért bepároztatni a kutyádat mert te kiskutyát szeretnél elég önző dolog. Én biztos nem tenném a helyedben. Ráadásul ez a fajta gondolkodás a fajta iránt sem mutat különösebb tiszteletet és alázatot.

2010. aug. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát a Yorkikkal dunát lehetne rekeszteni.
2010. aug. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmilyen praktika erre.

De egy sztorit azért elmondanék. Nem azért, mert ijesztgetni akarlak vele, csak ha valakinek fontos a kutyája, akkor szerintem ettől megkíméli.

Egy ismerősöm most ellette a yorkiját, képes volt a második tüzelésnél befedeztetni...szerencsétlennek 6 (!!!) kölyke született kb. 3 hónapja, és azóta minden baja van. Most is kanül van a lábában, és minden bizonnyal nemsokára fel kell vágni 2 emlőjét, mert tályog lett benne a szoptatástól.

Ezenkívül a lábában tönkre mentek az izületek, és az egyik hátsóra alig bír rálépni.


Tudod én annál sokkal jobban szeretem a yorkshire terrieremet, mint sem hogy kitegyem őt ilyennek. (épp ezért tavaly ivartalanítva is lett)

Mi értelme? Azért mert Te szeretnél egy lány kutyát?

Azért a kutyusodat kell bapároztatni, neki kell 2 hónapig cipelnie a pocakot, majd újabb 2 hónapig csak a kölyköket etetni és nevelni?

Szerintem aki nem tenyésztő, csak "hobbi" szinten tart kutyát, az ne ellesse a kutyáját. Egy kutyának az a jó, ha sétálhat, és játszhat a gazdival.

Keress egy megbízható tenyésztőt, vegyél tőle egy lány kutyust, és a saját kutyusoddal együtt fogjátok őt nevelni és tanítani mindenre:)

2010. aug. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mónika, ha kislány kutyust akarsz, akkor ballagj el egy menhelyre, esetleg hívj fel egy tenyésztőt, és szerezz be onnan.


Ne pedig te szaporíts. Ezzel csak a kutyának ártasz.

2010. aug. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ezt nem hiszem el,hogy nem találsz kislány kutyát eladót.Érdeklődj tenyésztőknél,nézz a neten.

Ezért ne fedeztesd már be szegényt.

2010. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"minden kölyköset felhívtam a 15 ezrestől a 100 ezresig"


Nem tudom melyik rosszabb. Ha a saját kutyádat szaporítod, vagy más szaporítókat támogatsz azzal, hogy megveszed a 15 ezer Ft-os kutyájukat.

2010. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat de én nem azért szeretném befedeztetni a kutyámat h legyen 1 db lány kutyusom, hanem azért hogy az ő kölykökét tovább tenyészthessem. És persze az anyukát is.
2010. aug. 20. 16:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Te nem vagy tenyésztő. Csak szaporító lehet belőled. A tenyésztőnek nem egy-vagy két kutyája van, és nem az a célja, hogy legyen kis kutya. A célja a fajta nemesítése.
2010. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!