Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen praktikák léteznek,...

Milyen praktikák léteznek, amiből pároztatásnál kislány kutyus születik?

Figyelt kérdés

Minden álmom egy kislány kutyus ezért be szeretném fedeztetni a kutyusomat, hogyha lány születik azt megtartsam, ha fiú azt eladjam. Yorkshire terrierem van, és tudjátok, hogy 1-2 kiskutya születik csak egy pároztatásból, ezért 50% esély van csak az ügyre. Arra lennék kiváncsi h ismertek-e ilyen praktikákat, mert hallottam már h a tüzelés végén kell befedeztetni akkor lesz, de nem vagyok benne biztos.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Mónika


2010. aug. 20. 08:44
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A tenyésztők is elkezdték valahogy, gondolom nem 101 kiskutyával indultak hanem egy szukával. Mindent el kell kezdeni valahogy.
2010. aug. 20. 21:13
 12/13 anonim ***** válasza:

Az igazi tenyésztők nem úgy kezdik ahogy te. Te akkor is csak szaporító leszel.


Az első lépés, hogy mindent megtudj a fajtáról. Ismerkedj más tenyésztőkkel. Járj versenyekre, rendezvényekre.


Aztán kellő tapasztalattal a hátad mögött, be szerzed a szuka és kan kutyákat. Mindent tökéletes vérvonalból, szűrve a betegségekre.

Egy tenyésztő számára, ahogy mondtam a fajta nemesítése a cél. Nem pénz szerzés.

Vagy például ha egy szuka genetikailag hibás kölyköket hoz a világra, akkor egy igazi tenyésztő azt a vérvonalat nem viszi tovább.


A tenyésztés nem abból áll, hogy van szuka meg kan kutyánk, szerzünk esetleg törzskönyvet, és akkor hajrá. Mert ez csak szaporítás.


Komolyan, gondold már végig, te ezt mind tudod vállalni? Kétlem.

Inkább ne tedd, ne árts a kutyáknak, mert a szaporítással csak ártasz.


És esetleg, évek múlva, ha majd elég felkészült leszel, lehetsz akár még neves tenyésztő is, persze.


De most csak szaporító lennél.

2010. aug. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Igen amiket felsoroltál h mik kellenek azokon már túl vagyok. Akkor nyugodtam kezdhetek tenyésztésbe.
2010. aug. 21. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!