Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ír elő a jogszabály ha...

Mit ír elő a jogszabály ha egy városba nincs kijelölt kutyafuttató?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy nincs kijelölt elkerített futtató a városunkba és ahol kutyázunk állandóan fenyegetőznek hogy feljelentenek minket 4-5-en járunk ide kutyázni és a kutyák után felszedjük az ürüléket is csak zavarja a környéken lakókat hogy szaladgálnak meg néha ugatnak egy kicsit a kutyák ha feljelentenek lehet belőle problémánk?
2010. aug. 20. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nemértem, milyen önzőek az emberek. 6 km-t sétálok oda-vissza a kutyával egy erdei tisztásra, hogy ott futtassam napi egyszer (sétálni többször viszem), de a kirándulóknak még az is baj. Engem egyszerűen felháborít. Nem vagyok gyerekgyűlölő (nekem is van két kislányom) de ha a kutya ugat, amikor becsönget valaki egy nap kb. egyszer, az baj, de ha egész éjjel bömböl a gyermek, az nem, mert ezt meg kell érteni. Én is így gondolom, de akkor a kutyát miért utálják ennyire?
2010. aug. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ez nálunk is probléma. Bp 22.ik kerületében lakok. nincs sehol kijelölve kutyafuttató, de van sok zöldövezet, így el tudom engedni. A többi kutyással jóban vagyunk, itt a környéken, mindig felszedem utána a piszkot, szóval sehol nem néznek ránk szúrós szemmel. És mióta egyszer egy kisgyerek, úgy belerúgott a kutyámba, hogy összeesett, és alig tudott felállni, azóta nem mernek beszólni, mert a kis hülyegyerekeik 400x veszélyesebbek a kutyámra mint az rájuk. A történethez kiegészítésként: Angol cockerem van, és az esetkor 7 hónapos volt, szóval egy 3 éves gyerek akkor még simán felrúghatta szegényt. Pórázon volt a kutyus, a gyerek jött oda hozzá, majd egy kis szemlélődés után, akkorát rúgott bele, mintha egy focilabdát sétáltatnék. Mondanom sem kell, hogy lekentem egyet a kis sz@rosnak. Majd felkaptam a kutyát és hazarohantam vele.
2010. aug. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Suhanc72 ***** válasza:
100%
Azt hiszem,erre nincs külön jogi szabályozás. A lakott területen belül póráz és szájkosár kötelező (utóbbit nem hogy nem adtam soha egyetlen kutyámra sem, de megvenni sem voltam soha hajlandó), de ha találsz egy területet, ahol senkit nem zavarsz és kutyád nem tud anyagi kárt okozni magán- vagy közösségi tulajdonban, kijelölt kutyafuttató hiányában elengedheted kutyádat. Én küldenék több kutyás aláírásával a helyi önkormányzathoz egy panaszlevelet, melyben kifejteném, hogy milyen fenyegetettségekkel és emberi rosszindulattal vagyunk kénytelenek nap mint nap szembenézni, kijelölt kutyafuttató hiányában. Ezzel megelőzhető, hogy az önkormányzat egy "nemkutyás" szemszögéből értesüljön a fennálló vitás helyzetről és talán akad ott valaki, aki segítene nektek. Uff...
2010. aug. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mivel semmiféle tényállásba nem fér bele, így következménye nincs. arra figyeljetek, hogy senkit ne harapjanak meg
2010. aug. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!