Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisajátithato a kutyafuttato?

Lieth kérdése:

Kisajátithato a kutyafuttato?

Figyelt kérdés

Mai napon érdekes dolog esett meg velem. Egy uj helyre mentünk (IX . ker Mester utca a Lurdy ház közelében ) nagyon tetszett nekem mert sok Agilitys akadály volt ,ezt pedig imádja a 17 hetes mopsz kiskutyám. Bejött egy hölgy és megkért minket ,hogy távozzunk mert a kint integetö lány (nem vettük észre) szeretne bejönni. Kérdeztem kifelé,hogy a kutyafuttato az agressziv kutyáknak van e fentartva? Mire az volt a válasza ,hogy nem, csak nagytestü kutyáik vannak és csak itt tudják kiszaladgálni magukat.De 9 ora után jöhetünk vissza(a francnak van kedve a sötétbe szorakozni) mert akkor már bárki bejöhet. Már ránézésre nem tudta kontrolálni a kutyáját, felvette a labdánkat azzal az okkal,hogy ha a kutyája véletlen felveszi nem tudná elvenni töle. A kinti lány egy Boxerrel várakozott , a csajt majdnem elsodorta a kutya. Semmilyen magánterület vagy egyéb táblát nem láttam kint. A kutyusom kedves és nagyon jol jön ki más kutyákal, a másik kutyafuttatoban több nagytestü társával is el játszik, ott van egy Amerika stadforshire menehelyi kutyus ,akinek durva elöélete van,gazdája mégis megzabolázza és nyugton tartja.


Semmi bajom azzal,ha a problémásabb nevelési hiányosságokkal küzdö kutyusoknak fent tartanak kutyafuttatokat. Nekik is kell mozgás . De akkor tüntessék ezt fel valamilyen formában. Vagy menjen el vele kutyaiskolába ,ahol a szakemberek segiteni tudnak.


Ismeri valaki ezt a helyet? Kisajátittoták vagy magán terület? Neten semmit nem találtam erröl.


2011. aug. 10. 22:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem volt joguk, én biztos nem mentem volna ki, nem az ő kutyafuttatójuk, hogy bárkit kiküldjenek. Az agresszív, kezelhetetlen kutya tulajdonosa alkalmazkodjon azokhoz, akiknek normálisan meg van nevelve a kutyája. Ha bent van egy olyan kutya, amelyiket tudja hogy bántani fog az övé, akkor igenis ne hozza be! Legközelebb mondd meg nekik nyugodtan, hogy nem mész sehová, vigyék ők máshova a hülye kutyájukat.
2011. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az elsővel! szerencsétlen kutya nincs megnevelve...:/
2011. aug. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 A kérdező kommentje:
Valahogy én is igy gondolom, de hátha ilyen magán megoldás. Jo lenne tudni ,hogy miért ilyen a hely.
2011. aug. 10. 22:47
 4/64 anonim ***** válasza:
100%

mondd el neki az alapokat, és h rájuk férne egy kutyaiskola, mert az nem állapot, hogy ti szívtok egy olyan dolog miatt, amit egész egyszerűen meg lehetne oldani.

Nyilvánvaló nem tudott bánni a kutyájával, de legalább vitte sétálni, nem úgy mint a maradék 97% aki inkább egész életében kertben tartja a kutyáját.

2011. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
100%

Nem kisajátítható, én is jártam oda, akkor még nem járt be a boxeres csaj. Viszont valahol őket is megértem, legalább nem pórázon éli le az életét a kutyája.

Elvileg ilyet nem lehetne, de én ilyen helyzetben kizárólag a kutya miatt le szoktam nyelni, hogy ez van.

A Papp kerti futtatóba is volt már, hogy mentem volna, de a bent lévő közölte, hogy kan kutyával nem mehetek be, mert van egy bent. A nő elkeztde nekem megmagyarázni, hogy a kan kutyáknál az a normális, hogy összeverekszenek. Mondom nem tudom látja-e, de én két kant sétáltatok, és mint a mellékelt ábra mutatja, nem verekednek.

Utálom az ilyet én is, de tekintve, hogy az én kutyáim akkor se lépnek le, ha nincs körbezárva a terület, el szoktam menni máshova. Ha már a gazdi idióta legalább a kutyája hadd mozogjon.


Egyébként azon a környéken a Ludovika parkban normális kutyások vannak, meg lent a dunaparton se szokott gáz lenni. Agility akadályok ugyan nincsenek, bár szerintem a Mester utcaiak életveszélyesek, én mindig letiltottam róluk a kutyámat, bármennyire is akart volna ugrálni ott.

2011. aug. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
88%

igen , én is ott lakom. a boxeres csaj egy s*ggfej, Coranak hivjak a kutyát és nem tudja kordában tartani, egy balu nevezetű dog keverékkel jön ki egyedül. Felháborító amit ott művelnek. tduom,összesvesztem már ott mindenkivel. nagytestű, agressziv kutyák vannak bent egy órát egyedül!!

de a multkor megszivták a boxeresék, mert a amstaffosnak mondta a csaj h időpontjuk van, asrác meg közölte h se nekem, se neked nicsn ide időpontod. majd a Cora- a boxer nekiment a kan staffnak, a srác kihivta a rendőrséget és a rendőrség a boxeres csajt lecseszte h KÖZTerületen szájkosár és póráz kell a harapós kutyára.

Nálam azóta mindig gázspréy van, meg mobil, ha összetűzésbe kerülnék (nem nagyon szoktam meghátrálni) és közlöm velük ha beengedik, lefújom a kutyát és azonnal hivom a rendőrséget. nekem már elegem van ebből 2 éve lakom azon a környéken, van 2 kuytám egy kan meg egy szuka, mindenkivel barátságosak, a szuka ivartalanított a kan még nem, most lett nagyfiú, de nem verekszik.

ha inkább konfliktuskerülő vagy akkor mehetsz délután 5kor, 5.45ig vannak, utána jön egy állítólag kiképzett, de emberekre is uszitják amstaff Roy, és 18.30.tól is van egy csoport negyed vagy fél 20.00ig.

Amugy az délután 5 órási csoport egy párja találta ki ezt a marhaságot, pedig egy bulldogjuk van aki nem is mozog meg egy uszkárjuk van aki szintén nem mozog. bemennek trécselni és ennyi.

Nekem elegem lett nagyon, mivel a gázspréy nem okoz maradandó sérülést seperc alatt lefogom fujni az agresszi v kutyát ha behozza, velem nem fognak többet szórakozni.

2011. aug. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:

Én azért jelezném ezt a problémát az önkormányzatnál és kérném,tegyenek ki valami olyan táblát,hogy NYILVÁNOS kutyafuttató.Egyébként én biztos nem mennék ki pár köcsög miatt,de mi a nyóckerben,a Köztársaság téren szocializálódtunk :).

Ja meg két bullterrierem van,akik addig nem balhéznak,míg rájuk nem morognak.

2011. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
100%

felhivtam az illetékes szerveket (IX.ker önk) a rendőrséget javasolták, mert jobbat ők sem tudnak. este azt mondta h a közterület felügyelet sem fog segíteni mert napközben dolgoznak.

hát jó, akkor nálam marad a gázsp. meg a rendőrhivogatás.

nem fogok meghunyászkodva elsompolyogni.

nekem ne jöjjenek azzal h szegény kutya nem élheti pórázomn az életét. és kérdem én ki hibája maiért ilyen a kutya? érdekes egy csomó más kan+szuka megfér egymás mellett.

2011. aug. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szia!


Az említett terület kutyafuttató, tehát BÁRKI számára nyitott hely, hogy kutyáját kimozgathassa.

Ugyanez a szitu velünk is megesett tavaly egy kellemes meleg nyári estén :D

Hallottam, hogy a Lurdy háznál van kutyafuttató, de villamosról valahogy nem tűnt fel, eléggé el van dugva :D

Barátnőmmel, és talán 3 kutyával jártunk arra, gondoltuk benézünk oda. Barátnőmnek két ausztrál juhásza van, egy kan és egy szuka, nekem pedig egy roti-nj keverék kanom.

Mindhárom kutya nagyon jól nevelt, szocializált, az enyém hajlamos dominálni, de egy szóval elküldöm, leállítom.

Bent volt pár kiskutyás, kint pedig odébb állt egy lány egy vagy két kutyával, nem emlékszem, de az egyik egy nagy fekete dogkeverék volt, szerintem arról írt az egyik kedves válaszadó.

Bementünk, a kiskutyások mondták, hogy nem mehetünk be, mert most az illető lány ideje van itt a futtatóban, ugyanis ők beosztották, hogy ki mikor jöhet be 1-1 órára!!! :D Mivel nyilván több tucat kutya van arra fele, ha mindenki 1-1 órát van bent 1 nap, akkor 1 kutyára 2-3 naponta jut 1 óra futtató :D :D

Szóval közömbösen bementünk, és a lány jött utánunk, hogy márpedig azonnal menjünk ki, mert most az ő idejük van...

Kérdeztük, hogy verekedős a kutyája, azt mondta nem, de két kan össze fog veszni :)))

Végül nem volt balhé...amikor kutyája jött dominálni az enyémet, akkor elzavartam, nem volt gond.

Fél órát maradtunk kb, de végig hallgattuk, hogy szidnak minket :)))

Ilyen joguk egyszerűen nincs, hogy felosztják időrend szerint a futtatót...

2011. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egyébként jó lenne tudni, hogy tényleg hogy van jog szerint, vagy legalább mi az elképzelése az önkormányzatoknak az ilyen esetekre.

Ha bent van egy agresszív kutya, és mások a jól nevelt kutyáikkal be szeretnének menni, akkor köteles a bent lévő gazdi megfogni a kutyáját, vagy kijönni? Mert mondjuk neki is joga van póráz nélkül használni a futtatót.

Bár hallottam, hogy agresszív kutyára futtatón is kell a szájkosár ilyen esetekben...Ti mit gondoltok erről?

2011. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!