Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya karomvágás tippek?

Kutya karomvágás tippek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen ki nem állhatják a körömvágást, és attól függetlenül, hogy sokat sétálunk, ez általában földúton történik, így nem kopik úgy, mintha betonon mennénk egy nap 5-10 kilométert.

Lényeg a lényeg, vágni kell nekik.

Nem erősen csinálom, mindig csak a végéből csípek le egy kicsit, de úgy nyüszítenek, mintha az életük múlna rajta. Ezzel kapcsolatban szeretnék bevált praktikákat. Mindkettő 30 kiló körül van, tehát olyat írjatok légyszi, ami nagytestű kutyával is megoldható.


2021. ápr. 2. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy csippentés-egy jutalomfalat? Dicséret? Simogatás?
2021. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Alvás közben vágom le neki, akkor nem figyel annyira.
2021. ápr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Nekem 42 kilós nj kanom van. Pici kora óta szoktattam az ujjai közét megnézni, a fülét megnézni, akár kezelni. Mindezt hála a belességének, jutalomfalattal csinálom a mai napig. Pedig már 8 éves.

Ma már ott tartunk, meglátja a kezembe a jutis poharat, ugrik a helyére.

Körmöt vágni talán könnyebb, ha állva csinálod. A mellső lábat finoman tartva hátra hajlítod . A hátsókat is így lehet. Nem combból, hanem csak a térdét hajlítani és nem magasra, és lehetőleg nem kifelé fordítva. Egyébként a legkönnyebb akkor vágni a karmokat, amikor kissé vizes az idő, mert akkor puhábbak.

2021. ápr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Esetleg dremmelel visszacsiszolni a végét. Kozmetikások is szokták ezt csinálni. Egyébként pedig ha nem szereti, akkor nem kell erőltetni. Sétáltatás közben vigyed kemény talajra is, az szépen koptatja és nem fog tudni túlnőni.
2021. ápr. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Ezzel mi is harcolunk, pedig az enyém csak 9kg, és nem kölyök kora óta van nálam, felnőttként mentettem. Állatorvosnál úgy bepánikolt, mikor a letört farkaskarmát akarta a doki megnézni, hogy altatni kellett.

Én karomcsiszolót vettem, és szájszíjat kap, amíg csinálom. A figyelemelterelés sem működött semmivel.

2021. ápr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk az ilyenek beváltak, az ollótól retteg: [link]
2021. ápr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Mi anno így csináltuk: anyám és én lefogtuk a kutyát, apám erővágóval lenyírta a körmét. Elég drasztikus, de működött :D

Esetleg kozmetikus?

2021. ápr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Én az elején kis virslidarabokkal csináltam, minden egyes vágás után egy jutifali. Nagy türelemjáték, az elején 2 óra volt egy kutya, most már 5 perc alatt megvan a 2. Pár hónapig jutifalival ment, ahogy hozzászoktak, hogy ez muszáj és nincs kibúvó, már simán adják a lábukat, elalszanak közben.

Nagyon sok türelem és dícséret meg jutifali kell hozzá, de menni fog egy idő után hiszti nélkül is :)

2021. ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanazt ajánlottam, mint a #6-ost, 0%. Így segítsen az ember! Remélem, hogy visszakapjátok az élettől.
2021. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Azért lett 0%, mert azt írtad nem kell erőltetni, ha nem tetszik neki...Ez nem így megy. Nekem sem tetszik a munka, mègis muszáj bemennem különben éhen halok.

A kutyának meg muszáj vágni a karmát, ha nem kopik, különben eldeformálódnak az ujjai, rossz lesz a tartása és nem mellesleg fáj is neki. Arról nem is beszélve, hogy a farkaskarom nem kopik, nem egy kutyának a húsába is belenő ezzel gennyes gyulladást okozva. Nem hülyeségeket beszélek, kutyakozmetikus vagyok és jópár ilyen gennyes gyulladást láttam már a magadfajta 'nem kell azt levágni, ha nem szereti' gazdák miatt. Persze az injekció meg a genny utána biztos jobb...

Rengeteg kutyának olyan gyorsan nő a karma, hogy napi 5 km betonon sétálástól sem kopik, ez olyan mint az embereknél, senkinek nem nő ugyanolyan gyorsan a haja meg a körme. Nem mellesleg a nem szereti ezért ne erőltessükből lesznek az idegbajos Fifikék, akik szétharapnak mindenkit, mert nekik úgy tartja kedvük...

2021. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!