Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítsééég! Félszemű kutyám lesz?

Segítsééég! Félszemű kutyám lesz?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nekem egészen máig 2 kan palotapincsim volt. Egy fekete, és egy zsemleszínű. A zsemleszínűt nem rég találtuk. A fekete viszont megvan már 2 éve. Ma nagyon csúnyán összeverekedtek. Az a baj, hogy a zsemleszínű nem volt beoltva!! De a fekete, azaz az enyém, igen.!! Szóval kiharapta a zsemleszínű az én kutyám szemét.. Anyám 10 percen belül értesítte az állatorvost, aki 5 percen belül ide is ért.. Vissza próbálta rakni a helyére a szmét, de sajnos nem tudta teljesen. MOst össze van varva az egyik szeme.. Akinek a kuyája hasonló helyzetbe volt, kérem írja le a tapasztalatait, hogy Mennyi idő alatt gyógyult be, tud- e teljes egészséges életet élni a kutya!! Előre is köszönöm!!
2010. aug. 20. 14:30
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos a palotapincsik a kigúvadó szemük miatt gyakran szenvednek ilyen balesetet,reméljük nincs maradandó károsodás.

A másik sorsa mi lesz?

2010. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen előfordulhat, hogy félszemű lesz, de ez semmiben nem fogja akadályozni. Ugyanúgy teljes értékű életet élhet, tehát nehogy elaltassátok, ha esetleg elveszíteni a szemét!!
2010. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Hát.. Mivel csak 2 hónapja volt nálunk, kiengedtük az utcára. Nem tudom elviselni, hogy mit tett a kicsimmel.. tudom, hogy ösztönösen tette, de akkor sem!! Nagyon nagyon nagyon fáj.!! :(
2010. aug. 20. 14:35
 4/52 anonim ***** válasza:
85%

Mi lett a másikkal?

Válaszolni nem nagyon tudok, nem ismerem ezt a kutyafajtát nagyon

2010. aug. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya fél szemmel is teljesen egészséges életet tud élni és egyáltalán nem zavarja. Nekem két ismerősömnek is vakult meg kutyája fél szemére: az egyik mai napig aktív vadászkutya, a másik versenyszerűen agilityzik úgy h nem lát a jobb szemére. Semmiben nem zavarja.

Hogy ez a fajta sérülés amit leírtál milyen gyorsan gyógyul azt nem tudom, de azt igen, h bármi történik is, teljesértékű életet fog élni ezután is.

2010. aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
80%

Ez nagyon gonosz dolog!!

Szegénnyel most akármi történhet :S Mért nem adtátok be menhelyre? Hülyék vagytok!!

2010. aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
92%
Kidobtátok az utcára??? Szép....felelős gondolkodás és gondoskodás.
2010. aug. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Pedig azt mondta az orovos, hogy ez bizony elfertőződhet, aminek az esélye 50% . Szóval jön holnap, utána már csak 2 naponta 1 hétig. Aztán majd meglátjuk hogy mi lesz. Ha elfertőződik, kiveszi neki. És hogyha utána az üregek is elfertőződnek, sajnos el kell altatni, de azt meg végképp nem akarom!! Szóval nagyon odafigyelek rá
2010. aug. 20. 14:38
 9/52 anonim ***** válasza:
100%

szia!


errefele a legjobb terelo kutya is felszemu, a juhasz buszkesege! lattam munka kozben es egyaltalan nem akadalyozza a rohanasban terelesben. teljes eletet el!


remelem ez megnyugtat egy kicsit, mert hidd el nagyon ugyesek az allatok es megtanulnak az ilyesmivel egyutt elni, a boldogsaguk meg nem az ilyen esztetikai bakin fog mulni!

2010. aug. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Nem az én ötletem volt kidobni!! Én és a testvéreim nem is akartuk.. Én megőrülök az állatokért, szóval soha de soha nem tettem volna ilyet saját erőmből..
2010. aug. 20. 14:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!