Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a parancsok,...

Melyek azok a parancsok, amiket mindenképpen tudnia kell a kutyának? Milyen idősen és sorrendben?

Figyelt kérdés
4 hónapos német juhász szukám van. Régi álmom volt egy ilyen kutya, imádom a fajtát. A nagyon alap dolgokat tudja eddig: ül, séta pórázon és anélkül, visszahozza a labdát, jön behívásra.

2021. ápr. 4. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Nekem németjuhász keverékem van.

Nem a legokosabb kutya, pár perc után elveszti az érdeklődését, bármiröl legyen szó (másik kutya, jutifalat, tanítás, bot/labda dobálás...). Inkább ravasznak mondanám.

Ő ezeket tudja, kb ebben a sorrendben tanulta meg őket:

Ül

pacsi

fekszik

x (fekvéskor keresztbe teszi a mellső két lábát)

hopp (fel-vagy le ugrik valahonnan)

jobbra, ballra

beng ("lövök" és eldől)

állj meg

feküdj le (ez kicsit más mint a fekszik, akkor mondom neki ha a szobában ül és bámul engem)

ereszd (ez nem mindig sikerül sajnos).

2021. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Ja és azt is tudja hogy "másik". Pl ha jobb kezemmel pacsit kérek, ő ugye tükörképben a balt nyújtja egyből, de ha mondom hogy másik akkor a jobbat adja. És fordítva.
2021. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Elsot hamar megtanulta: 'old meg!'


Masodikon meg dolgozunk: 'engedd!' :)))

2021. ápr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnia, mit jelent a NEM szó számára.

A -helyedre -is jó, ha tudja.

A -marad- jól jön, amikor a kapuszabályt tanítod.

2021. ápr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem foxim van. Agyon nincs épp trenírozva, nem kölyökként került hozzánk, így az ül, pacsi stb. kimaradtak, de amire pl. mindig hallgat, az a "gyere ide", "ott marad", "hagyd a cicát", "megyünk sétálni". A macskákat egyébként szereti, csak sokszor olyankor is játszani akar vele, amikor annak nincs kedve hozzá.
2021. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy ezer éves mentettem.

Neve, behívás, ül, szabályos marad, általános tiltószó - igen, ezeket mint tanítani kell.


Trükkök közül: touch, kérésre jobb, bal vagy mindkét lábát felrakja tárgyakra (emberre nem, pacsiosztás nincs), felugrik dolgokra, átbújik dolgok alatt, megkeresi és megmutatja a földre rakott csipeszeket (felvenni sosem tanulta meg)


Ami fontosabb, azok a life skillek, "alapbeállítások", nem parancsszóra működnek:

- séta pórázon, póráz nélkül

- szemkontaktus felvétele

- kommunikáció: ha zavarja valami, szól, ha buksisimit szeretne, szól (legrosszabb esetben nem kap), ha baja van szól

- impulzus kontroll (ebbe beletartozik egy csomó minden: kapuszabály, nyugodt viselkedés mindenféle ingerekkel szemben: pl. szaladós macska, idétlen kutya, földre hullot xilites süti....)

- kikapcs gomb / relax: elfogadja, hogy nem foglalkozok vele, csinál mást (általában kinyúlik valahol)

- végigtapogathatom, bármelyik testrészét átnézhetem

- kutyakozmetikusnál, állatorvosnál nyugodt, bármit csinálhat vele

- bármikor hirtelen megfoghatom (ezt mondjuk hangsorhoz csatolva, pl. "megvagy!")

- szocializáció, tehát minimum semleges viselkedés... mindennel és mindenkivel: más kutyák, más állatok, mindenféle méretű, megjelenésű, korú emberek (a hülye, cukiskodó emberek agyában van egy olyan tévképzet, hogy a kutyának mindennel és mindenkivel puszipajtásnak kell lennie. nem kell. ne keresse a feszkót, tudja mikor kell "kisétálni" egy szituációból.)

- házban normális viselkedés, legyen az én házam, a kutyás haver háza, a cukrászda, ahová beülünk, az állatorvos "háza" vagy épp a panzió, ahol nyaralunk. Ebbe beleértendő nem csak az, hogy szobatiszta meg nem rombol, de pl. az is, hogy nem fél a fényes, csúszós vagy kopogós padlón)


Németjuhásznál ráadásul élethosszig tartó tanulás van, szóval jó lenne, ha készülnél valami sporttal, meg jó néhány trükkel (pl. kikopup youtube csatorna).

2021. ápr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!