Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után mindenképp...

Ivartalanítás után mindenképp lenyugszik a fiú kutya?

Figyelt kérdés

3 hete volt az ivartalanítás, a seb, minden rendben van.

Viszont ugyanúgy ugrál, ugat, morog, erőszakoskodik

Harapni nem harap, itthon velünk nincs/talán nem is volt/ para, de jön a postás, kimegyek, és rám ugrál, morog ilyenek....

Elmegy a postás és mintha kicserélnék, normálisan viselkedik

Bízhatok benne hogy miután maximálisan kiürül a tesztoszteron, normális kutya lesz belőle?

mondhatjuk hogy lehet h azért ugat az idegenekre, mert nem igazán találkozik idegenekkel, viszont ha ennyire egy vállalhatatlan ugrálós, morgós stb semmirekellő hogy mernék bátorságot venni hogy kivigyem emberek közé sétálni?????????????

kétségbe vagyok esve :(


2021. febr. 17. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Mennyi idős? Mert ha már berögzült a nem kívánt viselkedés, akkor az ivartalanítástól nem "jön rendbe". - Amúgy neveld, ne várd a csodát (Igen, tudom, mondani könnyű.) Azt érzem az írásodból, hogy abszolút fogalmad sincs, hogy mit csinálj, szóval kérj valakitől segítséget.

Az is lehet, hogy kb. irreális elvárásaid vannak, mert amit leírtál, az nem egy nagy cucc, a kutyák legnagyobb része megugatja a postást, de úgy látom, téged ez abnormálisan frusztrál.

2021. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kicsibarany ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás nem helyettesíti a nevelést. Nem leszel utána automatikusan falkavezér.
2021. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás ilyen szempontból semmit nem ér. Az én kutyámat elvileg elég korán ivartalanitották mégis ugrál. Meg kell nevelni ha nem akarod,hogy ezt csinálja. A másik meg,hogy muszály idegen emberekkel, kutyákkal találkoznia,ha azt akarod hogy ne morogjon és kijöjjön velük. Persze az se hátrány hogyha pl rászolsz ha morog valaki olyanra akire nem kéne, és dicséred ha nem.
2021. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Neveld meg. Furcsa módon vannak ivaros jól viselkedő kutyák is, vajon hogy lehetséges?
2021. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás nem csodaszer, kis mértékben javít csak a viselkedésproblémákon és kb fél év, mire van látható eredmény.

Ha jól vettem ki, jelenleg nem igen foglalkozol a kutyáddal és a kutyád jeleit sem jól érzékeled. Amit veletek csinál, az nem aggresszió, csak ez egy nagyon izgalmas esemény, azért "őrül meg", ha jön a postás. Meg kéne vele értetni, hogy mi az elvárt viselkedés ilyenkor, mert jelenleg fogalma sincs róla. Ő is izgatott, te is más állapotba kerülsz, mert ki akarsz érni a postáshoz minél gyorsabban, hogy ne hátráltasd és a kutyád viselkedésétől pedig csak még idegesebb leszel.

Járjatok el kutyaiskolába és fáraszd le a kutyádat. Ha elvinnéd sétálni, sok új ingerrel találkozna és kevésbé lenne neki érdekes a postás. A suli pedig ezen kívül neked is segítene, hogy megtanuld értelmezni a kutyád jelzéseit és megfelelően reagálj rájuk.

2021. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

A tehetetlen düh miatt írtam ilyen stílusban, kicsit belefáradtam...

Nagyon sokat foglalkozok vele, simán mondhatom hogy okos kutya. kb naponta tanulunk újat, és másnap emlékszik rá

Ami 'vezényszót' megtanítottam neki, szó nélkül csinálja(ül, fekszik, hopi, ugat, tiéd, marad, kérem ->ezek az alapok, és tanulunk naponta ilyen felesleges apróságokat, hülyeségeket, pl.:ölembe(és berakja az ölembe a labdát) sokat foglalkozom vele tényleg, és én 'elégedett' vagyok vele, viszont aztán jön a postás és rám ugrik, ugrál, és akkor elkeseredek, szomorú leszek h most komolyan ezt csinálja???

Tegyük fel, elviszem sétálni, mert jót akarok, és ne adj isten megtámad vkt, és bekerülünk az rtl hiradóba h ÉN VAGYOK A VILÁG LEGFELELŐTLENEBB GAZDÁJA HOGY EGY ILYEN UGRÁLÓS , MORGÓS KUTYÁVAL MEREK SÉTÁLNI ÉS HOGY KÉPZELEM...

pedig szeretem ezt a kutyát,és erős köztünk a nemtudommi ,és veszem a jeleit, minden nap sokat foglalkozom vele, csak ettől annyira kész vagyok,és csalódott, pedig ő egy kutya, tudom hogy nem tehet róla....

2021. febr. 17. 15:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Te meg soha nem vitted ki setalni?

Valahol el kene kezdeni. Megfogod szepen a porazt, ha esetleg ennyire rettegsz tole, akkor szajkosarat ra, aztan lehet menni. Nem kell rogton kutyak es emberek kozelebe menni, eloszor tanuljon meg normalisan setalni.

2021. febr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, ácsi, egy rakás dolgot elrontasz.

1. Az ivartalanítás nem nevelés, arra szuper, hogy betegségeket megelőzz, meg hogy ne legyen fölösleges alom, meg hogy ne bolonduljon meg a párzási ösztön miatt, de nem helyettesíti a nevelést.

2. Ne taníts neki minden nap újat! Akkor se, ha sikerélményed van. Túlterheled, összezavarodik, túlfárad, aztán egy idő után nem lesz kedve szót fogadni. Az iskolás gyerekek is utálják, ha ki sem látnak a sok leckéből, még azok is, akik lelkesek voltak, mikor kis elsősök lettek. Taníts neki egyszerre egyet, és azt gyakoroljátok több napig. Nem kell minden nap új.

3. Sétálni kell vinni, az is legyen tanulás, és folyamatosan gyakoroljatok. Nem kell egyből elmenni a világ végére, hogy másnap lábra se tudjatok állni. Először csak egy pár száz méterre sétáljatok, rövid pórázzal, aztán ha ez már problémamentes, akkor mehetsz vele messzebbre, de mindig csak egy kicsit növeld a távot. Hagyd szaglászni, új ingereket felfedezni.

2021. febr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ugrál idegenekre, mert izgatott. Azért izgatott, mert ritkán éri ilyen inger. Ördögi kör.


A trükktanulás pedig nem nevelés. Tudhat egy kutya ezer trükköt, ha éles szituban lekakkantja a gazdája fejét.


Vidd sétálni, lásson világot, ismerje meg az embereket.

2021. febr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!