Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ilyenkor a teendő?

Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Fogadtunk örökbe egy kutyust. Azt mondta róla a korábbi gazdi, hogy kutya-macskabarát. 2 nap múlva derült ki, hogy ez egyáltalán nem igaz. Bánt más állatokat, dominál velük szemben. Illetve rongál. Durván rongál. Így nem tudom megtartani. Azóta írtam a korábbi gazdájának többször, mert azt ígérte ha gond van visszaveszi. Nem tudja. Aztán azt ígérte keres segítő szervezetet. Elvileg megtette, de semmi nyoma. Én viszont így nem tudom mit kezdjek a kutyával. Mindenkitől külön kell zárnom. Felügyelet nélkül szétszed mindent.


Annyi, hogy van chip-je, ami az előző gazda nevén van még. Ez számít valamit? Se örökbefogadási szerződes, se semmi jogi dolog nincs.

Már raktam ki gazdikereső posztot, de ez egy lassú folyamat, és az állataim és vagyoni ertékeim nincsenek biztonságban.



2021. ápr. 4. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az állat kölyök?

Nem hinném, hogy legális az az örökbefogadás, aminek semmiféle jogi dolga nincs, pláne akkor nem, ha még szerződés sincsen. Szerintem simán lehet, hogy az előző gazdik hazudtak neked, egyébként minden kutyának más a természete, és a viselkedésre a környezetváltozás is hathat, lehet, hogy csak meg kell szoknia az új környezetet és máris megváltozik. Adj neki időt. (:

2021. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A règi gazdinàl lehet nem bàntotta a tàrsait, van ilyen. Pl. A mi cicànkat se bàntja a kutya, de az idegen cicàkat nagyon nem bírja. Próbáld nevelni, most új helyen van, neki minden idegen. Vidd el sètàlni, fàraszd le, hátha javítható a helyzet. Ha látsz esélyt rá, hogy megtartod, megoldás lehet az ivartalanítàs is .
2021. ápr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Minden kutya rongál ha unatkozik, ha nincs lefárasztva mind fizikailag, mind agyilag.

Frissen hozzánk került kutyát még egymagában sem hagyunk felügyelet nélkül, nemhogy még a többi állattal.

Van egy beszoktatási időszak, és megvannak a módszerek hogy hogy lehet őket összeszoktatni, mert nem megy varázsütésre.

Ezért van annyi gazdátlan állat, mert az emberek ész nélkül vesznek és fogadnak örökbe, nem készülnek fel rá megfelelően, aztán az állatot hibáztatják mikor nem bírnak vele.

2021. ápr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as, számítottam rá, hogy lesz, aki ilyen mentalitással ront nekem.

Először is, az ittléte után 2 nappal kezdett így viselkedni. Egy hónap telt el azóta és még mindig ugyanúgy viselkedik. Másodszor, nevelem, tanítom, következetesen büntetem vagy jutalmazom. Foglalkozom vele. Lószrt se ér. 10 perc múlva ugyanazt csinálja.

Harmadszor, bocs, hogy dolgozni járok és otthon kell hagynom. Vigyem tán be a munkahelyre, vagy mondjam a főnökömnek, hogy "bocs de itthon kell maradnom, mert még nem szokott be a kutya"?

Nem az állatot hibáztatom, ha nem tűnt volna fel. Sajnálom őt, de egyszerűen ez így nem megy!

2021. ápr. 4. 17:21
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Minél hamarabb keríts gazdit a kutyának, mert az állattartás és az állatra szánható idő hiánya nem fér össze. Tudom, hogy ez ellen nem tehetünk semmit, de ez így nagyon nem jó a kutyának. A figyelemhiány szörnyű dolgokat hozhat ki az állatokból... Azt tudom ajánlani, hogy vegyél egy kutyasétáltót, a nagypapám is ezt csinálta, és bevált neki, a kutya boldog volt, és ő is.
2021. ápr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös, már van a kutyusnak gazdikereső posztja. De ez nem megy olyan hamar, plusz én se akarom rossz helyre adni. Egy jó, alkalmasabb gazdi megtalálása pedig... Nehéz. Ha az előző gazda őszínte lett volna velem, ez nem így alakul. Sajnos nagyon szerethető kuty, de a többiek így veszélyben vannak.
2021. ápr. 4. 17:41
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Meg tudom érteni, én egyébként szívesen örökbe fogadnám tőled, de nem tehetem, mert már van három kutyám. 😅💖
2021. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Az en vasarolt pedigres vilaghiru dijnyertes szuloktol valo kutyam is rongal,ha nem megyunk mozogni heti 3x !!!! Mindenemet szetragja stb.


Mivel nekem is kell a sport es lelkileg en is tonkremegyek anelkul,igy jo jelzorendszer nekem,h menni kell. Olyan,mint egy edzo! 😁

Az alakom tokeletes.


En visszavihetnem,de nem teszem. Nelkule is kene sportolnom.

Nelkule ures lenne az eletem.


Neked is lehet,h sorsszeru ez a talalkozas ,h vinned kell futni/bicahozni a kutyat.



Meglevo allatokhoz mi dig ugy fogadunk kutyat,h feloakoljuk az allatokat es egyenkent a kutyaval osszenezzuk !!! Ez h maradhatott ki??? Mert van am szimpatia allatok kozt is!!

2021. ápr. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

"Vigyem tán be a munkahelyre, vagy mondjam a főnökömnek, hogy "bocs de itthon kell maradnom, mert még nem szokott be a kutya"?"


Ha nem tudsz vele foglakozni eleget, nem kell kutyát tartani.

2021. ápr. 5. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8

Összeismertettük őket. 2 napig nem volt gond. Utána kezdődött nála ez a visrlkedés.


#9

Azt hiszem ha ilyen mentalitással lennének az emberek, akkor a mostani gazdás kutyák fele menne az utcára.

2021. ápr. 5. 06:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!