Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan 5 hónapos retriverem...

Lassan 5 hónapos retriverem van, még mindig rengeteget harap játékból. Ha most nem neveljük ki, akkor soha. Eddig csak az ment, hogy NEM, meg figyelem-megvonás. Mit tegyünk? Tényleg attól tartok, hogy most, vagy soha. Felnőttkorban késő.

Figyelt kérdés
2021. ápr. 5. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Hagyd meg egy picit kolyoknek lenni ... olyan hamar elmulik ez a dilinyos ido ... kesobb visszasirod meg, hogy de jo lenne ha ... :)


5 honapos ... meg baba ... ilyenkor meg a rosszalkodas is tok normalis.

2021. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok hive a kutya utlegelesenek, szerintem ezek nelkul kezelhetobb lesz egy kutya. Persze nekem 90 kilos kutyam van (nagyobb nalam), nem szeretnek ujjat huzni vele, ezert mas nevelesi modszert valasztottam. Egyelore mukodik :)
2021. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#4 És mi az a más nevelési módszer?
2021. ápr. 5. 13:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod, hogy eddig a NEM ment. A tiltás miért nem működött?
2021. ápr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeretettel probalom megertettni vele az elet szabalyait es nem kemenykedessel. Persze szakember (-ek) segitseget is igenybe vettem ... de mindig azt kertem toluk is, hogy ugy neveljuk meg a kutyat, hogy kozben ne torjuk meg az egyeniseget! $ oktato foglalkozott idaig a kutyaval, mindegyik megertette mit szeretnek. Kicsit tovabb tartott a tanitas, a kutya elmult mar 2 eves ... es a mai napig jarunk foglalkozasokra (egyeni tanulok voltunk mindig is).


Szoval nalam FO szempont volt, hogy ugy fabrikaljak jo kutyat a 'baratombol', hogy kozben megprobalom megtartani az eredeti jellemet es nem eroltetek ra semmi egyeni hulyesegemet. En igy akartam ... jo kutyam lett :)))

2021. ápr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
$=4 oktato (elnezest az elutesert)
2021. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondod, hogy eddig a NEM ment. A tiltás miért nem működött?"

Mert a kutya nem tud magyarul, a Kérdező pedig már rég segget csinált a szájából (bocsi) és a kutya remekül megtanulta ignorálni ezt a hangsort.


Aú, a-a, bármelyik elég éles ahhoz, hogy a kutya felfigyeljen rá és abbahagyja amit csinál, aztán megszűnik MINDEN móka. Amennyiben túl nagyot harapott.


És adsz neki olyan dolgokat, amiket haraphat, pl. jutalomfalattal (na jó, vacsorával) töltött kong és társai.


A továbbiakban pedig tanítasz neki egy tiltószót és fokozatosan átvezeted minden szituációra. (Nálunk pl. a hagyd! volt az általános "vedd az orrodat onnan!", találsz videókat a neten hozzá.)

2021. ápr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!