Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás hány ft/hóra jön ki?

Kutyatartás hány ft/hóra jön ki?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 5. 16:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

5-6000 a kaja, 5000 a kullancs elleni védelem, és kb 10.000 ft a havi izületvédő adagja.

20.000 egy 30 kg-os kutyus, de nagy átlagban számítva.

Éves költségek: 5000+5000 a veszettség elleni és a kombinált oltás, negyedévente féreghajtás, de az csak párszáz forint.


Az állandóan használt eszközöket nem veszem bele, meg a jutifalit sem, az is párszázas tétel.


Szóval olyan 21-25.000 között mozog.

2021. ápr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Ebben hatalmas eltérések vannak. Az sem mindegy hogy mekkora a kutya, és hogy milyen igényei vannak.

Van aki megveszi az élelmiszerboltos hulladék kaját amiben 4% a hústartalom, más meg prémium tápot vesz. Nagyon nagy a szórás, hogy ki mennyiből hozza ki.

2021. ápr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a legmeghatározóbb, hogy mekkora a testmérete. Kistestű kutya spórolósabb, mert kevesebb táp kell neki, ami így több ideig kitart. A másik nagy tétel az a sportra költött összeg szokott lenni.
2021. ápr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Kistestű átlagos mozgási igénnyel.8kg a kutya,3-4 séta naponta.Mióta nincs annyi időm a szőrét babrálni kozmetikushoz nem csak karmot vágatni és szemeket-hátsót tisztíttatni járunk így az 7.500-12.000 lett havonta.


A gyógyszere,és az aktuális plusz költségek nélkül szerintem olyan ..25.000 körül jön ki havonta.


Most pl jönnek az élősködők kullancs,bolha írtó kell.Nem árt egy póráz csere mert ez kezd szét menni,játékokat is újat kell vegyek mert szét rágta..

Ezek mind időnként felbukkanó költségek,de erre is számolni kell.

2021. ápr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
6%
A mi kutyánk sose kapott semmi prémium tápot meg ízületvédőt se semmi extrát, a külön kutyakaja ünnepnap volt számára. 18 évig élt...de az előtte lévők is 12-14 évet elvoltak. Néha a kötelezőt se kapták meg szuriba... :D
2021. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
9 kilós westie kutya. a táp évente 70 000, oltások 10 000, fodrász 20 000, sampon 5000, jutalomfalat 20 000. az hónapra leosztva 10 500 ft. de ezek csak a fix költségek. az nincs benne ha valami baja van és azt mondja az orvos egy fél órás vizsgálatért, hogy 20 000 és másnap megint menjünk kontrollra. az állatpatikában meg receptre kifizetünk egy tízest. de ha műteni kéne és laborvizsgálatok vannak akkor simán rá lehet költeni egy hét alatt negyed millát is
2021. ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Ez nagyon változó.

Van egy 4-5 kg-os kiskutyám, neki most vissza kell fogni a kajából, mert felment rá 2 kiló. 4 max 5000 a kutyatáp, néha házi kosztot kap. Kötelező oltások, ha kell 10-15000.

Kozmetikus nálunk szintén 5000 szokott lenni, de a vírus miatt most nem járunk sehova, vettünk neki egy gépet, amivel lehet vágni a szőrét meg a körmét, (kutyafésű már régen van) és itthon fürdetjük, levágjuk a szőrét, ha kell. Ez hosszú távon kifizetődő🤷🏼

Nem járunk nagyon sehová, ugyhogy most felesleges szerintem a bolha elleni oltás.

2021. ápr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Az attól függ. Nekünk vegyesen/házi kosszttal van tartva a kutya, külön kutyatáp kb 4ezer lehet havonta max. Izületvédőből minden másnap kap, 8ezer forint elég két hónapig, tehát 4ezer per hó az is. Szóval kb. havi 10ezer forint.
2021. ápr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Kezdődik...
2021. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

nálam jól vannak tartva, talán olyan 5-8000 ft megy el havonta kajára

de ezt így nem tudom, mert mindig nagyon nagy tételben vásárolok


most vettem jó húsos farhátat, tényleg olyan, hogy 50%-a hús, 100 ft / kg akciót kifogtam

de általában 180-190-ért veszem a jó húsos farhátat, legalábbis ilyen nagy hússal telített darabok is vannak, nem csak a sima csontos farhát van a csomagban, amit veszek


emellé most perpillanat van itthon 100 kg kutyatápom, van prémium meg hagyományos meg középkategóriás, ezeket bevegyítem, így juttatom be a szervezetükbe az összes szükséges vitamint


meg egy nagy fagyasztó félig van hússal, ez kacsa és csirke farhátot jelent, de nem csak a csontos van a csomagban, hanem jó húsos is.

ilyenből ma megettek 1 kg-ot... most azt nem tudom pontosan, hogy azt 100 ft-ért vettem vagy 180-ért...

de általában 180-ért veszem, múltkor nagyon megörültem, hogy 100 ft-ért kifogtam

2021. ápr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!