Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék még?

Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Volt ezelőtt egy kérdésem, amiért majdnem mindenki lecseszett, de megint csak hozzátok fordulnék.

Van egy másik kutyusom akinek már hosszú ideje megy a hasa. Voltunk már sokszor orvosnál, kapott nem egy szurit, változtattam étrendet nem e attól van, kapott kutya bérescseppet....stb. és semmi változás, ugyanúgy megy a hasa. Az étvágya az nagyon jó. Kérdeztem a dokit nem e lehet ez idegesség, de azt mondta ilyen nincs a kutyáknál, most már tényleg nem tudom, hogyan segíthetnék szegényen. Ötletek? Köszönöm.



2021. ápr. 7. 15:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Széklet vizsgálat.
2021. ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Hogy a stressz nem okozhat hasmenést? Hogy a picsába ne? De ilyen hosszú távon nem hiszem, hogy itt a stressz lenne a ludas.
2021. ápr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"A kutyám túlélő?"-ez a kérdés volt a tiéd?


Ha igen, akkor én voltam a 11es válaszoló, és én nem akartalak téged lecseszni, csk mint tanuló állatorvos akartam tanácsokat adni. A többi ember egy kicsit tényleg csúnyán mondta el a véleményét, de ott, annál az esetnél talán el lehet nézni.


Mindegy, most nézzük ezt a kérdést:

Folyadékot iszik?

Milyen tápot/konzervet kap?


Amit az 1es valaszoló is ajánlott, egy székletvizsgálat lehet hogy szükséges lenne. Onnan tudnánk a továbbiakat. Remélem jól lesz mind2 kutyi:)

2021. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as az a kérdés nem az enyém volt. Akkor miért nem mondta ezt a doki? Igen iszik rendesen. Főtt rizst szokott kapni nedves kutyatáppal, akkor főtt tésztát azt is nedvessel. Van hogy csak szárazat kap. Csontot is kap, az is kijön belőle. De nem ilyen nagyon drága márkás eledelt szoktam venni, de nem hinném hogy ez számítana, vagy igen?
2021. ápr. 7. 15:35
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tápokkal etetted eddig? Mindig kapott tápot a "változatos etetésben"?
2021. ápr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"De nem ilyen nagyon drága márkás eledelt szoktam venni, de nem hinném hogy ez számítana, vagy igen?" Nem az ára a lényeg hanem az összetétel. Nem baj ha olcsóbb tápot veszel neki, de az számít hogy mi van benne.

Nem tudom hogy a doki miért nem említette a széklet vizsgálatot:/

Mivel én még csk tanulom az állatorvosi szakmát, egy pár dolog:


Azt figyeld meg mindenképp, hogy tartalmazzák-e mindazokat az összetevőket, amelyek fedezik kutyánk szükségleteit, és táplálásukkal hosszú, és egészséges életet, fénylő bundát és jókedélyt biztosíthatunk kedvencünknek. Ezen tulajdonságok ismerete alapján kezdhetjük el keresni a legjobb kutyatápok felsorolását.



Valamint, hogy ne tartalmazzanak olyan összetevőket, amelyek feleslegesen terhelik emésztőrendszerét, és nem járulnak hozzá immunrendszerük egészségének fenntartásához.


És most a kérdésre válaszolva:

A hasmenés kutyáknál a hányáshoz hasonlóan természetes módja a szervezet méregtelenítésének. Okozhatja bakteriális vagy vírusos fertőzés, kiválthatja stressz, gyulladásos bélbetegség vagy ételallergia. Krónikus fennállás esetén az esetek nagy részében a rossz minőségű tápszer lehet a ludas, a helyes étrendre való átállás pedig a megoldás. Ugyanakkor súlyos esetben a kutya hányás, hasmenés kezelését érdemes állatorvosra bízni.


Egy kutya normális esetben 1-2 alkalommal székel naponta, jellemzően ugyanabban a napszakban. Az egészséges széklet állaga szerint jól formált, sötét színű, sima felszínű, henger alakú és homogén állapotú. Ha a kutyus több fehérjét eszik lehet keményebb, ha inkább a szénhidrátok felé billen a táplálékbevitel, akkor lágyabb.


A kutya hasmenés jellemzően nem önállóan, sokkal inkább valamilyen egyéb betegség tüneteként jelentkezik. Ebből következően számos különféle oka lehet:


baktérium- vagy vírusfertőzés,

valamilyen élősködő jelenléte,

rák,

hasnyálmirigy-gyulladás,

bélbetegségek,

gyomorrontás,

ételallergia vagy intolerancia.

Az esetek többségében jellemzően enyhébb fertőzés a hasmenés oka. Az érzékenyebb állatoknál a stressz is kiválthatja a hasmenést. Például utazáskor, vagy ha új helyre kerül az állat. De a séta közben bekapott “finomságok” némelyike ugyanúgy okozhat panaszt, mint az étrend hirtelen váltása, vagy a túl fűszeres, zsíros étel.


A paraziták által kiváltott fertőzések is előidézhetnek hasmenést, ez azonban jóval ritkább, és elsősorban a kölyökkutyák esetében jellemző.


De jó lenne ha látná egy másik orvos!

2021. ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Jezusom, ossze-vissza eteted, raadasul szemettel! Ha ezt emlitetted az allatorvosnak, szerinte meg ez rendben van, akkor az allatorvost is valtsd le.

Persze, hogy hasmenese van, ne csodalkozz.

Kapjon jo minosegu szaraztapot, mast ne, minimum 70-80%-os hustartalommal.

2021. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
És gyors a táphoz visszatérve, keress rá hogy mik a szükségletei egy kutyának. Ha szeretnéd, leírhatom. Csk kimaradt az előző, hosszabb válaszomból.
2021. ápr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
27%
7es, ezt le lehet neki szépen is írni, hidd el hogy megérti!:)
2021. ápr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Kedves hetes eszem a zúzádat, a doki mondott egy diétát, majd azt is hogy figyeljem meg milyen táplálékoktól megy a hasa. Egyébként a kutya nem egyétkű hanem mindenevő és nem etetem össze vissza nagy okos. Ülj előre!
2021. ápr. 7. 15:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!