Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet még tehet egy állatorvos?

Ilyet még tehet egy állatorvos?

Figyelt kérdés
Ahol lakunk az állatorvos konkrétan fél a kutyáktól. És mi nem hozzá járunk hanem a másik település állatorvosához ( mert ő tényleg ért hozzá). Tegnap ide jött hogy az én kutyám még orvost nem is látott. Pedig látott ivartalanítás, chip,oltás rendben vannak. De az előző kutyámmal hozzá jártam a kiskori ( parvo stb.) oltásokat kértem hogy adja be neki de azt mondta fölösleges és nem adta be, veszettség elleni oltást az összes kutya egybe, egy tűvel kapta. Most fel akar jelenteni hogy a kutyámat nem vitte orvoshoz. Vagy ha kijönnek megnézik ugye? Nem vehetik el a kutyát ha mindene rendben van tiszta, szép helyen van tartva. Remélem érthető amit leírtam csak most félék hogy elveszik.

2021. ápr. 8. 08:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
nem. ez nem jo allatorvos az biztos
2021. ápr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem fogják elvenni tőled ne aggódj.
2021. ápr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Nyugi, nem fogják elvinni. Maximum kimennek, megnézik az oltási könyve alapján, hogy minden rendben, aztán elmennek. Inkább te nyomd fel rágalmazásért.
2021. ápr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy köteles oda hordani a kutyát, de egy ilyen orvos ellen biztos panaszt tennèk. Már a tudàsa is megkèrdőjelezhető,a viselkedèse pedig gáz
2021. ápr. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Inkább neked kéne feljelentened. Mi az hogy fölösleges beadni a parvo elleni oltás???? És ha esetleg pár nap múlva meghalt volna a kutya? Mert ugye a parvo villámgyorsan elvihet egy kutyát! Huu de utálom az ilyen állatorvosokat. Mert még az talán talán oké hogy nem adja be de az hogy fölösleges???

Sajnos én is tudok egy hasonló orvost aki a harmadik oltás után megállt (nem nálunk hanem unoka tesóéknál). Mivel szaporítótól vettek így 5-6 hetesen hozták el mint kiderült de a szaporító szerint “már töltötte rég a 7 hetet”. Így ugye náluk kapta meg az első oltást 6 hetesen utána kb. 9-10 hetesen a következőt meg 1 hónappal(!!!) később és azt mondta a doki hogy “tartsunk most szünetet”

Tudtommal az első oltást minimum de sok helyen a másodikat is a tenyésztőnél kapják meg ami ugye a 2 parvo oltás és 10 hetesen jön az első kombinál utánna 12 hetesen a második kombinált ugye ez az alap.

Visszatérve ti hozzatok:

A kutyust 100% hogy nem veszik el sőt inkább az orvost kéne feljelenteni mert nincs olyan hogy fölösleges oltás főleg nem egy halálos betegség ellen.


Huh ez picit hosszú lett de picit ez felidegesített

2021. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem viszik el, nyugi. Megnézik a papírokat, az oltási könyvét, azán megmondják a dokinak hogy nyugodjon le p*csába, és kész, ennyi :)


Mi is máshová visszük a kutyát, nem a helyi, falusi állatorvoshoz, kicsit bennem is van, hogy mikor leszünk számonkérve ha majd egy jóakaró jelenti, hogy sosem látott nálunk állatorvost, bár itt, falun azért is teljesen bolondnak vagyok nézve, hogy nem hagytam éhenhalni a két utcánkban kidobott macskát hanem befogadtam, és oltani meg ivartalanítani is elvittem őket.

2021. ápr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Ebből te nem jöhetsz ki rosszul! Hiszen az oltások dokumentálva vannak az oltási könyvben.


Én is például oltásokra a közelben lévő állatorvoshoz járok, de ha gondom van akkor elmegyek a távolább lévőhöz, mert ő benne jobban megbízok.

2021. ápr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Mire fel von kerdore egy akarki, hogy nem hozza viszed az allatodat? Mi koze hozza? Feletek igy fogjak a kuncsaftokat? :)


Nem veszik el a kutyad egy ilyen hulye miatt!

2021. ápr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
A kutyát nem veszik el. Viszont a dokit felnyomnám minden létező helyen.
2021. ápr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Én azt nem értem, hogy miért aggódsz ezen, ha tényleg oltva van a kutyád. Ott az oltási könyv, amibe bele van ragasztva az oltóanyag matricája. Nagyon furcsa, hogy nem tudsz erről, mondhatni, már-már gyanús egy kicsit... Végül is nem minket csapsz be, ha nem mondasz igazat, hanem magadat.
2021. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!