Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet még tehet egy állatorvos?

Ilyet még tehet egy állatorvos?

Figyelt kérdés
Ahol lakunk az állatorvos konkrétan fél a kutyáktól. És mi nem hozzá járunk hanem a másik település állatorvosához ( mert ő tényleg ért hozzá). Tegnap ide jött hogy az én kutyám még orvost nem is látott. Pedig látott ivartalanítás, chip,oltás rendben vannak. De az előző kutyámmal hozzá jártam a kiskori ( parvo stb.) oltásokat kértem hogy adja be neki de azt mondta fölösleges és nem adta be, veszettség elleni oltást az összes kutya egybe, egy tűvel kapta. Most fel akar jelenteni hogy a kutyámat nem vitte orvoshoz. Vagy ha kijönnek megnézik ugye? Nem vehetik el a kutyát ha mindene rendben van tiszta, szép helyen van tartva. Remélem érthető amit leírtam csak most félék hogy elveszik.

2021. ápr. 8. 08:01
1 2
 11/12 Buran ***** válasza:
47%

Megvan az oltási könyv? Akihez hordod, az rendesen vezeti, benne van matrica, pecsét, aláírás, minden? Ha igen, akkor semmi gond, mert ha ki is menne valaki, csak odaadod, belenéz, megköszöni az együttműködésed és elsétál.


Ha nincs meg az oltási könyved, akkor sem történik eget rengető dolog. A chip alapján, ami a kutyusodban van, központi rendszerben látszik, hogy mikor volt utoljára oltva, stb. (Egyszer másik orvoshoz kellett vinnem a kutyámat, plusz diagnosztizálás céljából. Az oltási könyvet elfelejtettem magammal vinni, mert nagyon beteg volt, minden járt az eszem, csak ezen nem, de chip-szám alapján simán beazonosította.)


Másfelől meg, ma Magyarországon nem olyan a jogi környezet, hogy kiszáll a rendőrség és az autóba tuszkolja a kutyát, amíg nem vagy otthon.

Egyfelől tényleges állatkínzás esetén is egy tortúra, mire elveszik valakitől a kutyáját (verés, éheztetés, láncon tartás).

Másfelől a hatóságoknak sem célja begyűjteni a kutyákat (se a körzetes menhelynek, se a jegyzőnek, senkinek), mert csak plusz nyűg. Ha netántán nincs meg az oltási könyv, nincs nyoma a kezeléseknek a központi rendszerben, akkor is először felszólítanak, hogy pótold ezeket. Nagyon maximum pénzbüntetést szabnak ki, ha amúgy a kutya megfelelően van tartva (jó helyen van, enni kap, stb.) De ez sem valószínű.


Valószínűleg csak fenyeget, mert nem hozzá hordod a kutyád. Ne feledd, az állatorvos egy szolgáltatás, amiért kőkeményen fizetsz. Jogod van eldönteni, hogy kihez viszed a kutyád!

2021. ápr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom, van igazolás az oltásokról, akkor ne aggódj.
2021. ápr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!